Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 19 Niedziela Zwykła

  2016-08-07
  1. W tym tygodniu swoje imieniny zakonne obchodzi br. Wawrzyniec Smyrdek OFM, zakrystianin. Dziękując mu za posługę w Sanktuarium życzymy zarazem Bożego błogosławieństwa i opieki M. B. Rzeszowskiej. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta w środę o godz. 6.00.
   
  2. W ubiegły czwartek wyruszyła 39. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę a wczoraj rano spod naszego Sanktuarium 37. Pielgrzymka Rowerowa. Piesza pielgrzymka zakończy się 13 sierpnia Mszą św. o godz. 11.30. Zachęcamy do łączności duchowej i słuchania transmisji z pielgrzymki przez Radio Via.
   
  3. W dniach 18-20 sierpnia w Cmolasie odbędą się „Dni Młodych Diecezji Rzeszowskiej”. Zapraszamy młodzież do udziału. Szczegóły na stronie: sdmrzeszow.pl.
 • 18 Niedziela Zwykła

  2016-07-31
  1.Dobiegają końca Światowe Dni Młodzieży w Krakowiei pielgrzymka Piotra naszych czasów, papieża Franciszka. Módlmy się o trwałe owoce tej radosnej i wielkiej modlitwy w sercach jej uczestników, oraz o nowe powołania do Służby Bożej.
   
  2. Dzisiaj  odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe Grupy św. Jana z Dukli. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 14 w Oratorium wewnątrz Bernardyńskiego Centrum. Po Mszy św.  będzie jeszcze okazja do zapisania się na  39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która na szlak pielgrzymi wyruszy 4 sierpnia. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Rozpoczęcie pielgrzymki w najbliższy czwartek na Placu Farnym o godz. 6.30.
 • 17 Niedziela Zwykła

  2016-07-24
  1.Dzisiaj rozpoczynamy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa  pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”.Po każdej Mszy św. na parkingu pod ogrodami święcimy samochody i modlimy się wraz z ich właścicielami o bezpieczne podróżowanie. Ofiary złożone przy tej okazji do puszki przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy.
   
  2. Dzisiaj  w naszym Centrum od godz. 14.30 do 17.30 prowadzimy zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, do Grupy św. Jana z Dukli, która na szlak pielgrzymi wyruszy 4 sierpnia. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.
 • 16 Niedziela Zwykła

  2016-07-17
  1. Dzisiaj i przez pozostałe niedziele lipca prowadzimy nabór na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, do Grupy św. Jana z Dukli. Pielgrzymka trwa od 4 do 13. Sierpnia. Zapisy prowadzimy w naszym Centrum od godz. 14.30 do 17.30. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.
   
  2. W środę, 20 lipca, przeżywać będziemy trzecią rocznicę Ingresu Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza. 

  3. Decyzją Ojca Świętego Franciszka dotychczasowe wspomnienie obowiązkowe św. Marii Magdaleny otrzymało w całym Kościele status święta. Obchodzimy je tak jak dotychczas 22 lipca. W naszej świątyni porządek Mszy św. jak w dni powszednie.

  4. 22 lipca br. w Rzeszowie będzie miała miejsce peregrynacja relikwii bł. Pier Giorgia Frassatiego, patrona Światowych Dni Młodzieży.
 • 15 Niedziela Zwykła

  2016-07-10
  1. Od wakacji decyzją Zarządu Prowincji w Krakowie do pracy w naszym Sanktuarium i Parafii został skierowany o. Serafin Andrzej Suda OFM. Witając go serdecznie i życząc wielu łask oraz radości z tej posługi otoczmy go naszą modlitwą.
   
  2. Prowadzimy nabór na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Grupy św. Jana z Dukli, którą prowadzi o. Rafał. Pielgrzymka trwa od 4 do 13 sierpnia. Zapisy prowadzimy w naszym Centrum w każdą niedzielę od godz. 14.30 do 17.30. Gorąco zachęcamy do wzięcia w pielgrzymce.
   
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji spowiadamy podczas każdej Mszy św. oraz w dni powszednie do południa od godz. 10.30 do 12.00 i po południu od godz. 15.00 do 16.30.
 • 14 Niedziela Zwykła

  2016-07-03
  1. Dzisiaj i przez pozostałe Niedziele lipca prowadzimy nabór na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, do Grupy św. Jana z Dukli. Pielgrzymka trwa od 4 do 13. Sierpnia. Zapisy prowadzimy w naszym Centrum w każdą Niedzielę od godz. 14.30 do 17.30. Gorąco zachęcamy do wzięcia w pielgrzymce.
   
  2. Stowarzyszenie „Szczęśliwy Dom” im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi, zaprasza dzisiaj naBulwary Rzeszowskie, gdzie od godz. 14.30 odbywał się będzie Piknik Rodzinny i VIII Rzeszowski Bieg Ojców.
   
  3.  W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
 • 13 Niedziela Zwykła

  2016-06-26
  1.Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Nauczycielom i wychowawcom dziękujemy za trud całorocznej pedagogicznej pracy. W sposób szczególny chcemy podziękować O. Amosowi, który przez Zarząd  naszej Prowincji w Krakowie, został skierowany do pracy w naszej parafii w Łodzi. Jutro o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w jego intencji, a wszystkim uczniom, nauczycielom i udającym się na urlopy, życzymy dobrych wakacji i zachęcamy, abyście pielęgnowali życie codziennej i niedzielnej modlitwy.  

  2. W najbliższy wtorek 28 czerwca podczas wieczornej Mszy św. pod przewodnictwem ordynariusza naszej diecezji księdza biskupa Jana Wątroby dokonamy uroczystego odsłonięcia i poświęcenia Wielkiego Ołtarza. Po Mszy św. będzie miał miejsce piękny koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu Rzeszowskiej Filharmonii, Chóru Uniwersyteckiego i solistów z Krakowa.

  3. W środę Uroczystość Świętych  Apostołów Piotra i Pawła. Z tej racji, że nasz kościół jest Bazyliką, u nas przypada Odpust. Porządek Mszy św. świąteczny.
 • 12 Niedziela Zwykła

  2016-06-19
  1. Sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce zaprasza w poniedziałek o godz. 17.00 na uroczystość powitania relikwii (Habit, Rękawiczka i Chusta), których za życia używał O. Pio. O godz.18.00 - Msza św. a po niejczuwanie modlitewne.
   
  2. Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Nauczycielom, wychowawcom i katechetom dziękujemy za trud niełatwej całorocznej pedagogicznej pracy. Mając świadomość, że to Bóg jest dawcą naszej mądrości, rozumu i umiejętności, zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w dniu 24 czerwca, zarówno uczniów jak też nauczycieli: o godz. 8.00 Zespół Szkół Budowlanych, natomiast o godz. 9.00 Szkołę Podstawową.
 • 11 Niedziela Zwykła

  2016-06-12
  1. Dziś przypadają imieniny zakonne o. Anastazego Popiela OFM, któremu składamy życzenia wielu łask Bożych oraz opieki M. B. Rzeszowskiej w posłudze kapłańskiej, życiu zakonnym i pracy duszpasterskiej. W szczególny sposób naszą modlitwą otoczymy solenizanta w czwartek podczas Mszy św. konwenckiej o 18.30.
   
  2. Jutro przypada Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy świętej będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom oraz poświęcimy lilie.
 • 10 Niedziela Zwykła

  2016-06-05
  1. Dzisiaj o godz. 19.30 w naszej Bazylice zostanie wykonany koncert pt.: „ Gloria in excelsis Deo” z IX Mszy św. Jubileuszowej na cześć Błogosławionej Dziewicy Maryi.Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
   
  2. We wtorek dziewiąty dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny oraz w intencjach próśb złożonych w skarbonie. Już dzisiaj zapraszamy na Uroczystość Odpustową w dniu 13.czerwca.
 • 9 Niedziela zwykła

  2016-05-29
  1.Dzisiaj Caritas Diecezjalna zaprasza na Rzeszowski Rynek, gdzie organizuje  Dzień Matki i Dziecka. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 13.15.

  2. We wtorek kolejny dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny.
 • Niedziela Najświętszej Trójcy

  2016-05-22
  1.Dzisiaj na zaproszenie kustosza głosi Słowo Boże jego rodzony brat O. Narcyz Klimas, który od 28 lat pracuje w Ziemi św. Obecnie jest archiwistą  i wykładowcą w Jerozolimie, oraz na naszym uniwersytecie św. Antoniego w Rzymie.
   
  2.Jak zapowiadaliśmy, dzisiajpo Mszach św. zbieramy do puszek ofiaryna pomoc dla parafii w Ekwadorze, w których pracują misjonarzenaszej diecezji, a które ostatnio przeżyły bardzo dotkliwe trzęsienie ziemi.
   
  3. W najbliższy czwartek przypada Boże Ciało. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9 sprawowanej na Placu Farnym, a zakończy przy naszej Bazylice. W naszej świątyni porządek Mszy św. w tym dniu niedzielny.
Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 32 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.