Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4. Niedziela Zwykła. Święto Ofiarowania Pańskiego
1. Dzisiaj, z okazji Dnia Życia Konsekrowanego, zbierane są datki do puszek dla zakonów kontemplacyjnych.
 
2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-  w poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa;po każdej Mszy świętej będzie miał obrzęd błogosławieństwa gardeł świecami, a także poświęcenie jabłek;
-  we środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; po każdej Mszy nastąpi poświęcenie chleba, soli i wody ku czci świętej Agaty;
-  we czwartek – wspomnienie świętych Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy, męczenników; wieczorna Msza święta z okazji I czwartku zostanie odprawiona w intencji powołań;
-  w piątek – wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy; w tym dniu przypada I piątek; Msze święte z kazaniem zostaną odprawione o 9.00 i 18.30; nabożeństwa przebłagalne: po Mszy o 9.00 oraz o 18.15; spowiedź dzieci o 16.00, a o 16.30 Msza święta z ich udziałem.
 
3. We wtorek, 11 lutego będziemy przeżywać XXII Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się  w naszej Bazyliceo godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo NajświętszymSakramentem. Bardzo prosimy rodziny osób chorych i niepełnosprawnych o pomoc w dotarciu do naszego kościoła.
 
4. W dniach od 25 kwietnia do 3 maja 2014 roku organizujemy autokarową pielgrzymkę do Włochna kanonizację dwóch papieży Jana Pawła IIi Jana XXIII. Koszt: 1890 złi 30 euro. Pielgrzymka obejmuje zwiedzanie Rzymu, San Giovanni Rotundo, Monte Sant Angelo z nawiedzeniem Groty św. Michała Archanioła, Lanciano i Manoppello, Loreto, Padwę i Wenecję.Zapisy połączone z przyjmowaniem zaliczki w wysokości 1000 zł będą miały miejsce w przyszłą niedzielę po Mszach świętych o 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00.Liczba miejsc jest ograniczona.Program pielgrzymki można zabrać z kiosku klasztornego.
 
5. Przepraszamy za utrudnienia związane z remontem łącznika między przedsionkiem kościoła a korytarzem Męki Pańskiej. Miejsce to jest przygotowywane do umieszczenia w nim odrestaurowanego krzyża, który przed laty wisiał przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają te prace swoją modlitwą i ofiarami materialnymi.
 
6. Taca z przyszłej niedzielibędzie przeznaczona na ogrzewania kościoła i klasztoru. Już dzisiaj dziękujemy na datki przeznaczone na ten cel.
 
7. W kiosku klasztornymmożna kupić nowe numery tygodników „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a także ciekawe pozycje książkowe. Polecamy szczególnie modlitewniki za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.
 
8. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o g. 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.