Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 22 Niedziela Zwykła

  2017-09-03
  1. Dobiegły końca wakacje i jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Módlmy się o dary Ducha Św. dla uczniów i nauczycieli, aby ich praca owocowała rozwojem duchowym i intelektualnym. 8 września o godz. 12 podczas Odpustu ku czci M. B. Rzeszowskiej odbędzie się pielgrzymka uczniów szkół podstawowych a 11 września również o godz. 12 pielgrzymka uczniów szkół ponadgimnazjalnych, na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego.

  2. We wtorek 5 września o godz. 17 w naszym Centrum odbędzie się powakacyjne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii. Jest to ważne spotkanie, bowiem przygotuje ono kandydatów do uroczystego przyjęcia z rąk księdza biskupa symboli wiary w dniu 11 września o godz. 18 podczas naszego Odpustu. Zatem obecność konieczna.
 • 21 Niedziela Zwykła

  2017-08-27
  1. Dzisiaj w Katedrze Rzeszowskiej Dożynki Diecezjalne, dziękujemy Bogu za dar pożywienia i modlimy się za tych, którym chleba brakuje. Naszymi modlitwami i ofiarami wspierajmy wszystkich poszkodowanych w ostatnich nawałnicach. Dzisiaj parafialna „Caritas” zbiera po Mszy św. ofiary do puszek. Z góry dziękujemy za waszą ofiarność.

  2. We wtorek, 29 sierpnia odbędzie się X Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości. Rozpoczęcie marszu Mszą św. w kościele Św. Krzyża o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału.
 • 20 Niedziela Zwykła

  2017-08-20
  1.W środę przypada wspomnienie bł. Władysława Findysza, niezmordowanego i nieustraszonego kapłana, pierwszego męczennika komunizmu w Polsce, beatyfikowanego w 2005 roku w Warszawie. O godz. 11.00 - uroczysta Msza św. w Nowym Żmigrodzie, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, bowiem miejsce kultu błogosławionego Władysława znajduje się na terenie naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  2. W najbliższy czwartek i piątek -  24 i 25 sierpnia w godzinach od 15.30 do 18 Parafialny Zespół Caritas wydawał będzie żywność i artykuły szkolne dla osób objętych naszą opieką.
 • 19 Niedziela Zwykła

  2017-08-13
  1. We wtorek 15 sierpnia przypada w naszej Bazylice Odpust Wniebowzięcia NMP. W tym dniu mija 504 rocznica objawienia się tutaj Matki Bożej pobożnemu Jakubowi Ado. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za fundatorów i dobrodziejów kościoła i klasztoru. O godz. 18.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Kazimierz Górny wraz z kapłanami naszego dekanatu. Przypominamy, że jest to święto nakazane i obowiązuje nas w tym dniu uczestnictwo we Mszy św.

  2. Od 17 do 19 sierpnia trwać będą „Dni Młodych Diecezji Rzeszowskiej". Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 17 sierpnia o godz. 18.00 przy katedrze rzeszowskiej (Park Papieski), a zakończy 19 sierpnia Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Zaproszeni są wszyscy młodzi biorący udział w rekolekcjach wakacyjnych, Światowych Dniach Młodzieży, pieszej pielgrzymce na Jasną Górę oraz wszyscy chętni.
 • Święto Przemienia Pańskiego

  2017-08-06
  1. W piątek, 4 sierpnia wyruszyła 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie  relacjonuje przebieg pielgrzymki.

  2. Jutro przypadają imieniny naszego współbrata o. Kajetana, który pracuje w naszym sanktuarium jako spowiednik, kaznodzieja oraz opiekun Grupy Biblijnej. Wszystkich, którzy chcą otoczyć modlitwą o. Kajetana zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30.  Natomiast w czwartek, 10 sierpnia swoje imieniny obchodzi br. Wawrzyniec nasz zakrystian. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona we czwartek o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do modlitwy w intencji solenizanta. Drogim i czcigodnym solenizantom życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, Pani Miasta Rzeszowa i wstawiennictwa świętych patronów.
 • Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli

  2017-08-02

  1. Dzisiaj każdy katolik w kościele franciszkańskim lub parafialnym może uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli, jeśli odmówi modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga i odmówi dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. oraz po spowiedzi św. w stanie łaski uświęcającej przyjmie Komunię św., będąc wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

  2. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r.  i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za Polskę, aby ucichli wichrzyciele a wszyscy z troską pochylili się nad Ojczyzną, która jest wielkim darem i wielkim zbiorowym obowiązkiem. Jest to również miesiąc abstynencji od alkoholu.

 • 17 Niedziela Zwykła

  2017-07-30
  1. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie „Solidarności” w 1980 r. - to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za Polskę, aby ucichli wichrzyciele a wszyscy z troską pochylili się nad Ojczyzną, która jest wielkim darem i wielkim zbiorowym obowiązkiem.

  2. Zapraszamy na obchody upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia o godz. 17.00 na placu im. Armii Krajowej. W programie: 17:00 - Godzina „W” – uroczysty Apel Poległych i składanie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, godz. 18.00 – Msza św. w intencji poległych i pomordowanych powstańców warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy – kościół pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie przy ul. 3 Maja.
 • 16 Niedziela Zwykła

  2017-07-23

  1. W dniach 23-30 lipca 2017 r. obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, którego hasłem są słowa: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr”). W związku z tym prosimy przy okazji poświecenia pojazdu o wolne datki do puszki, na środki transportu dla misjonarzy – organizowane przez MIVA Polska. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców na parkingach przed Bazyliką, a następnie pod Ogrodami.

   

  2. W sobotę 29 lipca o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się koncert w ramach 26. Festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Rzeszowie. Wykonawcami koncertu będą: znakomity organista, profesor Andrzej Chorosiński, oraz wspaniały bas, pan Marcin Wolak, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie, śpiewak-solista zespołu Królewscy Rorantyści. Artyści wykonają dzieła Jana Sebastiana Bacha, dzieła klasyków, oraz kompozycje wielkich europejskich twórców romantycznych. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 • 15 Niedziela Zwykła

  2017-07-16
  1. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście zarówno w naszej świątyni, jak również tam gdzie będziecie wstępować na Mszę św. czy zwiedzanie  sakralnych obiektów, pamiętali o odpowiednim stroju i uszanowali ciszę oraz świętość miejsca.

  2. W czwartek, 20 lipca, przeżywać będziemy czwartą rocznicę ingresu do katedry pasterza naszej diecezji księdza biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji księdza biskupa ordynariusza.

  3.  Od 19 do 26 lipca 2017 r. odbędzie się XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych – Rzeszów 2017. Uroczyste otwarcie festiwalu, poprzedzone korowodem, odbędzie się w piątek, 21 lipca. W niedzielę, 23 lipca
  o godz. 9.00 w katedrze rzeszowskiej odbędzie się Msza św. w intencji Polonii. Festiwal zakończy się 26 lipca.
 • 14 Niedziela Zwykła

  2017-07-09
  1. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście zarówno w naszej świątyni, jak również tam, gdzie będziecie wstępować na Mszę św. czy zwiedzanie  sakralnych obiektów, pamiętali o odpowiednim stroju i uszanowali ciszę oraz świętość miejsca.

  2. Od jutra do czwartku w Dębowcu trwać będzie Saletyńskie Spotkanie Młodych, natomiast Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w tym roku w dniach 17-19 sierpnia w Parku Papieskim w Rzeszowie. Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa młodzieży.

  3. Zbliża się 40-ta Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Rzeszowska na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli, której przewodnikiem jest o. Rafał, będą prowadzone 16 i 23 lipca od godziny 16.00 do 19.00 w Bernardyńskim Centrum. Koszty pielgrzymki jak w ubiegłym roku. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
 • 13 Niedziela Zwykła

  2017-07-02

  1. W czwartek, 22 czerwca żegnaliśmy naszych współbraci, którym Zarząd Prowincji wyznaczył pracę duszpasterską na nowych placówkach. Dzisiaj w naszej wspólnocie klasztornej witamy ojców, którzy podejmują duszpasterską posługę w naszym Sanktuarium i Parafii a są nimi: o. prof. Oktawian Jusiak, o. Kazimierz Kowalski, o. Zdzisław Makowiecki i o. Salwator Bartosik, który po 12 latach powraca do pracy w Rzeszowie. Nowoprzybyłym ojcom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, dobrego samopoczucia pośród nas i owocnej pracy.

  2. Zapraszamy na Saletyńskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Dębowcu w dniach od 10 do 14 lipca 2017 r.
                     
  3. Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w tym roku w dniach 17-19 sierpnia w Parku Papieskim w Rzeszowie. Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa młodzieży.

 • 11 Niedziela Zwykła

  2017-06-18
  1.Taca z dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na biedne kościoły.
   
  2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy do czci Najświętszego Sakramentu i Serca Jezusowego. Codziennie do piątku włącznie o godz. 17.45 Nieszpory a po nich procesja eucharystyczna. Zapraszamy do aktywnego udziału w uroczystości naszą asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne, oraz dzieci sypiące kwiaty. 
   
  3. W piątek, 23 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w rzeszowskiej katedrze o godz. 18.00., a u nas zakończenie procesji.
   
  4. W sobotę, 24 czerwca o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się rzeszowska prapremiera dzieła Siergieja Rachmaninowa „Całonocne Czuwanie op.37” w wykonaniu artystów z Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej.
Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 37 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.