Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Hollywoodzki aktor u stóp Pani Rzeszowa
Na ekrany polskich kin trafia właśnie film, pt. "Cristiada" opowiadający o powstaniu katolików w Meksyku przeciwko lewicowej dyktaturze w latach dwudziestych XX w. Polska premiera filmu odbyła się w Rzeszowie, a uświetnił ją Eduardo Verastegui, grający w filmie postać Anacleto Gonzales-Flores, bohaterskiego prawnika, który zginął śmiercią męczeńską, a w 2005 r. został beatyfikowany przez papieża Benedykta XVI. 
Po premierze filmu i spotkaniu z widzami aktor wraz z towarzyszącymi mu osobami, odwiedził Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, gdzie zapoznał się z historią tego miejsca, a także spędził kilkanaście minut na modlitwie.
Warto dodać, że Verastegui jest aktywnym obrońcą życia. W Los Angeles, gdzie mieszka, przyczynił się do powstania w dzielnicy latynoskiej kliniki dla kobiet, które chcą dokonać aborcji. Sam - jak mówi - stara się w każdą sobotę odwiedzać którąś z klinik aborcyjnych, aby tam rozmawiać z młodymi kobietami i namawiać je do urodzenia dziecka. 

Zdjęcia: Piotr Szobak

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.