Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Wielkiego Postu
1.Dzisiaj zgodnie z programem rekolekcji, po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się nauka stanowa dla członków grup duszpasterskich gromadzących się przy naszym Sanktuarium.
 
2. Po wieczornej Mszy św., a więc około 19.30 w Bazylice odbędzie się Koncert Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu:
- Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego
- Chór chłopięco-meski "Pueri Cantores Resovienses”
- Chór Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania "Vox Coelestis"
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.
 
3. Jutro w naszej parafii swoje wielkopostne szkolne rekolekcje rozpoczynają uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego. Prosimy o modlitwę w intencji uczniów i nauczycieli.
 
4. Zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne w naszej Bazylice: Drogę Krzyżową w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00, oraz dodatkowo w piątek dla dzieci o godz. 17.00 i dla młodzieży o godz. 19.10 i na Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 17.30.
 
5. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Wolność i Miłość” wraz z Diakonią Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zapraszają na rekolekcje pt.: „Ewangelia Wyzwolenia” w dniach 7-9 kwietnia 2017 r. do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. Szczegóły na plakacie.
 
6. W sobotę,8 kwietnia o godz. 19 w Katedrze Rzeszowskiej odbędzie się szczególny koncert pt.:“14 KATEDR”. Jest to wydarzenie słowno-muzyczne wprowadzające w czas Wielkiego Tygodnia, na które składa się koncert pasyjny “Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu” oparty na medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka, oraz Oratorium Josepha Haydna. Udział w wydarzeniu biorą:  Jerzy Zelnik, oraz Baltic Neopolis Ensemble. Oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona. Wydarzenie będzie prezentowane w okresie Wielkiego Postu w 14 katedrach i świątyniach w Polsce. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej. Wstęp wolny.
 
7. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na obchody Niedzieli Palmowej do katedry rzeszowskiej. Początek o godz. 11.00 w muszli koncertowej w Parku Papieskim.
 
8. Przy ołtarzu św. Franciszka jest koszna trwałe art. spożywcze dla ubogich, które w najbliższy czwartek i piątek (6 i 7 kwietnia) od godz. 16 do 18, nasz parafialny Caritas wydawał będzie osobom objętym jego opieką.
 
9. Tuż po rekolekcjach rozpoczniemy przygotowywać tzw. Ciemnicę i Boży Grób na religijne przeżywanie Triduum Paschalnego, będziemy wdzięczni za ofiary na kwiaty, które można złożyć do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego.
 
10. Wsklepiku klasztornym można zakupić promowaną ubiegłej Niedzieli książkę:  „Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie i jego historia od I do X wieku”. Może być ona pięknym prezentem świątecznym czy imieninowym.
 
11. W Przyszłą Niedzielę rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na placu przy Bazylice przed Sumą.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.