Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
9 II 2020 r. - V niedziela zwykła
1. We wtorek, 11 lutego, obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Centralne uroczystości diecezjalne pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się w tym dniu o godz. 9 w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa. Uroczystość transmitowana będzie przez katolickie radio VIA i radio Rzeszów. Bardzo gorąco prosimy, abyście dopomogli osobom chorym i niepełnosprawnym przybyć do Bazyliki.
 
2. Również we wtorek 11 lutego przypadają imieniny zakonne naszego współbrata o. Lucjusza Wilka, duszpasterza, kaznodziei i rekolekcjonisty, który od lipca ubiegłego roku posługuje w naszym Sanktuarium. Dziękując solenizantowi za jego troskę o powierzoną mu Wspólnotę małżeństw i Wspólnotę Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz wszelkie dobro jakiego doświadczamy przez jego posługę, życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej. Polecając ojca Lucjusza waszym modlitwom, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji we wtorek 11 lutego w kaplicy u stóp Matki Bożej.
 
3. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:
jutro św. Scholastykę, dziewicę, w piątek czcimy świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy. 
 
4. W naszym sklepiku można zakupić ciekawe pozycje o kandydacie na ołtarze Stefanie kardynale Wyszyńskim. W sklepiku można również zakupić nasz jednokartkowy kalendarz z Sanktuarium na rok 2020. Zapraszamy też do naszej kawiarenki przy Ogrodach.
 
5. Polećmy Bogu zmarłych, którzy z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. + Teofil Świder, zam. przy ul. M. Konopnickiej, + Helena Zając, zam. przy ul. Sienkiewicza i + Józef Grzesik, zam. przy ul. Ks. Jałowego.  Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-02-09
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.