Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • VI niedziela wielkanocna

  2018-05-06
  1. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada na najbliższy czwartek. Od średniowiecza, w Kościele w trzy dni poprzedzające Wniebowstąpienie, obchodzono Dni błagalne o urodzaje. W Polsce nazywano je Dniami Krzyżowymi, bowiem procesje modlitewne ruszały w kierunku krzyży stojących w polu, przy których odprawiano nabożeństwa błagalne.
  W poniedziałek odprawia się mszę z wotywy w okresie zasiewów, we wtorek - o uświęcenie pracy ludzkiej, zaś w środę: za głodujących. W naszej świątyni podczas wieczornych Mszy św. w kolejne trzy dni, będziemy się modlić w tych intencjach, oraz o bardzo potrzebny deszcz.
   
  2. W ubiegłym roku na pamiątkę obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatmie w Portugalii, w naszym Sanktuarium poświęcona została figura Matki Bożej Fatimskiej, która i w tym roku towarzyszyć będzie naszej modlitwie od 13 maja do 13 października. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Weźmy ponownie do ręki Różaniec, aby dla siebie i naszej Ojczyzny zjednywać Boże miłosierdzie. Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o 18.30.
 • Uroczystość N.M.P. Królowej Polski

  2018-05-03
  1. Dzisiaj, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny.  3 maja to również Dzień modlitw za emigrację. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodakach za granicą.
  2. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w którą kapłani odwiedzą chorych naszej parafii.
 • V niedziela wielkanocna

  2018-04-29
  1. Dzisiaj przeżywamy XII Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za kierowców pod hasłem: „W Duchu i Prawdzie”. Zachęcamy wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, abyśmy zawsze poruszali się po drogach i w miejscach publicznych odpowiedzialnie, bezpiecznie, spokojnie i z życzliwością do ludzi.
   
  2. Jutro przypadają imieniny zakonne naszego współbrata, o. Mariana Wachowicza, który oprócz posługi przy ołtarzu i w konfesjonale, pełni też funkcję wikarego parafii. O. Marianowi dziękujemy za oddaną pracę w kościele oraz parafialnej kancelarii i życzymy obfitości Bożych darów, dobrego zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Jutro podczas wieczornej Mszy św. o 18.30 polecać będziemy Bogu osobę naszego solenizanta. Zapraszamy do wspólnej z nami modlitwy w jego intencji.
 • IV niedziela wielkanocna

  2018-04-22
  1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Coraz bardziej odczuwamy brak powołań, dlatego prosimy o gorącą modlitwę o nowych kapłanów i osoby zakonne z naszych rodzin.
   
  2. W sobotę, 28 kwietnia, w stulecie święceń kapłańskich św. Maksymiliana Kolbego, odbędzie się w Niepokalanowie I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim członkom Apostolatu za modlitwy w naszej intencji.
 • III niedziela wielkanocna

  2018-04-15
  1.Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku będzie czytany list do Rzymian. Zachęcamy abyście w bieżącym tygodniu przeczytali List św. Pawła Apostoła do Rzymian.
   
  2. W piątek, 20 kwietnia  w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie odbędzie się 4 edycja „Noc na Taborze”. Jest to całonocne spotkanie z Bogiem w świadectwie, Słowie Bożym i wspólnocie wiary. Gościem specjalnym będzie grupa Wyrwani z Niewoli. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 a zakończy o 4.30 rano w sobotę. Zapraszamy młodzież w wieku 15-20 lat. bilety wstępu w cenie 5 zł są dostępne w recepcji DD Tabor oraz w Kinie Zorza w Rzeszowie.
 • II niedziela wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego

  2018-04-08
  1. Dzisiaj  obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. O godz. 14.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Gorąco zachęcamy do kultu Bożego Miłosierdzia.

  2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W naszym Maryjnym Sanktuarium porządek Mszy św. świąteczny, czyli sprawowane one będą o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30. Zachęcamy Was do włączenia się w duchową adopcję dziecka poczętego. Można ją rozpocząć jutro podczas wieczornej Mszy św. o 18.30, a blankiety do wypełnienia zabrać już dzisiaj z ławek pod chórem. Szczegółowe informacje można uzyskać też u O. Przybysława.
 • Poniedziałek Wielkanocny

  2018-04-02
  1. W najbliższą sobotę – 7 kwietnia odbędą się odwiedziny chorych w naszej parafii.
   
  2. W przyszłą Niedzielę 8 kwietnia,  obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. O godz. 14. 45 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
   
  3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia. Zachęcamy Was do duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczegółowe informacje można uzyskać u O. Przybysława.
   
  4. Z powodu prac konserwatorskich w Bazylice Liturgia Mszy św. i spowiedź św. od jutra do soboty zostają przeniesione do Oratorium w naszym Bernardyńskim Centrum.
 • Niedziela Palmowa

  2018-03-25
  1. Dzisiaj przypada 26-rocznica powstania naszej Diecezji. Z racji Niedzieli Palmowej Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia.
   
  2. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa
 • V niedziela Wielkiego Postu

  2018-03-18
  1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje, które trwać będą do środy 21 marca. Pośród nas witamy rekolekcjonistę ks. dra Józefa Kulę, Oficjała Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Módlmy się o światło Ducha Św. dla kaznodziei oraz słuchaczy, aby ten czas duchowych ćwiczeń wydał dobre owoce.
   
  2. Porządek rekolekcji parafialnych zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej sanktuarium. Dla przypomnienia informujemy, że podczas każdej Mszy św. zarówno dzisiaj jak w dni powszednie głoszone będą nauki dla wszystkich. Dodatkowe nauki rekolekcyjne wygłoszone zostaną: w poniedziałek po Mszy św. o 9 nauka rekolekcyjna dla grup apostolskich i po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30  nauka stanowa dla mężczyzn. Natomiast nauka stanowa dla kobiet we wtorek po Mszy św. wieczornej. Natomiast we wtorek wszystkich zapraszamy do spowiedzi rekolekcyjnej w godz. od 10.30 do 12 i od 15 do 16.30, tak abyśmy w stanie łaski będąc mogli w środę wraz z błogosławieństwem rekolekcyjnym uzyskać odpust zupełny.
 • IV niedziela Wielkiego Postu

  2018-03-11
  1.Już dzisiaj zapraszamy gorąco na nasze wielkopostne rekolekcje, które odbywać się będą w dniach od 18 do 21 marca, a głosił je będzie ksiądz dr Józef Kula, oficjał Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Każdy katolik powinien co roku brać udział w rekolekcjach, bowiem jest to czas pogłębiania i umacniania wiary poprzez refleksję, ale jest to także czas porządkowania swojego duchowego życia i ożywiania go poprzez modlitwę.
   
  2. Równolegle z rekolekcjami dla dorosłych, w Bazylice odbywać się będą rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej. Dla dorosłych na mszach św. o 6, 7, 8, 9 i 18.30 dla uczniów o godz. 10.30.
 • III niedziela Wielkiego Postu

  2018-03-04
  1. Ubiegłej niedzieli zebraliśmy na wsparcie misjonarzy kwotę 2690 złotych. Gorąco dziękujemy za złożone ofiary i zachęcamy do dalszego wspierania potrzbujących pomocy. Przy ołtarzu św. Franciszka i w oratorium jest wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich.
   
  2. Dzisiaj po Mszach św. sprzedawane są „serca kaziukowe”, z których dochód przeznaczony jest na pomoc młodzieży ze Wschodu, uczącej się w Rzeszowie.
 • II niedziela Wielkiego Postu

  2018-02-25
  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św.  przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Gorąco dziękujemy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która pod opieką o. Oskara przeprowadza tę zbiórkę.
   
  2. Ubiegłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas na wsparcie dla ubogich zebrał kwotę 2956 złotych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i informujemy, że przez okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka i w oratorium jest wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich. Prosimy również o zabranie do domu skarbonek „Jałmużny wielkopostnej”, z których ofiary przeznaczone są na leczenie chorych dzieci.
Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 40 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.