Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 16 II 2020 r. - VI niedziela zwykła

  2020-02-16
  1. W czwartek 20 lutego Rodzina Żywego Różańca zaprasza na Mszę św. o godz. 18 w setną rocznicę odejścia do nieba św. Hiacynty. Po Mszy św. adoracja i Różaniec w intencji rodzin. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
   
  2. Zbliża się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce w dniu 7 czerwca w Warszawie. Na tę uroczystość będziemy organizowali pielgrzymkę autokarową. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. będziemy zapisywać chętnych, aby się zorientować ile potrzebujemy zamówić biletów wstępu na Liturgię beatyfikacji. 
 • 9 II 2020 r. - V niedziela zwykła

  2020-02-09
  1. We wtorek, 11 lutego, obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Centralne uroczystości diecezjalne pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się w tym dniu o godz. 9 w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa. Uroczystość transmitowana będzie przez katolickie radio VIA i radio Rzeszów. Bardzo gorąco prosimy, abyście dopomogli osobom chorym i niepełnosprawnym przybyć do Bazyliki.
   
  2. Również we wtorek 11 lutego przypadają imieniny zakonne naszego współbrata o. Lucjusza Wilka, duszpasterza, kaznodziei i rekolekcjonisty, który od lipca ubiegłego roku posługuje w naszym Sanktuarium. Dziękując solenizantowi za jego troskę o powierzoną mu Wspólnotę małżeństw i Wspólnotę Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz wszelkie dobro jakiego doświadczamy przez jego posługę, życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej. Polecając ojca Lucjusza waszym modlitwom, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji we wtorek 11 lutego w kaplicy u stóp Matki Bożej.
 • 2 II 2020 r. - Święto Ofiarowania Pańskiego

  2020-02-02
  1.Dzisiaj w dniu Życia Konsekrowanego informujemy, że przy naszym sanktuarium istnieje wspólnota wdów konsekrowanych. Są to wdowy, które  postanowiły resztę swojego życia powierzyć Bogu. Poprzez modlitwę i codzienną Eucharystię, starają się prowadzić pogłębione życie wewnętrzne. Istnieje możliwość dołączenia do nich. Więcej informacji na stronie internetowej lub u o. Rafała. 
   
  2. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na klasztory klauzurowe w naszej rzeszowskiej diecezji.
 • 26 I 2020 r. - III niedziela zwykła

  2020-01-26
  1. Ojciec św. Franciszek ustanowił dzisiejszą 3. Niedzielę Zwykłą w Liturgii Kościoła, Niedzielą Słowa Bożego. Niech to będzie dla nas inspiracją, abyśmy w domu sięgnęli po Pismo św. i przynajmniej jeden raz w tygodniu przeczytali fragment  skierowanego do nas Bożego Słowa i pochylili się nad nim w medytacji. 
   
  2. Dzisiaj o godz. 17.30 w naszej Bazylice odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Fundacji Braci Golec z czterdziestoosobowym Zespołem. Nasi goście wystąpią już podczas Mszy św. o godz. 16.30. Wstęp wolny. Po Koncercie można będzie zakupić płyty wykonawców. Zapraszamy.
 • 19 I 2020 r. - II niedziela zwykła

  2020-01-19
  1. Dzisiaj O. Rafał i Pan Michał zapraszają na wspólne kolędowanie o 17.30. 
   
  2. Zakończył się okres Bożego Narodzenia, ale czas kolędowania i funkcjonowania Szopki trwa do 2 lutego. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do nawiedzania naszej Betlejemskiej Stajenki. Szopka uruchamiana jest codziennie od godz. 10 do 17.30 i w Niedzielę pomiędzy Mszami, bowiem na czas Liturgii, musi być wyciszona.
 • 12 I 2020 r. - Święto Chrztu Pańskiego

  2020-01-12
  1. Dzisiaj O. Rafał i Pan Michał zapraszają do wspólnego kolędowania o godzinie 17.30. 
   
  2. Kończy się okres Bożego Narodzenia, ale czas kolędowania i funkcjonowania Szopki trwa do 2 lutego. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do nawiedzania naszej Betlejemskiej Stajenki. Szopka uruchamiana jest codziennie od godz. 10 do 17.30 i w Niedzielę pomiędzy Mszami, bowiem na czas Liturgii, musi być wyciszona.
 • 6 I 2020 r. - Uroczystość Objawienia Pańskiego

  2020-01-06
  1. Przypominamy, że dzisiejszy udział w Orszaku Trzech Króli, na ulicach naszych miast, nie zastępuje obowiązkowego uczestnictwa w Mszy św. z racji uroczystości Objawienia Pańskiego.
   
  2. W zakrystii można nabyć kredę i kadzidło. Poświęcone kadzidło towarzyszy naszym modlitewnym obrzędom, a kredą oznaczamy nasze domy, aby dać wyraz naszej przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła.
 • 5 I 2020 r. - II niedziela po Narodzeniu Pańskim

  2020-01-05
  1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. Przypominamy że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., nie zastępuje tego obowiązku udział w Orszaku Trzech Króli.
   
  2. Jutro przypadają rocznice święceń biskupich: Kazimierza i Edwarda, którzy o 17 odprawią Mszę św. dziękczynną w Katedrze. Taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na wsparcie naszych misjonarzy, którzy odwdzięczają się modlitwą.
 • 29 XII 2019 r. - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

  2019-12-29
  1. We wtorek 31 grudnia, zakończenie „Starego Roku”. Dziękujemy Bogu za otrzymane łaski  i przepraszamy za grzechy. Za udział w nabożeństwie dziękczynno – przebłagalnym na zakończenie roku, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne w Bazylice o godz. 17.15. O północy w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
  2. W środę 1 stycznia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. Przypominamy że w Nowy Rok mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Z dnia 1 stycznia taca przeznaczona jest na nasze zakonne Seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 • 26 XII 2019 r. - święto św. Szczepana

  2019-12-26
  1.Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca.
   
  2. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Betlejemskiej Szopki, oraz Bazyliki pięknie i odświętnie wystrojonej. Podziękowania składamy na ręce Pani Zuzi, Pani Beaty, brata Ananiasza oraz Panów Marka, Wiesława i Sebastiana.
 • 25 XII 2019 r. - Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  2019-12-25
  1.Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca.
   
  2. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Betlejemskiej Szopki, oraz Bazyliki pięknie i odświętnie wystrojonej. Podziękowania składamy na ręce Pani Zuzi, Pani Beaty, brata Ananiasza oraz Panów Marka, Wiesława i Sebastiana.
 • 22 XII 2019 r. - IV niedziela adwentu

  2019-12-22
  1. Liczne działania zagrażające rodzinie opartej na prawie naturalnym i duchowości chrześcijańskiej przynaglają nas do modlitwy w obronie polskiej rodziny. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin apeluje też o nieczęstowanie alkoholem kobiet w stanie błogosławionym, bowiem nawet niewielkie ilości alkoholu bardzo szybko z krwią matki dostają się do dziecka w jej łonie
   
  2. Już pojutrze zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. To uroczyste, rodzinne wydarzenie w rodzinie katolickiej rozpoczynamy zapaleniem świecy ze słowami: „światło Chrystusa”. Następnie śpiewamy kolędę: „ Wśród nocnej ciszy”. Po kolędzie jeden z członków rodziny odczytuje fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Jezusa. Kolejno w modlitwie Ojcze nasz obejmujemy myślą wszystkich bliskich, także zmarłych, oraz ludzi samotnych, ubogich i potrzebujących wsparcia. Po modlitwie głowa rodziny podaje wszystkim opłatek i składamy sobie życzenia, po czym następuje spożywanie pokarmów i śpiew kolęd, który jest czasem czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Podczas wieczerzy wigilijnej uszanujmy piękną  polską tradycję: spożywajmy bezmięsne pokarmy i zachowajmy abstynencję od alkoholu.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 39 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.