Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na g. 18.00 na nabożeństwo eucharystycznei kolejny dzień nowenny przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
 
2. Jutro w naszej Bazylice Msze święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Eucharystii o g. 12.00przewodniczyć będzie Ordynariusz naszej Diecezji ks. bp Kazimierz Górny.
 
3. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przypominamy, że dzisiaj i jutro nie będziemy pełnić posługi w konfesjonałach. Do spowiedzi zapraszamy od wtorku. W oktawie Wielkiej Nocy spowiadamy w czasie Mszy świętych, a także od 10.30 do 12.00 i popołudniu od 15.00 do 16.30.
 
4. We wtorek dnia 10 kwietnia w drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej w naszym kościele będzie miało miejsce spotkanie z Tadeuszem Święchowiczem, autorem książki, pt. „Smoleński upadek. Katastrofa, która wstrząsnęła światem”. Będzie to spotkanie w ramach katechez audiowizualnych. Rozpoczęcie po Mszy świętej wieczornej.
 
5. We czwartek odbędzie się spotkanie dla mężczyzn, którzy uczestniczyli w „Męskich rekolekcjach” prowadzonych w naszej Bazylice przez ks. Stryczka. Zapraszamy do auli bł. Jana Pawła II na godzinę 19.15.
 
6. W sobotę, 14 kwietnia zapraszamy na Mszę świętą o g. 11.00. Zostanie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny z okazji organizowanego w tym dniu marszu pod hasłem „Stop laicyzacji”.
 
7. Również w sobotę w naszym kościele będzie miał miejsce radosny wielkanocny koncert muzyki gospelw wykonaniu finalisty 4 edycji programu „Mam talent!” – zespołu Sound’n’Grace. Serdecznie zapraszamy na godzinę 20.00. Wstęp wolny!
 
8. Pragniemy serdecznie podziękowaćwszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego w naszej Bazylice:
-   bratu Wawrzyńcowi, p. Janowi Trzciańskiemu i całej ekipie zaangażowanej w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego;
-   pani Zuzannie za piękne dekoracje kwiatowe;
-   ministrantom na czele z o. Arturem i Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej wraz z o. Hieronimem za zaangażowanie w przygotowanie uroczystych celebracji liturgicznych;
-   p. Michałowi za posługę przy organach;
-   Siostrom Prezentkom i członkom grup duszpasterskich przy naszej Bazylice za włączenie się w celebracje Liturgii Słowa w Niedzielę Palmową i w czasie Triduum;
-   panom, którzy od piątku pełnili straż przy Grobie Pańskim;
-   wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą, życzliwością i swoimi ofiarami;
-   dziękujemy także członkom parafialnego zespołu Caritas za przygotowanie paczek na święta dla ubogich rodzin z naszej parafii, a wszystkim którzy złożyli na ten cel dary i pieniądze składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 
9. Na koniec pragniemy Wam złożyć serdeczne życzenia świąteczne. Życzymy Wam, abyście żyli tak jakby Chrystus umarł wczoraj, zmartwychwstał dzisiaj i miał ponownie przyjść jutro. Błogosławionych świąt Wielkiej Nocy!    
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.