Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • Niedziela Zesłania Ducha Św.

  2016-05-15
  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień
  Zielonych Świąt - Święto NMP Matki Kościoła. W naszej Bazylice obowiązuje porządek
  Mszy św. świąteczny (godz.6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30).
   
  2. Zapraszamy do licznego udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie marszu przy naszej Bazylice po Mszy św.o godz. 15.00, a zakończenie na Rynku. Gościem specjalnym będzie prof. Bogdan Chazan.
   
  3. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 • 7 Niedziela wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

  2016-05-08
  1.W przyszłą sobotę – 14 maja, w naszej bazylice odbędzie się Nocne Czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 20.00, a zakończenie Mszą św. o 24.00. Czuwanie modlitewne poprowadzą Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z diecezji Rzeszowskiej.
   
  2. W Niedzielę, 15 maja, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie przy naszej Bazylice po Mszy św.o godz. 15.00, zakończenie na Rynku. Gościem specjalnym Marszu będzie prof. Bogdan Chazan. Zapraszamy do licznego udziału.
   
  3. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu,naNiedzielę 15 maja została wyznaczona IV ogólnopolska składka na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 • 6 Niedziela wielkanocna

  2016-05-01
  1.Gorąco dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli na pomoc dla Ukrainy w kwocie 4243 złote, a Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzenie zbiórki.
   
  2.Jutro  2 maja,  przeżywamy  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag na domach i poprzez to dania również świadectwa wierności naszym narodowym tradycjom i Polsce, której Hetmanką jest NMP.
   
  3. We wtorek, 3 maja,  Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i uroczystości patriotyczne – Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na uroczystości w Rzeszowie: Msza św. o godz. 9.30 w Farze, a po niej dalsza część  na Rynku.
 • 5 Niedziela wielkanocna

  2016-04-24
  1. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, dzisiaj po każdej Mszy św. prowadzimy  zbiórkę na pomoc humanitarną dla Ukrainy, która zostanie przekazana za pośrednictwem Nuncjatury do Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

  2. Ostatnia niedziela kwietnia, 24 kwietnia, zgodnie z kalendarzem duszpasterskim KEP, jest obchodzona w Polsce jako dzień modlitw za kierowców. Hasłem tegorocznej niedzieli są słowa: „Miłosierni na drogach”. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców wraz z MIVA Polska przygotowali materiały z tej okazji. Prosimy o modlitwę w intencji kierowców.
 • 4 Niedziela wielkanocna

  2016-04-17
  1. Wczoraj z klasztoru w Radecznicy do naszej rzeszowskiej wspólnoty zakonnej przybył o.Oskar Poździk. Witając go serdecznie, życzymy mu zarazem wielu łask Bożych i opieki M.B. Rzeszowskiej w posłudze duszpasterskiej w tym Sanktuarium.
   
  2. W ostatnich dnicha przeżywaliśmy Główne Uroczystości jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zapraszamy na ogólnopolskie sympozjum naukowe: Wiarygodne oblicze Kościoła w Polsce. 1050. Rocznica chrztu, które odbędzie się w czwartek 21 kwietnia 2016 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a w godz. 9.00-12.30. Wstęp wolny.
   
  3. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież naszej diecezji do udziału w Patriotycznym Dniu Młodzieży w 1050 rocznicę Chrztu Polski, w sobotę 23 kwietnia, o godz. 9.30.
 • 3 Niedziela wielkanocna

  2016-04-10
  1.      Dzisiaj przypada 6 - ta rocznica tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. Módlmy się w intencji ofiar katastrofy i w intencji wszystkich, którzy dla Ojczyzny oddali swoje siły, umiejętności, a nawet życie.
   
  2.      W dniach od 14 do 16 kwietnia odbędzie się Konferencja Plenarna KEP i Uroczystości jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski w Poznaniu i Gnieźnie z udziałem Legata Papieskiego, Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy, oraz Polskiego Rządu. Zachęcamy do żarliwej modlitwy w intencji Ojczyzny, oraz do udziału w tych wydarzeniach przez media.
   
  3.      W przyszłą Niedzielę 17 kwietnia,  przeżywać będziemy Niedzielę  Dobrego Pasterza – patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, które rozpocznie Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 • 2 Niedziela wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

  2016-04-03
  1.Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pełnej ochrony życia człowieka.
   
  2. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy 72.Tydzień Miłosierdzia.
   
  3. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach z racji Roku Miłosierdzia, organizuje ciekawe duchowe akcje, do których zaprasza. My możemy je praktykować także w naszej Bazylice. Są to: SMS-owa Koronka za Konających, Dzieło Pokutne i Całodobowa Pierwszopiątkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły na plakatach w gablocie.
   
  4. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny (Msze św. o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30, 18.30). Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej członkowie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego rozpoczną kolejny dziewięciomiesięczny cykl modlitwy o ratowanie dzieci nienarodzonych.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  2016-03-27
  1.      Święta są czasem składania życzeń, ale są tez dobrą okazją aby złożyć podziękowanie za wszelkie dobro, którego doświadczamy i które również i nam wobec bliźnich Bóg pomaga uczynić. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim ojcom, którzy jako kapłani Chrystusa przez siedem kolejnych dni  ochotnie podjęli trud pracy w konfesjonale (przez 80 ciągłych godzin od rana Niedzieli Palmowej do W. Soboty włącznie, w pięciu konfesjonałach), pełnili posługę miłosierdzia. Gorąco dziękujemy bratu Wawrzyńcowi, panu Kamilowi i Markowi oraz wspierającym ich panom, za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Pani Zuzannie za poświęcenie i pieczołowitość w strojeniu naszej świątyni, oraz wszystkim za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Gorąco dziękujemy LSO, FMO, Straży Grobu Pańskiego i Asyście oraz przedstawicielom grup duszpasterskich za udział w Triduum Paschalnym i ubogacenie Liturgii. Szczególne podziękowanie składamy Parafialnemu Zespołowi Caritas na czele z Panią Grażyną i Panią Ewą za posługę ludziom ubogim i potrzebującym pomocy, a także samarytańską pomoc świadczoną naszemu O. Andrzejowi. Parafialna Caritas wsparła na Święta Wielkanocne 253 osoby i rozdzieliła 1109 kg żywności. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
   
  2.      1 kwietnia przypada I piątek miesiąca, w Roku Miłosierdzia zawierzymy Sercu Jezusowemu nas samych i nasze rodziny, natomiast w I sobotę miesiąca 2 kwietnia, w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego, odwiedzimy chorych naszej parafii.
 • Niedziela Palmowa

  2016-03-20
  1.    Składka z dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia Via.
   
  2.    Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna szczególny tydzień w Liturgii Kościoła. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, poprzez które zostaliśmy odkupieni i Bóg na nowo otworzył bramy zbawienia dla tych, którzy zechcą z tych duchowych darów skorzystać.
   
  3.    Od dzisiaj do Wielkiej Środy  włącznie, w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6.00 do 19.00; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 6.00 do 17.00. W Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6.00 do 12.00
   
  4.    W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kruchcie pod chórem w godzinach od 9.00 do 15.00
 • 5 Niedziela Wielkiego Postu

  2016-03-13
  1.      Przygotowujemy się do Pielgrzymki Ojca św. do naszej Ojczyzny. Dzisiaj, w trzecią rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową módlmy się w jego intencji, oraz o dobre nasze przygotowanie do tych odwiedzin.
   
  2.      Dzisiaj w naszym Sanktuarium rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które głosi kanclerz naszej diecezji, ks. Prof. Jerzy Buczek. Rekolekcje trwać będą do środy włącznie. Nauki ogólne dla wszystkich głoszone będą codziennie na każdej Mszy św., natomiast nauki stanowe po wieczornej Mszy św.: w poniedziałek – dla mężczyzn, we wtorek – dla kobiet, w środę – dla członków grup apostolskich. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od godz. 6 do 12 i od 14.30 do 19.
 • 4 Niedziela Wielkiego Postu

  2016-03-06
  1.      Dzisiaj po Mszy św. Paraf. Zesp. Caritas rozprowadza tzw. „Kaziukowe (dobre) Serca” na cześć św. Kazimierza Królewicza. Dochód przeznaczony jest na fundusz pomocy polskiej młodzieży z Ukrainy, Białorusi i Gruzji, studiującej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Caritas rozprowadza też baranki wielkanocne, aby pomóc w leczeniu dzieci.
   
  2.      Dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie i naszej Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej za pomoc przy zbiórce żywności przy sklepie „Biedronka”.
   
  3.      Od jutra do środy w naszej parafii trwać będąrekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1.
 • 3 Niedziela Wielkiego Postu

  2016-02-28
  1.      W naszej Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP, przeżywamy  Kanoniczna Wizytacja Księdza Biskupa. Wikariusz Generalny naszej diecezji Ks. Bp Edward Białogłowski w dniach 28 i 29 lutego przybywa do nas jako Pasterz i Następca Apostołów, aby poprzez głoszone Słowo Boże, sprawowaną Eucharystię i błogosławieństwo, odnowić, pogłębić i umocnić naszą wiarę.
  - Dzisiaj po Sumie o godz. 12. spotka się z członkami Grup Duszpasterskich, na Mszy św. o godz. 15 będzie się modlił z chorymi, a na Mszy św. o 16.30 spotka się z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
   
  2.      Od poniedziałku do środy (28 – 29 luty) w naszej parafii trwać będą rekolekcje dla młodzieży szkolnej.
Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 31 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.