Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Kochani Parafianie - Życzenia Świąteczne
A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami. (J 1,14)

Kochani Parafianie


Nic nie jest w stanie zakłócić naszej radości z faktu, że Jednorodzony Syn Boży Jezus Chrystus stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Przypomina nam o tym tajemnica Bożego Narodzenia. Ta Radosna prawda, że Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.
W tym szczególnym czasie, gdy wielu ludzi na całym świecie, również i w naszej umiłowanej Ojczyźnie przeżywa lęk spowodowany pandemią i wiążącymi się z tym trudnościami. Martwi się o zdrowie i życie swoje i najbliższych, przeżywa samotność i brak bliskości rodziny i przyjaciół, jak również niepokoi się o sprawy ekonomiczne i materialne. Nie możemy zapomnieć o fundamentalnej prawdzie, o tym jak Bóg ukochał każdego z nas, jak stał się Dzieciątkiem z Betlejem, by każdy mógł się do Niego zbliżyć bez lęku i kontemplować Jego miłość, ubóstwo i pokorę.
Drodzy nasi Przyjaciele - w tym szczególnym czasie pragniemy życzyć - by Dziecina Boża zawsze Wam błogosławiła, rozpraszała wszelkie lęki i napełniała prawdziwą nigdy niegasnącą radością.
Pragniemy również podziękować Wam za troskę i życzliwość dla nas i naszego Sanktuarium. To tylko dzięki Bożej Opatrzności i Waszej pomocy udaje się nam mimo trudności nadal funkcjonować i służyć wiernym, którzy się gromadzą w naszym kościele. Cieszymy się, że - pomimo pandemii - trwa całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu i oddawany jest hołd Pani Rzeszowa. Cieszymy się, że wielu ludzi korzysta z sakramentu pokuty. Pamiętamy z wdzięcznością o Was w naszych codziennych modlitwach zakonnych, podczas niedzielnej Eucharystii o godzinie 12.00 i będziemy również pamiętać o Was w czasie Mszy Świętej Pasterskiej w Noc Bożego Narodzenia.
Nas również dosięgnął kryzys związany z pandemią, który utrudnia nam spłatę zaciągniętego wcześniej wysokiego kredytu na remont i rozbudowę naszego Sanktuarium, ale ufamy, że z Bożą i Waszą pomocą uda się nam przetrwać ten trudny czas.

Niech Boża Dziecina Wam błogosławi!
W imieniu o. Duszpasterzy Parafii OO. Bernardynów
o. Bolesław Opaliński, proboszcz Parafii i kustosz Sanktuarium
 
Autor:Klasztor / 2020-12-21
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.