Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 V 2019 r. - III niedziela wielkanocna
1. Dzisiaj rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny. Inicjatywa narodowego czytania Pisma Świętego ma nam jeszcze bardziej uzmysłowić prawdę, którą już w IV wieku wypowiedział św. Hieronim: „nieznajomość Pisma św., jest nieznajomością Chrystusa”. Największym dokonaniem Hieronima jest tłumaczenie tekstu Pisma Świętego z języków oryginalnych; greckiego i hebrajskiego, na łacinę . Zachęcamy was do czytania Pisma św., zwłaszcza Ewangelii, bowiem kiepskim członkiem Wspólnoty Kościoła jest ten, który nie zna idei swojego Założyciela.  
 
2. W środę 8 maja przeżywamy Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, Patrona Polski. W tym dniu młodzież naszej parafii przyjmie z rąk księdza biskupa sakrament bierzmowania. Uroczystość odbędzie się w kościele Chrystusa Króla o godz. 18. Módlmy się w intencji młodzieży o światło Ducha Św. dla nich, oraz by w śród swoich bliskich odnajdywali przykład żywej wiary.
 
3. W czwartek o godz. 17 zapraszamy na Nabożeństwo Biblijne, a o 18 Msza św. z Nieszporami z Brewiarzowej  Liturgii Godzin.
 
4. Przez cały maj zapraszamy na Nabożeństwa Majowe pół godziny przed wieczorną Mszą święta. Zachęcamy do udziału w tych pięknych maryjnych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież.
 
5. Ochotnicze Hufce Pracy ogłaszają nabór do bezpłatnego projektu: "Od szkolenia do zatrudnienia - YEI". Projekt adresowany jest do osób młodych od 18 do 25 roku życia, osób nieaktywnych zawodowo, nie pracujących i nie uczących się, także mających opóźnienia w cyklu kształcenia. Szczegółowe informacje można uzyskać w jednostkach terenowych OHP  w całym województwie.
 
6. W imieniu naszego klasztoru w Łodzi składamy staropolskie Bóg zapłać za ofiary, które złożyliście ubiegłej niedzieli na remont dachu. Zebrana została kwota 11.120 zł.
 
7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej + Władysław Skrzypek, zam. przy ul. J. Kochanowskiego, oraz Helena-Maria Haber, zam. przy ul. Sienkiewicza. Dobry Jezu a nasz Panie… .
 
8. Jesteśmy świadkami skandalicznego zdarzenia na Uniwersytecie Warszawskim w dniu 3 maja, gdzie wstępem do rzekomego wykładu były plugawe i obraźliwe słowa przedmówcy pod adresem ludzi wierzących, nagrodzone oklaskami obecnych tam polityków. Módlmy się o opamiętanie dla błądzących i ogarniętych nienawiścią, a dla katolików o mądrość i odwagę, aby umieli bronić duchowych i religijnych wartości:
 
Boże, Rządco i Panie narodów, / z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, / a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, /
błogosław Ojczyźnie naszej, / by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu, / a syny swe wiodła ku szczęśliwości. / Wszechmogący wieczny Boże, / spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, / byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, / mogli służyć uczciwie. 
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, / rządy kraju naszego sprawujące, /
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. / Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Autor:Klasztor / 2019-05-05
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.