Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 31 V 2020 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  2020-05-31
  1. Dobiegł końca Okres Wielkanocny i dobiega końca czas obostrzeń w związku z korona wirusem. Z dniem 6 czerwca zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi: wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
   
  2. 7 czerwca w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej upływa termin spowiedzi świętej wielkanocnej. W ostatnich dniach w naszej Bazylice zaczynają robić się kolejki do spowiedzi, dlatego warto rozejrzeć się również w swojej parafii i poprosić o spowiedź miejscowego kapłana. 
 • 24 V 2020 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2020-05-24
  1. Powoli dobiega końca Okres Wielkanocny, który za tydzień domknie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 7 czerwca upływa termin spowiedzi świętej wielkanocnej. W kaplicy św. JPII codziennie posługujemy w konfesjonale podczas Mszy świętych i według stałego dyżuru. Przy dobrej organizacji czasu i z zachowaniem ostrożności oraz przepisów, każdy może skorzystać ze spowiedzi i uczestnicząc w Mszy św. przyjąć Komunię św. Bardzo prosimy wykorzystać kaplice, kruchtę i korytarz i zachować odległość 2 metrów od siebie, zgodnie z rozporządzeniem używając maseczki.
   
  2. Codziennie o godz. 6, 7, 8, 9 i 18 sprawujemy Eucharystię i modlimy się o ustanie epidemii, o szybki powrót do zdrowia ludzi chorych oraz o żyzny deszcz i dobre urodzaje. Zapraszamy też na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 oraz na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej odmawiamy Różaniec, śpiewamy Suplikacje i Apel Jasnogórski.
 • 17 V 2020 r. - VI niedziela wielkanocna

  2020-05-17
  1.W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Telewizja Polska oraz Polskie Radio emitują liczne programy dedykowane naszemu Rodakowi:
  - dzisiaj o godz. 19, na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany film dokumentalny o Janie Pawle II przygotowany przez ks. Józefa Brzostowskiego.   – jutro 18 maja Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
   
  2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje nieodpłatnie folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II  do odmawiania w rodzinach. Folder położony jest na bocznych ołtarzach, prosimy zabrać go do domu i włączyć się w modlitwę za jego przyczyną.
 • 10 V 2020 r. - V niedziela wielkanocna

  2020-05-10
  1.Codziennie modlimy się w Bazylice o ustanie epidemii i o żyzny deszcz dla urodzajów, podczas dodatkowych nabożeństw: Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 i Różańca o godz. 20.30. Zapraszamy do osobistego udziału, nie tylko poprzez Internet.
   
  2. Codziennie też posługujemy w konfesjonale i według normalnego porządku odprawiamy Msze św. Tak jak odmrażana jest gospodarka, tak i my z zachowaniem wszystkich wymogów ostrożności (maseczka na twarzy, zachowana odległość), powracać do praktykowania wiary w świątyni. Przypominamy, że te osoby, które uczestniczą w domu poprzez media w niedzielnej Mszy św., powinny w tym czasie skupić się całkowicie na modlitwie. 
 • 26 IV 2020 r. - III niedziela wielkanocna

  2020-04-26
  1.Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy 12. Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. W Niedzielę Biblijną ma miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza. Pomocne materiały można znaleźć na stronie: www.biblista.pl.
   
  2. Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. Od minionego poniedziałku w naszym Sanktuarium może równocześnie uczestniczyć w modlitwie 80 osób, zachowując przepisy, ale przede wszystkim roztropność i odpowiedzialność za siebie i bliźnich. Dlatego zachęcamy, abyście również w tygodniu nawiedzali świątynię. Jest od godz. 6 rano do 19, codziennie otwarta i jak dotąd, w tych samych godzinach można skorzystać z sakramentu spowiedzi. 
 • 19 IV 2020 r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego

  2020-04-19
  1.Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy poprzez składane ofiary wspierają nas finansowo, abyśmy mogli utrzymać sanktuarium i klasztor. Nie jest nam łatwo, bo na rzecz realizowanych projektów: Centrum Bernardyńskiego, Ogrodów i Kaplicy JPII, które są dostępne dla wszystkich, zaciągnęliśmy kredyty, które trzeba regularnie spłacać. Na stronie naszego sanktuarium zamieszczony jest aktualny numer konta, dla hojnych ofiarodawców. Wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy nas wspierają zapewniamy o nieustannej za nich modlitwie i składamy staropolskie Bóg zapłać.
   
  2. Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. Wspólnie błagajmy Boga o miłosierdzie dla nas i świata, wspierajmy tych, którzy walczą z epidemią i prośmy o zbawienie wieczne dla zmarłych. Zapraszamy na godz. 15 oraz 20.30. Metraż naszego Sanktuarium wynosi 605 merów kwadratowych, a więc w świetle nowych rozporządzeń,  w naszej Bazylice, z zachowaniem ogólnych zasad, może jednorazowo być obecnych 40 osób. Zapraszamy.
 • 12 IV 2020 r. - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  2020-04-12
  1.Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. W ten sposób błagamy Boga o miłosierdzie dla nas i świata, wspieramy tych, którzy walczą z epidemią i prosimy o zbawienie wieczne dla zmarłych.
   
  2.Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez składane ofiary wspierają nas finansowo, abyśmy mogli utrzymać sanktuarium i klasztor. Na stronie sanktuarium wraz z życzeniami zamieszczony jest numer konta, dla tych którzy zechcą nas wesprzeć.
 • 5 IV 2020 r. - Niedziela Palmowa

  2020-04-05
  1.Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. Dziękujemy, że w ten sposób umożliwiacie osobisty udział w Mszy św. tym osobom, które zamówiły intencje za swoich bliskich. Msze św. w bazylice odprawiamy jak zwykle o 6, 7, 8, 9 i 18. O godz. 15 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego a o godz. 20.30 Różaniec. Jednak przez cały dzień korzystając z kamerki w kaplicy Matki Bożej możecie adorować Najświętszy Sakrament, do czego gorąco zachęcamy.
   
  2. Przypominamy, że Księża Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Jednak osoby, które korzystają z dyspensy mają obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub przez Internet. 
 • 29 III 2020 r. - V niedziela Wielkiego Postu

  2020-03-29
  1. Dzisiaj jak co roku w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje, które trwać będą do środy włącznie. Kazania rekolekcyjne głoszone będą na Mszy św. o godz. 9 i 18. Rekolekcje prowadzi O. Cyprian Moryc, nasz współbrat z Kalwarii Zebrzydowskiej. W związku z bardzo ograniczoną ilością uczestników ( 5 osób), gorąco prosimy, abyście pozostali w domach i poprzez radio Via lub internet uczestniczyli we wspólnej z nami modlitwie. Nie chcemy przed nikim zamykać drzwi świątyni, ale z drugiej strony musimy respektować państwowe rozporządzenia. Nie chcemy was ani też siebie narażać na konsekwencje karne. Dajmy szansę uczestniczenia w Mszy św. tym, którzy zamówili intencję. Wszystkie Msze św. transmitowane są poprzez Internet na naszej stronie: www.bernardyni.rzeszow.pl , oraz wieczorne Msze św. poprzez diecezjalne radio VIA na falach 103,8.           

  2. Przypominamy, że Księża Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Jednak osoby, które korzystają z dyspensy mają obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub przez Internet. 
 • 25 III 2020 r. - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

  2020-03-25
  1. Mamy dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, ale osoby, które korzystają z dyspensy mają pod grzechem obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub z naszej Bazyliki poprzez Internet. Radio VIA transmituje od nas Msze św. w Niedzielę o 12 we wtorek, środę i sobotę o godz. 18, w pozostałe dni z kościoła św. Krzyża i z Katedry.
   
  2. W najbliższą Niedzielę w naszej Bazylice o godz. 13 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., która transmitowana będzie na żywo przez Telewizję Polonia. Ze względu na ogłoszoną epidemię w Mszy św. uczestniczyć może tylko kapłan i liturgiczna Służba Ołtarza, prosimy o łączność tylko poprzez telewizję i internet. Można również nagrać sobie całą Liturgię i potem udostępnić innym.
 • 22 III 2020 r. - IV niedziela Wielkiego Postu

  2020-03-22
  1. Księża Biskupi ogłosili dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby, które korzystają z dyspensy prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu a z naszej Bazyliki przez Internet i radio VIA w Niedzielę o 12 oraz wtorek, środę i sobotę o godz. 18.
   
  2. W przyszłą Niedzielę o godz. 13 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., która transmitowana będzie na żywo przez Telewizję Polonia, jednak ze względu na ogłoszoną epidemię w Mszy św. uczestniczyć może liturgiczna Służba Ołtarza oraz osoby zaangażowane w przebieg Liturgii. Wszystkich pozostałych prosimy o łączność poprzez telewizję i internet.
 • 8 III 2020 r. - II niedziela Wielkiego Postu

  2020-03-08
  1. Dzisiejszy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami przeżywany pod hasłem: „Eucharystia i misje” mobilizuje nas do duchowego wsparcia naszych misjonarzy, którzy obecnie w 98 krajach pracują w liczbie 1903. Również dzisiejsza taca przeznaczona jest na ich wsparcie.
   
  2. Serdecznie zapraszamy na jubileuszową, 40. Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę w sobotę 21 marca, pod hasłem "Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków!". O godz. 9:30 Mszy Świętej przewodniczył będzie Ks. Abp Wacław Depo, Metropolita Archidiecezji Częstochowskiej; w czasie Mszy św. złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy św. prelekcje i Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.