Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
8 IX 2020 r. - Uroczystość Narodzenia N.M.P.
1. Wczoraj Nieszporami Maryjnymi rozpoczęliśmy Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej. W 2008 roku papież Benedykt XVI ustanowił liturgiczne święto naszej Pani na dzień 12 września. Jest to data Odsieczy Wiedeńskiej. Odpust zakończymy centralną Mszą św. 12 września o godz. 18 na Ogrodach. Mimo istniejącej epidemii chcemy Was gorąco zaprosić do licznego w nim udziału. Jest to czas łaski dla nas i czas wynagradzania Maryi za zniewagi Jej i Bogu oraz Kościołowi Chrystusowemu wyrządzone. Jest to wreszcie czas powierzania Jej w opiekę naszych trosk, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Każdego dnia oddając chwałę Bogu i dziękując za otrzymane łaski, upraszajmy nowe, błagając również o ustanie epidemii.
 
2. W gablocie kościelnej zamieszczony jest plakat z programem Odpustu, a na bocznych ołtarzach jest jego skrócony program, który bardzo prosimy wziąć do domu, abyście mogli być na bieżąco i brać w nim czynny udział.
 
3. Jutro dzień pielgrzymowania do Matki Bożej członków Żywego Różańca. W sposób szczególny zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.
W czwartek gromadzi się młodzież u Matki Bożej.
W piątek na godz. 12 zapraszamy ludzi chorych i starszych wiekiem a wieczorem członków wszystkich grup i ruchów duszpasterskich.
W sobotę Uroczystość Matki Bożej – Patronki Miasta. Porządek Mszy św. jak dzisiaj, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16.30. Zwieńczeniem Pielgrzymki Rodzin i Służb Mundurowych Podkarpacia będzie Suma odpustowa przy ołtarzu polowym na Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.
 
4. Przy okazji Odpustu składamy Wam serdeczne podziękowania za życzliwość i modlitwę w naszej intencji, oraz za składane ofiary. Dzięki nim możemy w tym trudnym czasie utrzymywać nasze Sanktuarium i Klasztor, prowadzić prace konserwatorskie i spłacać kredyt zaciągnięty jako wkład własny do unijnych projektów. Każdego dnia modlimy się w intencji naszych dobrodziejów i polecamy Was opiece Matki Bożej Rzeszowskiej.
Autor:Klasztor / 2020-09-08
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.