Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
9 VIII 2020 r. - XIX niedziela zwykła
1. We wtorek 4 sierpnia wyruszyła na trasę 43 Piesza Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ze względu na pandemię korona wirusa pielgrzymują tylko kapłani, po kilku każdego dnia. Do środy włącznie z naszej Bazyliki transmitowana jest przez katolickie radio VIA pielgrzymkowa Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wszystkich duchowych pielgrzymów zachęcamy do wzięcia udziału w zakończeniu pielgrzymki 13 sierpnia Mszą św. na Jasnogórskim Szczycie o godz. 11.30. Jest dobre połączenie kolejowe z Rzeszowa do Częstochowy i z powrotem. Można wyruszyć pociągiem.
 
2. W czwartek 13 sierpnia o godz. 18 zapraszamy na Mszę św. w intencji O. Kajetana, z racji jego imienin. 
 
3. Przeżywamy nawrót korona wirusa dlatego apelujemy o odpowiedzialne zachowanie zarówno w świątyni oraz w innych miejscach publicznych. Żaden katolik nie może lekceważyć obowiązujących przepisów, ani tym bardziej mówić, że nie interesuje go, co o tym myślą inni. Pośród nas są osoby z różnymi chorobami, które czują się szczególnie zagrożone. Jutro, pojutrze możemy również i my do nich należeć, dlatego bądźmy wrażliwi i szlachetni wobec bliźnich. 
 
4. Jest gorąco, przypominamy, że w kościele zarówno podczas Mszy św. jak też podczas zwiedzania kościołów obowiązuje nas właściwy strój i okryte ramiona. Urągającym świątyni ubiorem są szorty.
 
5. Przypominamy też, że nie ma wakacji i urlopu od obowiązku uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej i codziennej modlitwy.
 
7. W bieżącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: jutro św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek święto św. Klary, dziewicy, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. 
 
8. W sobotę 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu przypada 507 rocznica objawień Matki Bożej Jakubowi Ado w roku 1513. Matka Boża przemówiła tymi słowami: „ Na tym miejscu chcę widzieć chwałę mojego Syna i tu chcę nieść pociechę strapionym”. Wniebowzięcie Maryi, to również tytuł naszej Bazyliki i naszej Parafii. W tym dniu przypada 100. Rocznica Cudu nad Wisłą i zwycięstwa Polaków nad nawałnicą bolszewicką. Jest to również Dzień Wojska Polskiego. W naszym Sanktuarium porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Sumie odpustowej o godz. 12 przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Kazimierz Górny, który dokona poświęcenia stojącej marmurowej kropielnicy w przedsionku kościoła.
 
9. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. + Stanisław – Zbigniew Krynicki, zam. przy ul. Sienkiewicza. Jego duszę, i bliskich naszych zmarłych, oraz ofiary epidemii polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
Autor:Klasztor / 2020-08-09
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.