Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Imieniny biskupa Kazimierza

W święto św. Kazimierza Królewicza Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej bp Kazimierz Górny obchodzi swoje imieniny.  Choć oficjalne uroczystości z tej okazji odbywają się w katedrze rzeszowskiej, to jednak dostojny Solenizant tradycyjnie pierwszą Mszę w tym dniu sprawował przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Rzeszowskiej. W modlitwie towarzyszył mu kanclerz kurii ks. prałat Jan Szczupak, osobisty sekretarz ks. Wiesław Matyskiewicz, ojcowie Kapucyni z Terliczki, siostry zakonne, liczni wierni, a także miejscowa wspólnota Bernardynów.

Przed błogosławieństwem kończącym Eucharystię bp Kazimierz przyjął życzenia i kwiaty od reprezentantów grup i wspólnot duszpasterskich gromadzących się przy naszym Sanktuarium, przedstawicieli "Solidarności" oraz kuratorium oświaty. Wierni w swoich życzeniach dziękowali Księdzu Biskupowi za przykład ewangelicznego życia, ojcowską miłość do diecezjan, a także umiłowanie Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. 

I my, w tym miejscu, pragniemy dołączyć się do najserdeczniejszych życzeń i dziękując za troskę Księdza Biskupa o nasze Sanktuarium, życzyć Mu nieustannej opieki Tej, którą umiłował i obrał sobie za wzór w naśladowaniu Chrystusa. 

 

Zdjęcia: o. Wiktor P. Tokarski OFM

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.