Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Jednego Serca Jednego Ducha 2014 - Msza św., Różaniec i promocja płyt
Dziś w naszym Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. Andrzej Cypryś, Diecezjalny Duszpasterz Akademicki a szczególnymi pielgrzymami byli wszyscy organizatorzy Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2014 z Panem Janem Budziaszkiem na czele, który po zakończeniu Mszy św. w przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i u stóp M.B.Rzeszowskiej poprowadził modlitwę różańcową. Liturgię swoim spiewem ubogacił chór JSJD. Pózniej w Wojewódzkim Domu Kultury miała miejsce Agapa i promocja płyt z tegorocznego Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, który odbył się w Rzeszowie jako dzięczynienie i uwielbienie Boga.

Pomysłodawcą koncertu jest Jan Budziaszek, od 1965r. perkusista zespołu Skaldowie z Krakowa. Grał on m.in. z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Jarosławem Śmietaną, a także z Marylą Rodowicz i z grupą “Pod Budą”. Pomysłu na takie spotkanie modlitewne nie udałoby się zrealizować, gdyby nie pomoc dwóch rzeszowskich księży – ks. Andrzeja Cyprysia, Duszpasterza Akademickiego WSIiZ w Rzeszowie i ks. Mariusza Mika, Duszpasterza Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Rzeszowskiej.
Autor:AS / 2014-10-26

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.