Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • Niedziela Świętej Rodziny

  2015-12-27

  1. Dzisiaj przypadają imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza, Jana Wątroby. Osobę dostojnego solenizanta polecamy waszej osobistej modlitwie.  

  2. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XII Marsz za Życiem w Rzeszowie, w Święto Młodzianków, czyli jutro 28 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie w naszej Bazylice o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program muzyczny w wykonaniu młodzieży,  a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza Święta. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi, oraz te małżeństwa które starają się o poczęcie dziecka.  

  3. W czwartek, 31 grudnia zakończenie „Starego Roku”. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.45, na którym podziękujemy Bogu za wszystkie łaski  i przeprosimy za osobiste i bliźnich naszych grzechy. Po nabożeństwie wieczorna Msza św. o 18.30.
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  2015-12-25
  1. Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca. Bóg dając nam Rok Miłosierdzia daje nam szczególny czas łaski. Zaprasza nas, abyśmy duchowo przeszli przez Bramę Miłosierdzia i uświadomili sobie prawdę, że On od każdego z nas oczekuje nawrócenia, poprawienia relacji z bliźnimi i pochylenia się nad drugim człowiekiem, co wyraża hasło: Bądźcie miłosierni jak Ojciec.
 • 4 Niedziela Adwentu

  2015-12-20
  1. Zbliżają się Święta, na które dzięki waszej hojności przygotowaliśmy 284 pokaźne paczki dla ubogich osób i rodzin naszej parafii. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dary, a członkom parafialnego Zespołu Caritas za wielki trud i poświęcony czas. Dzisiaj Caritas po Mszach św. rozprowadza świece  zbierając fundusz na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
   
  2. Dzisiaj w naszej wspólnocie zakonnej imieniny obchodzi O. Zefiryn, opiekun Wspólnot: Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Św. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, otaczając go naszą modlitwą. Zapraszamy też na Mszę św. imieninową w najbliższy wtorek o godz. 18.30.
   
  3. W czwartek 24 grudnia w swoje 78 urodziny, Mszy św. Roratniej  o godz. 6 będzie przewodniczył Ks. Bp senior, Kazimierz Górny. Polecamy go waszej modlitwie i zapraszamy na Eucharystię do Cudownej Kaplicy Matki Bożej.
 • 3 Niedziela Adwentu (Gaudete)

  2015-12-13
  1.Dzisiaj przed Mszą św. o godz. 15 zostaną uroczyście otwarte drzwi naszej Bazyliki na rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Świętego, Roku Miłosierdzia, która została uhonorowana w diecezji jako kościół stacyjny. Papież Franciszek w specjalnej bulli „Misericordiae vultus” o miłosiernym obliczu Boga Ojca objawiającym się w Chrystusie postanowił, iż każdy katolik może 1 raz codziennie (od 8 grudnia tego roku do 20 listopada roku przyszłego)  zyskać odpust zupełny.
   
  2. Dzisiaj przeżywamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, módlmy się w intencji naszej Ojczyzny; o pokój i ład wewnętrzny, aby mogła pomyślnie się rozwijać dla dobra naszego i przyszłych pokoleń.
  W Rzeszowskiej Farze wieczorem Msza św. w intencji Ojczyzny, a przed południem przy Urzędzie Marszałkowskim poświęcenie pomnika ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej.
   
  3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli do puszki. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy kwotę 2 880 zł.
 • 2 Niedziela Adwentu

  2015-12-06
  1.Dzisiejsza Niedziela jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie. Złożone dzisiaj po Mszach św. ofiary do puszek, Referat Misyjny przekaże na wsparcie dla uciśnionych i prześladowanych.
   
  2. Gorąco dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie wczoraj dla dzieci spotkania ze św. Mikołajem. Szczególne podziękowanie składamy dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego, za przygotowanie 70 paczek mikołajkowych. Naszej Młodzieży Franciszkańskiej wyrażamy wdzięczność za oprawę tej uroczystości i pomoc w jej przeprowadzeniu.
   
  3. W przyszłą Niedzielę Parafialny Caritas po Mszach św. będzie rozprowadzał świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 • 1 Niedziela Adwentu

  2015-11-29
  1. Gorąco dziękujemy wszystkim parafianom, którzy życzliwie przyjęli w swoim domu naszych braci z opłatkami. Dziękujemy też za ofiary złożone przy tej okazji. Tych, którzy chcieliby nabyć jeszcze opłatki, zapraszamy do zakrystii po Mszy św.
   
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, którego hasłem będą słowa: „Nowe życie w Chrystusie”, oraz bezpośrednie przygotowanie do ŚDM w Krakowie. Wraz z rozpoczęciem nowego roku liturgicznego w polskim Kościele inaugurujemy wielki jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Widocznym znakiem Jubileuszu w każdym kościele, jest jubileuszowa świeca.
   
  3. W adwentowy czas czuwania, modlitwy i przygotowania do głębokiego przeżycia Tajemnicy Narodzenia wprowadza nas Msza św. Roratnia u stóp Matki Bożej. Jak co roku, w naszej Bazylice Roraty z krótkim rozważaniem, odprawiane będą codziennie o godz. 6 rano, natomiast dodatkowo Roraty dla dzieci będą miały miejsce we wtorek i w czwartek o godz. 16.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału.
 • 34 Niedziela Zwykła Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  2015-11-22
  1. W ubiegłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę do puszek na mikołajowe paczki dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Dzięki Waszej życzliwości zebrano 2459 zł. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania i zapewniamy o modlitwie.
   
  2. Dziś obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej oraz czcimy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji Panu Michałowi, naszemu organiście oraz członkom Chóru wyrażamy wdzięczność za ubogacanie liturgii i życzymy, aby ta posługa przynosiła jak najwięcej satysfakcji i duchowych owoców. Jutro (23 listopada) o godz. 19.00 w Centrum Bernardyńskim odbędzie się spotkanie Chóru, na które zapraszamy chętnych nowych kandydatów.
   
  3. Zapraszamy na koncert z okazji Jubileuszowych Dni Papieskich, który odbędzie się w naszej Bazylice 28 listopada (sobota) po Mszy św. wieczornej o 18.30.
 • 33 Niedziela Zwykła

  2015-11-15
  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Parafialny Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek, na zorganizowanie mikołajowych paczek dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii..
   
  2. Ubiegłej Niedzieli na wsparcie chrześcijan w Syrii zebraliśmy kwotę 5040  zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, a Wspólnocie Różańcowej za przeprowadzenie kwesty.
   
  3. Jutro od godz. 12 w budynku Szkoły Specjalnej przy ul. Marszałkowskiej, nieodpłatnie będą wydawane jabłka. Chętnych, którzy będą zainteresowani ich nabyciem prosimy, aby zabrali ze sobą dokument tożsamości.
 • 32 Niedziela Zwykła

  2015-11-08
  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek, na wsparcie Syrii.
   
  2. W dalszym ciągu, w zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których polecamy Bogu przez cały miesiąc w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30.
   
  3. W środę, 11 listopada, przeżywamy 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 w Farze, a o godz. 12.30 odbędą się uroczystości na Placu Farnym, przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Zachęcamy do modlitwy w int. Ojczyzny.
 • 31 Niedziela Zwykła - Uroczystość Wszystkich Świętych

  2015-11-01
  1.Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych, w naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w każdą Niedzielę. Natomiast na rzeszowskich cmentarzach Msza św. o godz. 14 apo niej procesja z modlitwami za zmarłych. Jedynie na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się jutro 2 listopada o godz. 17.
  W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy będzie miało miejsce o godz. 17.45. dzisiaj i jutro 2 listopada.
   
  2. W dalszym ciągu, w zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30.
 • 30 Niedziela Zwykła - Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła

  2015-10-25
  1. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30. Pod chórem i w przedsionku kościoła są gotowe do wypełnienia wspominkowe druki, które można je zabrać, czytelne wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na prace renowacyjne w naszym Sanktuarium.
   
  2. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w każdą Niedzielę. Natomiast na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie o godz. 14 będzie odprawiona Msza św., a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Jedynie na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się 2 listopada o godz. 17.
 • 29 Niedziela Zwykła (misyjna)

  2015-10-18
  1.Dzisiaj przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Misyjny – taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
   
  2. Ubiegłej Niedzieli obchodziliśmy XV Dzień Papieski pod hasłem: "„Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Młodzież Franciszkańska zebrała do puszek ofiary na wsparcie stypendystów JPII.  W kwocie 3721 zł. Gorąco dziękujemy młodzieży za zbiórkę, a wam kochani za złożone ofiary.
   
  3.Do przyszłej Niedzieli, w Rzymie trwa Synod Biskupów, poświęcony godności i  roli  rodziny w Kościele i w życiu społecznym. Bierze w nim udział również nasz ordynariusz, bp Jan Wątroba, który prosi o modlitwę w intencji uczestników Synodu. Zachęcamy więc do modlitwy poprzez udział w nabożeństwie różańcowym o godz. 17.45.
Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 29 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.