Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 X 2019 r. - XXVII niedziela zwykła
1. Trwamy w miesiącu modlitwy różańcowej, który papież Franciszek przeznaczył na czas szczególnej modlitwy za misje i ewangelizację. Jedną z form naszego zaangażowania na rzecz naszej misyjności w Kościele może być udział w nabożeństwie różańcowym, które w naszej Bazylice ma miejsce o godz. 17.20 a w niedzielę o godz. 17.50.
 
2. Dzisiejsza procesja różańcowa o godz. 15 rozpocznie tegoroczne, dziewiętnaste już obchody Dnia Papieskiego, które trwać będą do 16 października. W przyszłą niedzielę 13 października po Mszach św. młodzież franciszkańska zbierać będzie do puszek datki na stypendia dla ubogiej młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Św. Jana Pawła II.
 
3. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: jutro wspomnienie NMP Różańcowej, w środę bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 
4. Pomódlmy się słowami księdza Piotra Skargi za naszą Ojczyznę o jej pomyślność, a dla wyborców o mądrość, by postawili na prawych, sprawiedliwych i uczciwych kandydatów, którzy nie składają obietnic pokrętnych, bez pokrycia i bez wartości:
„Boże Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać/ 
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej/ błogosław Ojczyźnie naszej/ 
by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła imieniowi Twemu/ a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże/ spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej/ byśmy jej i ludowi Twemu swoich pożytków zapomniawszy/ mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Św. na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące/ by wedle woli Twojej/ ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować/. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Autor:Klasztor / 2019-10-06
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.