Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Marsz Miłosierdzia i Msza św. w Sanktuarium
W niedzielę, 11 września 2016 r. odbył się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia. Rozpoczął się o godz. 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów przy Zamku a zakończył w naszym Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, w którym za przejście Bramy Miłosierdzia można codziennie zyskać odpust zupełny, gdyż jest ono w Roku Miłosierdzia kościołem stacyjnym wyznaczonym przez Biskupa Ordynariusza. Marsz prowadził J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski wraz z kapłanami, zakonnikami i zakonnnicami oraz świeckimi przedstawicielami różnych grup pełniących dzieła miłosierdzia wobec potrzebujących.
Jego zwieńczeniem była wspólna Eucharystia o godz. 16.30 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Edwarda Frankowskiego z Sandomierza, który przybył wraz z o. Oktawianem Jusiakiem OFM z KUL-u.
W czasie procesji odpowiednie delegacje niosły relikwie świętych i błogosławionych, których wstawiennictwa przyzywaliśmy w czasie Eucharystii umieszczając relikwiarze wokół ołtarza.
Autor:AS / 2016-09-11

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.