Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 IX 2020 r. - XXIII niedziela zwykła
1. Dzisiaj gościmy obraz Matki Bożej Robotników Solidarności wraz z relikwiami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz miniaturą krzyża robotników z Nowej Huty, który od 6 lat peregrynuje po Polsce. Jest to peregrynacja, którą zorganizował Związek Zawodowy Solidarność, dziękując Bogu za kapelana Solidarności i suwerenność naszej Ojczyzny. Obraz pożegnamy po Mszy św. o godz. 15.
 
2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dzisiaj w naszej Bazylice kazania głosi ksiądz Robert Mokrzycki, proboszcz parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie, który po Mszach św. zbiera ofiary na budowę kościoła.
 
3. Jutro rozpoczynamy Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej. W 2008 roku papież Benedykt XVI ustanowił liturgiczne święto naszej Pani na dzień 12 września. Jest to data Odsieczy Wiedeńskiej. Od 2009 roku Odpust rozpoczynamy wieczorem 7 września o godz. 17.30 Maryjnymi Nieszporami i kończymy centralną Mszą św. 12 września o godz. 18 na Ogrodach. Mimo istniejącej epidemii chcemy Was gorąco zaprosić do licznego w nim udziału. Jest to czas łaski dla nas i czas wynagradzania Maryi za zniewagi Jej i Bogu oraz Kościołowi Chrystusowemu wyrządzone. Jest to wreszcie czas powierzania Jej w opiekę naszych trosk, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. 
 
4. We wtorek – 8 września, w drugim dniu Odpustu, przypada Uroczystość Narodzenia NMP i 257 rocznica koronacji Matki Bożej. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę.
 
5. W gablocie kościelnej zamieszczony jest plakat z programem Odpustu, a na bocznych ołtarzach jest skrócony program, który bardzo prosimy wziąć do domu, abyście mogli być na bieżąco i brać w nim czynny udział.
 
6. Z powodu epidemii w Wielki Piątek nie były zbierane ofiary na utrzymanie Sanktuariów oraz chrześcijan w Ziemi Św. Papież Franciszek zalecił, aby taką składkę przeprowadzić w Niedzielę 13 września. Okażmy naszą solidarność w utrzymaniu tych najważniejszych miejsc religijnych oraz naszych braci w Chrystusie, którzy często cierpią niedostatek.
 
7. Prezydent Rzeszowa prosi o przekazanie informacji, że w dniu 12 i 13 września na terenie osiedli: Przybyszówka, Zalesie i Słocina oraz na kilku ulicach w centrum Rzeszowa przewiduje się znaczne ograniczenie ruchu samochodowego z powodu organizowanej imprezy kolarskiej.
 
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym sklepiku, zapraszamy też do naszej kawiarenki.
 
9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. + Maria Zofia Brożyna, zam. przy ul. Marszałkowskiej. Jej dusze oraz naszych bliskich zmarłych i ofiary epidemii polećmy Bożemu Miłosierdziu.
Autor:Klasztor / 2020-09-06
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.