Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Msza święta Wieczerzy Pańskiej

Wielki Czwartek jest dniem, w którym obchodzimy pamiątkę ustanowienia przez Jezusa Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. W tym dniu w godzinach porannych we wszystkich kościołach katedralnych sprawowana jest tzw. Msza Krzyżma, podczas której święci się olej preznaczony potem do sprawowania Sakramentu Chorych. W pozostałych kościołach w godzinach wieczornych sprawowana jest Msza święta Wieczerzy Pańskiej.

W naszej Bazylice ta uroczysta Eucharystia sprawowana była przez Ojców pracujących w tutejszym Sankntuarium, a także zaproszonych gości - ks. kanonika Józefa Pałegę i o. Benedykta Huculaka OFM z Rzymu. Przewodniczył jej kustosz Sanktuarium i gwardian klasztoru - o. Rafał Klimas. Kazanie wygłosił o. Artur Stępień.

Z okazji ustanowienia w Wielki Czwartek Sakramentu Kapłaństwa, wszyscy kapłani odnowili przyrzeczenia składane w dniu swoich święceń. Po Mszy świętej przedstawiciele grup apostolskich i wspólnot modlitewnych złożyli kapłanom okolicznościowe życzenia.

Po Mszy świętej miało miejsce przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji, tzw. "ciemnicy", w której będzie on adorowany do rozpoczęcia Liturgii Wielkiego Piątku.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.