Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 13 Niedziela Zwykła

  2017-07-02

  1. W czwartek, 22 czerwca żegnaliśmy naszych współbraci, którym Zarząd Prowincji wyznaczył pracę duszpasterską na nowych placówkach. Dzisiaj w naszej wspólnocie klasztornej witamy ojców, którzy podejmują duszpasterską posługę w naszym Sanktuarium i Parafii a są nimi: o. prof. Oktawian Jusiak, o. Kazimierz Kowalski, o. Zdzisław Makowiecki i o. Salwator Bartosik, który po 12 latach powraca do pracy w Rzeszowie. Nowoprzybyłym ojcom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, dobrego samopoczucia pośród nas i owocnej pracy.

  2. Zapraszamy na Saletyńskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Dębowcu w dniach od 10 do 14 lipca 2017 r.
                     
  3. Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w tym roku w dniach 17-19 sierpnia w Parku Papieskim w Rzeszowie. Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa młodzieży.

 • 11 Niedziela Zwykła

  2017-06-18
  1.Taca z dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na biedne kościoły.
   
  2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy do czci Najświętszego Sakramentu i Serca Jezusowego. Codziennie do piątku włącznie o godz. 17.45 Nieszpory a po nich procesja eucharystyczna. Zapraszamy do aktywnego udziału w uroczystości naszą asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne, oraz dzieci sypiące kwiaty. 
   
  3. W piątek, 23 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w rzeszowskiej katedrze o godz. 18.00., a u nas zakończenie procesji.
   
  4. W sobotę, 24 czerwca o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się rzeszowska prapremiera dzieła Siergieja Rachmaninowa „Całonocne Czuwanie op.37” w wykonaniu artystów z Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej.
 • Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

  2017-06-15
  1. Dziś przeżywamy nakazaną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, z tej racji w naszej Bazylice porządek Mszy św. niedzielny.
  W Rzeszowie centralna procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą i przejdzie ulicami miasta do naszej Bazyliki.
  Po zakończonej procesji również w Bazylice będzie odprawiona Msza św. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św.
   
  2. W Oktawie Bożego Ciała w Bazylice Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.45 a po nim Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do aktywnego udziału w uroczystości naszą asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci sypiące kwiaty. 
   
  3. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się dzisiaj w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie o godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam.
 • Niedziela Najświętszej Trójcy

  2017-06-11
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12 ulicami Rzeszowa przejdzie: Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się przy naszej Bazylice a zakończy przy Fontannie Multimedialnej. Więcej informacji na stronie: www.marsz.org. Zapraszamy do licznego udziału.
   
  2. Kino „Zorza” w Rzeszowie  zaprasza dzisiaj na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o nowym franciszkańskim zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.
   
  3. Jutro przypadają imieniny zakonne naszego współbrata o. Anastazego Popiela, katechety dzieci i opiekuna Franciszkańskiej Młodzieży.
 • Niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Św.

  2017-06-04
  1. Dziś przeżywamy X Święto Dziękczynienia, ze tej racji ofiary zebrane po Mszy św. do puszek zostaną przekazane na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
   
  2. Dziś kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. z kazaniem o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz 16.30 i 18.30.
   
  3. We wtorek o godz. 9.00 kolejna Msza św. z kazaniem i nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy w ramach nowenny przed jego uroczystością odpustową. Wieczorem o 18.30 Msza św. Prymicyjna sprawowana przez wyświęconych wczoraj Neoprezbiterów naszej diecezji rzeszowskiej.
   
  4. W sobotę, 10 czerwca, w naszym bernardyńskim Sanktuarium w Dukli o godz. 10.30 uroczysta Msza św. z racji 20. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II i kanonizacji św. Jana z Dukli. Zapraszamy do pielgrzymowania i modlitwy.
 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2017-05-28
  1. Dziś Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Duszpasterstwo Rzemiosła zapraszają na Papieską Kremówkę na ul. 3 - Maja oraz na Rynek na świętowanie Dnia Matki i Dziecka. Uroczystość rozpocznie Msza św. o 12.15 w kościele św. Krzyża, której będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba.  Szczegóły w gablocie.
   
  2. Parafialny Zespół Caritas ubogim z naszej parafii będzie wydawał żywność we wtorek (30.05) w godz. 15.30 – 18.00 oraz w środę (31.05) w godz. 16.00 – 18.00.
   
  3. We wtorek o godz. 9.00 kolejna Msza św. z kazaniem i nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy w ramach nowenny przed jego uroczystością odpustową.
   
  4. W środę zakończenie nabożeństw majowych. Od czwartku nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.
 • 6 Niedziela Wielkanocna

  2017-05-21
  1. Dzisiaj w naszej Parafii dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 przeżywają uroczystość I Komunii św. Prosimy o modlitwę w ich intencji oraz rodziców i bliskich, aby to religijne przeżycie nie było „ostatnim akordem” w praktykowaniu wiary, ale początkiem pogłębiania i umacniania więzów z Jezusem Chrystusem.
   
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary  na pomoc dla Syrii, złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Dziękujemy również parafialnemu zespołowi Caritas, który zebrał na ten cel kwotę 6589zł. Oprócz tego, nasza parafia od kwietnia tego roku, co miesiąc w ramach programu „Rodzina Rodzinie”, wspiera materialnie jedną rodzinę w Syrii.
   
  3. Składka dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Radia VIA.
 • 5 Niedziela Wielkanocna

  2017-05-14
  1. Wczoraj wraz z Ojcem św., który w Fatmie kanonizował dzieci: Franciszka i Hiacyntę, rozpoczęliśmy obchody 100-lecia objawień Matki Bożej w Cova da Iria (Dolina Pokoju) w Portugalii. W naszym Sanktuarium poświęcona została figura Matki Bożej z Fatimy, która towarzyszyć nam będzie do 13 października. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Weźmy do ręki Różaniec, aby dla siebie i bliźnich zjednywać Boże miłosierdzie.
   
  2. Jak zapowiadaliśmy, dzisiaj po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo.
   
  3. W sobotę, 20 maja, przeżywać będziemy 17 rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem Biskupa Rzeszowskiego w sobotę, 20 maja, o godz. 17.00 do Rzeszowskiej Katedry.
 • 4 Niedziela Wielkanocna

  2017-05-07
  1. Niedziela Dobrego Pasterza, którą dzisiaj przeżywamy rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Módlmy się, aby również w naszych rodzinach rodziły się powołania wśród chłopców i dziewcząt.
   
  2. Jutro w kościele Chrystusa Króla o godz.18 Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania, natomiast za dwa tygodnie w Niedzielę 21maja w naszej parafii będzie miała miejsce I Komunia św. Zarówno młodzież jak i dzieci polecamy waszej modlitwie, aby udzielone im duchowe dary obficie w nich owocowały.
 • 3 Niedziela Wielkanocna

  2017-04-30
  1. Przeżywamy IX Niedzielą Biblijną, a zarazem Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którego hasło brzmi: „weź i czytaj”. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna IX Tydzień Biblijny. Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po Biblię, a dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Słowa Bożego na godzinę 18.
  Inspiracją do Narodowego Czytania Pisma Świętego są obchody 1050. rocznicy chrztu Polski i troska o rozwój w nas łaski chrztu świętego. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma ukazywać Pismo Święte jako znak kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy. Co tydzień na facebooku i na stronie internetowej Dzieła Biblijnego będzie drukowany kolejny fragment Pisma św. z odpowiednim komentarzem. Zapraszamy też na stronę naszego Sanktuarium.
   
  2. Już jutro gorąco zapraszamy do udziału  w Nabożeństwie Majowym o godz. 18. W tym jubileuszowym roku XXV- lecia naszej diecezji czytanki majowe ukazywać nam będą wizerunki Pana Jezusa, Matki Bożej i świętych, czczone w rzeszowskiej diecezji.
 • 2 Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

  2017-04-23
  1.II Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Syrię odbędzie się, zgodnie z decyzją biskupa rzeszowskiego,  w V Niedzielę Wielkanocną, 14 maja.
   
  2. Jutro o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej, na którą serdecznie zaprasza Wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie to czas dziękczynienia za Intronizację Chrystusa Króla w naszej parafii, w dniu 5 kwietnia.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Wielkanoc

  2017-04-16
  1.    Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie Liturgii Triduum Paschalnego, oraz przygotowanie Bazyliki, Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty oraz tym, którzy wsparli ubogie rodziny naszej parafii. Dziś rano procesję i Mszę św. rezurekcyjną transmitowała na żywo TVP we wszystkich oddziałach regionalnych w Polsce. Wieczorem jej skrót będzie emitowany  w programie telewizyjnym.
   
  2.    Jutro drugi dzień Świąt, Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny, a ofiary z tacy przeznaczone są na KUL w Lublinie i na Uniwersytet JPII w Krakowie.
Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 36 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.