Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 XII 2020 r. - II Niedziela Adwentu
Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na Narodzenie Pańskie przez refleksję, modlitwę, czyny pokuty, roraty, dobrą spowiedź i rozważanie słowa Bożego zwłaszcza podczas oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP.
Dzisiaj pierwszy dzień Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy nowennowe będą odmawiane po Mszy św. wieczornej.  
 
W tym tygodniu: w poniedziałek – święto świętego Andrzeja, Apostoła. Jest to także dzień imienin naszego O. Andrzeja Kałamarza. Msza święta imieninowa o godz. 18.00. Także w tym tygodniu przypadają miesięczne dni odnowy wewnętrznej. I tak w I czwartek – modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele na Mszy św. o 18.00. W I piątek – świętej Barbary, nabożeństwo poświęcenia Sercu Jezusowemu po Mszy św. o 9.00 i przed Mszą św. wieczorną oraz dodatkowa Msza św. pierwszopiątkowa z udziałem dzieci o godz. 16.30 poprzedzona spowiedzią od godz. 16.00. W I sobotę - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o 9.00 i odwiedziny chorych - z racji pandemii tylko tych, którzy o to poroszą. W przyszłą niedzielę przypada św. Mikołaja, biskupa. Pielęgnujmy w naszych rodzinach tradycję wzajemnego obdarowywania się upominkami. Także w przyszłą niedzielę Nieszpory przed Mszą św. wieczorną. Za tydzień po Mszach św. tradycyjne wsparcie materialne dla Kościoła na Wschodzie czyli w byłym ZSRR.
Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze a zwłaszcza O. Andrzejowi składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.  
 
Roraty w naszej bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 6 rano.  
 
Ze względu na pandemię poświęcone opłatki wigilijne i świece wigilijne z Cartitas’u rozprowadzamy w zakrystii i w sklepiku.  
 
Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ubogich.  
 
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Jan Koczut z ul. Podchorążych i śp. Stanisława Fura z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek...
 
Autor:Klasztor / 2020-12-09
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.