Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
9 VI 2019 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
1. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy Święto NMP, Matki Kościoła. U nas porządek Mszy św. świąteczny: 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18. O 17.30 Nabożeństwo.
 
2. We wtorek ostatni dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z odczytaniem próśb i uczczenie relikwii świętego.
 
3. W środę 12 czerwca przypadają imieniny naszego współbrata – O. Anastazego Popiela, który od pięciu lat pracuje w naszym Sanktuarium, jest katechetą w Szkole Podstawowej i opiekunem Młodzieży Franciszkańskiej oraz Dzieci Bożych. Solenizantowi dziękujemy za dobro jakie wnosi do naszej Wspólnoty i składamy najserdeczniejsze życzenia; zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Wszystkich zapraszamy do modlitwy w intencji O. Anastazego w środę o godz. 18 podczas Mszy św., której będzie przewodniczył.
 
4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana, natomiast w naszej Bazylice przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego z Padwy. Porządek Mszy św. niedzielny (6, 7.30, 9, 10.30, 12, 15, 16.30, 18.30).
Podczas każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie lilii św. Antoniego i specjalne błogosławieństwo dzieci. 
Do św. Antoniego często zwracamy się w różnorakich potrzebach. Mamy możliwość, aby w dniu jego imienin oddać mu cześć i podziękować za różnorakie łaski wyproszone u Boga, oraz powierzyć aktualne troski.
Rodzice przynieście i przyprowadźcie swoje dzieci; te najmniejsze i te starsze, aby otrzymały błogosławieństwo za przyczyną św. Antoniego.
 
5. Również w czwartek po wieczornej Mszy św. będzie miało miejsce Nabożeństwo Fatimskie. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy do wspólnej z nami modlitwy.
 
6. W dniu 22 czerwca nasz parafianin, diakon br. Maksymin Ferenc w Bazylice Kalwaryjskiej przyjmie święcenia kapłańskie. Z tej racji organizujemy w tym dniu jednodniową pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ponieważ czasu jest niewiele, dlatego zgłoszenia przyjmować będziemy do najbliższej środy włącznie w zakrystii lub sklepiku klasztornym. Koszt pielgrzymki 40 złotych, wyjazd 22 czerwca o godz. 6 rano z przystanku busów obok Bazyliki.
 
7. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba powołał do istnienia Fundację Pomagam bo Kocham im. bł ks. Władysława Findysza, która ma za zadanie wspieranie osób uzależnionych, współuzależnionych i ich rodzin w wychodzeniu z ich trudnej sytuacji życiowej. Siedziba Fundacji mieści się w budynku Kurii Diecezjalnej na ul. Zamkowej 4, gdzie w każdy poniedziałek dyżur pełni i nieodpłatnie udziela porad, Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości i Osób Uzależnionych.
 
8. Jezus zachęca nas, abyśmy wszystkie troski składali w Jego Sercu. Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.
 
9. W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu przeżywamy: we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, w środę wspomnienie bł. Męczenników, Anastazego Pankiewicza i 107 współtowarzyszy zakatowanych w hitlerowskim obozie, w sobotę wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.
Autor:Klasztor / 2019-06-09
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.