Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 15 Niedziela Zwykła

  2015-07-12
  1. Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 7 lipca 2015r.  w kontekście ustawy "o leczeniu niepłodności"…(odczytać treść)
   
  2. W dniach 17-28 lipca br. Diecezja Rzeszowska będzie gościła stypendystów papieskich z całej Polski (ok. 1000 osób). Młodzież będzie przeżywała w Rzeszowie obóz formacyjny pod hasłem: “Bądź chrześcijaninem naprawdę. Rzeszów 2015”.
  Przyjmijmy ich serdecznie i ogarnijmy modlitwą.
   
  3. W dniach od 4-13 sierpnia br. wyruszy na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z  Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli dziś i w kolejną niedzielę w naszym Bernardyńskim Centrum od godz. 14.30 do 17.30.
 • 14 Niedziela Zwykła

  2015-07-04
  1. W ubiegłą niedzielę (28 czerwca) Parafialny Zespół Caritas na kolonie letnie dla dzieci z ubogich rodzin zebrał kwotę 2.119zł oraz 20€. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
   
  2. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego.
  Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a, lub w Rektoracie Uniwersytetu.
   
  3. W dniach od 6 do 11 lipca odbędzie się  XXVIII Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu k. Jasła.
 • 13 Niedziela Zwykła

  2015-06-28
  1.Dzisiaj po każdej Mszy, za dobrowolną ofiarę, rozprowadzane są Cegiełki Caritas na wakacyjne kolonie dla dzieci.
   
  2.Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Nauczycielom, wychowawcom i katechetom dziękujemy za trud niełatwej całorocznej pedagogicznej pracy i życzymy dobrego zasłużonego wypoczynku. Również uczniom życzymy dobrych wakacji i zachęcamy, aby pielęgnowali życie codziennej i niedzielnej modlitwy. Z tych obowiązków nawet wakacje, urlopy czy wczasy nas nie zwalniają.
   
  3. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę odwiedziny chorych w parafii. W czasie wakacji popołudniowy dyżur spowiedzi będzie w godz. 15.00 – 16.30.
   
  4. W czwartek 2 lipca o godz. 18.30 msza św. w 3 rocznicę śmierci o.Waldemara Batorskiego OFM.
 • 12 Niedziela zwykła

  2015-06-21
  1.Dobiega końca kolejny rok szkolny. W piątek odbędą się Msze św. dziękczynne  o godz. 8 dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Budowlanych, a o godz. 9 dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1. Gorąco zachęcamy do wdzięczności Bogu, ale także i ludziom, którzy poświęcają czas, umiejętności i swój trud.
   
  2. W najbliższy wtorek i środę w naszym Bernardyńskim Centrum od godz. 11 do 18 dla uboższych parafian i rodzin związanych z naszym Sanktuarium Parafialny Caritas będzie nieodpłatnie wydawał jabłka. Ponieważ są one dofinansowane przez Unię, koniecznym jest rozliczenie darowizny z podaniem numeru Pesel, a zatem trzeba mieć Dowód Osobisty.
   
  3. W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy, za dobrowolną ofiarę, rozprowadzane będą Cegiełki na wakacyjne kolonie dla dzieci.
 • 11 Niedziela Zwykła

  2015-06-14
  1.W sobotę, 20 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę.
   
  2. W dniach 20-21 czerwca, odbędzie się 34. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę.
   
  3. W dniach 1-2 lipca 2015 r. odbędzie się 78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wyjazdy autokarowe organizują dekanalni duszpasterze nauczycieli.
 • Święto św. Antoniego z Padwy

  2015-06-13
  1.W przyszłym tygodniu rozpoczynamy renowację i konserwację Wielkiego Ołtarza w naszej Bazylice. Jest to po figurze Matki Bożej Rzeszowskiej najcenniejszy obiekt w naszej Bazylice, pochodzący z początku XVII wieku. Prace prowadzone z rusztowań trwać będą do świąt Bożego Narodzenia, natomiast niższe partie chcemy wykonać w przyszłym roku.W związku z tymi pracami, tabernakulum z Najświętszym Sakramentem przeniesione zostało do kaplicy Matki Bożej. Również tam przez ten czas (ze względów estetycznych) będzie udzielany sakrament małżeństwa. Będziemy wdzięczni za wyrozumiałość i wsparcie przy tych pracach.

  2.W ostatnich tygodniach wykonaliśmy nowy trójwymiarowy, ładnie i estetycznie wkomponowany w kaplicę obraz Matki Bożej Rzeszowskiej. Jest do nabycia w naszym kiosku klasztornym przy furcie, do którego serdecznie zapraszamy.
 • 10 Niedziela Zwykła

  2015-06-07
  1. W dzisiejszą niedzielę, 7 czerwca, obchodzimy VIII  Święto Dziękczynienia  za kanonizację Jana Pawła II w ramach którego przeprowadzamy zbiórkę na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
   
  2. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Pielgrzymkę Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin wraz z małżeństwami i rodzinami w poniedziałek, 8 czerwca z okazji peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży do Ropczyc. Rozpoczęcie o godz. 15.30 w Sanktuarium Królowej Rodzin w Ropczycach.
   
  3. We wtorek kolejny dzień Nowenny do św. Antoniego o godz. 9.00 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny. W sobotę 13 czerwca Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy świętej będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom oraz poświęcimy lilie.
 • Niedziela Trójcy Świętej

  2015-05-31
  1.Ubiegłej Niedzieli gościliśmy naszego misjonarza z Argentyny O. Florencjusza , który wszystkim przesyła serdeczne pozdrowienia i gorące podziękowania za złożone ofiary w kwocie 8 157 złotych. Zapewnia o modlitwie i zarazem o nią prosi.
   
  2. Jutro Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zatroszczmy się nie tylko o materialne upominki, ale również duchową o nich opiekę, której potrzebują 1 czerwca ale też przez cały rok. Pięknym duchowym darem może być udział w Nabożeństwach Czerwcowych, które jutro o 18 rozpoczynamy. Mądrym i szlachetnym jest powierzyć dzieci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
   
  3. W poniedziałek, 1czerwca rozpocznie się w naszej diecezji peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży - Krzyża i Ikony MB „Salus Populi Romani”. O godz. 10.00 na Rzeszowskim Rynku powitanie Symboli ŚDM, a następnie procesyjne przejście z nimi do Kościoła Farnego.
 • Niedziela Zesłania Ducha Św.

  2015-05-24
  1.Gościmy pośród nas o.Florencjusza Grabarczyka OFM, naszego współbrata, który pracuje na misjach w Argentynie. Podczas każdej Mszy św. głosi do nas Słowo Boże i dzieli się z nami swoim doświadczeniem wiary, przeżywanej w Ameryce Łacińskiej. Po Mszy św. zbiera ofiary do puszki na cele misji, za które serdecznie dziękujemy.
   
  2. Dzisiaj kończymy okres wielkanocny. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt przeżywamy liturgiczne święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. W naszym Sanktuarium porządek Mszy św. świąteczny, tzn., że nie będzie Mszy św. o 12 i 15. Choć nie ma obowiązku uczestniczyć jutro w Mszy św., to jednak zachęcamy,  aby dzień ten uczcić i Matce Kościoła zawierzyć w modlitwie, nasze rodziny i nasz naród.
   
  3. W sobotę 11 diakonów naszej diecezji przyjęło święcenia prezbiteratu. We wtorek 26 maja, na Dzień Matki przyjdą do Sanktuarium Pani Rzeszowa, aby o 18.30 odprawić Mszę św. prymicyjną i udzielić nam prymicyjnego błogosławieństwa.
 • 7 Niedziela wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

  2015-05-17
  1.Dzisiaj ma miejsce pielgrzymka Osób konsekrowanych do Matki Bożej w Dębowcu. W Roku Życia Konsekrowanego jaki przeżywamy w Kościele Powszechnym, módlmy się za osoby zakonne, oraz o nowe powołania do życia zakonnego.
   
  2. Jutro zapraszamy do Katedry na Mszę św. w intencji Księdza BiskupaJana Wątroby, ordynariusza naszej diecezji z racji 15 – tej rocznicy jego święceń biskupich. 

  3. We wtorek 6 dzień Nowenny do św. Antoniego, przed odpustem ku jego czci. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny oraz uczczenie relikwii świętego.
 • 6 Niedziela wielkanocna

  2015-05-10
  1.Dzisiaj, jak zapowiadaliśmy po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu.
   
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12 dzieci klas trzecich naszej Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Bernardyńskiej przeżywają Rocznicę I Komunii św. Modląc się w intencji dzieci życzymy im, aby w swoich rodzinach znajdowały miłość i przykład żywej wiary.
   
  3. W poniedziałek o godz. 19 (po Mszy św. wieczornej), w naszym Centrum Bernardyńskim odbędzie się I spotkanie i zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania z naszej parafii.
 • 5 Niedziela wielkanocna

  2015-05-03
  1. Dzisiaj ochodzimy Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to również Dzień modlitw za emigrację.
   
  2. Dzisiaj podczas Święta Paniagi w Rzeszowie,  wolontariusze w ramach akcji „Kilometry dobra”, kwestują na ulicy 3 Maja oraz w pobliżu kościołów: Fary, Krzyża Świętego, Chrystusa Króla, oraz naszej Bazyliki na remont budynku przeznaczonego na przedszkole  u sióstr benedyktynek w Jarosławiu.
   
  3. Ojciec Święty Franciszek oraz Episkopat Polski wzywają  do pomocy ofiarom kataklizmu w związku z trzęsieniem ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich. Caritas Polska organizuje zbiórkę do puszek na ten cel w przyszłą Niedzielę 10 maja, którą również i my przeprowadzimy po każdej Mszy św.
Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 27 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.