Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Nowe miejsce do modlitwy
W Środę Popielcową, na ropoczęcie Wielkiego Postu, nasza Bazylika zyskała nowe miejsce do rozważania Męki Pańskiej i kontemplacji tajemnicy Krzyża Chrystusowego. Stał się nim fragment korytarza przylegającego do Bazyliki. Umieszczono w nim odrestaurowaną XVII-wieczną rzeźbę Chrystusa Ukrzyżowanego otaczaną wielkim szacunkiem przez wiernych, która przez wiele lat znajdowała się przedsionku Bazyliki, a w początkach istnienia kościoła - w chórze zakonnym za ołtarzem głównym. Krzyż został poświęcony przez kustosza Sanktuarium o. Wiktora P. Tokarskiego OFM.
Renowacji rzeżby dokonała firma konserwatorska państwa Eweliny i Marcina Gruszczyńskich, natomiast wystrój korytarza powstał przy współpracy Edyty i Radomira Dawidziaków oraz Marcina Ruta, artystów plastyków i konserwatorów dzieł sztuki. Przeprowadzenie prac było możliwe dzięki życzliwości parafian i sympatyków naszego kościoła, którym z całego serca składamy podziękowania.

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.