Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • Poniedziałek Wielkanocny

  2018-04-02
  1. W najbliższą sobotę – 7 kwietnia odbędą się odwiedziny chorych w naszej parafii.
   
  2. W przyszłą Niedzielę 8 kwietnia,  obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. O godz. 14. 45 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
   
  3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia. Zachęcamy Was do duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczegółowe informacje można uzyskać u O. Przybysława.
   
  4. Z powodu prac konserwatorskich w Bazylice Liturgia Mszy św. i spowiedź św. od jutra do soboty zostają przeniesione do Oratorium w naszym Bernardyńskim Centrum.
 • Niedziela Palmowa

  2018-03-25
  1. Dzisiaj przypada 26-rocznica powstania naszej Diecezji. Z racji Niedzieli Palmowej Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia.
   
  2. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa
 • V niedziela Wielkiego Postu

  2018-03-18
  1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje, które trwać będą do środy 21 marca. Pośród nas witamy rekolekcjonistę ks. dra Józefa Kulę, Oficjała Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Módlmy się o światło Ducha Św. dla kaznodziei oraz słuchaczy, aby ten czas duchowych ćwiczeń wydał dobre owoce.
   
  2. Porządek rekolekcji parafialnych zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej sanktuarium. Dla przypomnienia informujemy, że podczas każdej Mszy św. zarówno dzisiaj jak w dni powszednie głoszone będą nauki dla wszystkich. Dodatkowe nauki rekolekcyjne wygłoszone zostaną: w poniedziałek po Mszy św. o 9 nauka rekolekcyjna dla grup apostolskich i po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30  nauka stanowa dla mężczyzn. Natomiast nauka stanowa dla kobiet we wtorek po Mszy św. wieczornej. Natomiast we wtorek wszystkich zapraszamy do spowiedzi rekolekcyjnej w godz. od 10.30 do 12 i od 15 do 16.30, tak abyśmy w stanie łaski będąc mogli w środę wraz z błogosławieństwem rekolekcyjnym uzyskać odpust zupełny.
 • IV niedziela Wielkiego Postu

  2018-03-11
  1.Już dzisiaj zapraszamy gorąco na nasze wielkopostne rekolekcje, które odbywać się będą w dniach od 18 do 21 marca, a głosił je będzie ksiądz dr Józef Kula, oficjał Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Każdy katolik powinien co roku brać udział w rekolekcjach, bowiem jest to czas pogłębiania i umacniania wiary poprzez refleksję, ale jest to także czas porządkowania swojego duchowego życia i ożywiania go poprzez modlitwę.
   
  2. Równolegle z rekolekcjami dla dorosłych, w Bazylice odbywać się będą rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej. Dla dorosłych na mszach św. o 6, 7, 8, 9 i 18.30 dla uczniów o godz. 10.30.
 • III niedziela Wielkiego Postu

  2018-03-04
  1. Ubiegłej niedzieli zebraliśmy na wsparcie misjonarzy kwotę 2690 złotych. Gorąco dziękujemy za złożone ofiary i zachęcamy do dalszego wspierania potrzbujących pomocy. Przy ołtarzu św. Franciszka i w oratorium jest wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich.
   
  2. Dzisiaj po Mszach św. sprzedawane są „serca kaziukowe”, z których dochód przeznaczony jest na pomoc młodzieży ze Wschodu, uczącej się w Rzeszowie.
 • II niedziela Wielkiego Postu

  2018-02-25
  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św.  przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Gorąco dziękujemy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która pod opieką o. Oskara przeprowadza tę zbiórkę.
   
  2. Ubiegłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas na wsparcie dla ubogich zebrał kwotę 2956 złotych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i informujemy, że przez okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka i w oratorium jest wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich. Prosimy również o zabranie do domu skarbonek „Jałmużny wielkopostnej”, z których ofiary przeznaczone są na leczenie chorych dzieci.
 • I niedziela Wielkiego Postu

  2018-02-18
  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. nasz parafialny zespół "Caritas" przeprowadza zbiórkę pieniędzy do puszek, przeznaczonych na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Przez  okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich, a podczas remontu bazyliki przy wejściu do oratorium. Przekazujemy również skarbonki „Jałmużny wielkopostnej”, z których dochód przeznaczony jest na leczenie chorych dzieci.
   
  2. W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą miały miejsce w niedziele o godz. 17.30.
 • VI Niedziela Zwykła

  2018-02-11
  ul. Marszałkowskiej. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.
  1. Od dzisiaj do 17 lutego  przeżywać będziemy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne modlitwy w intencji trzeźwości Polaków odbędą się w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwy będą nawiązywać m.in. do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”. 
   
  2. W najbliższą środę 14 lutego rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania do świąt paschalnych także przez modlitwę, pokutę i jałmużnę.
 • V Niedziela Zwykła

  2018-02-04
  1.W ramach prowadzonych prac konserwatorskich, w nawie głównej archeolodzy odkryli ślady starych pochówków, które trzeba przebadać, dlatego od poniedziałku do piątku Msze św. i spowiedź święta sprawowane będą w oratorium (kaplicy) naszego Centrum Bernardyńskiego, według normalnego porządku. Wejście do oratorium od strony przystanku dla busów z drugiej strony kościoła. Z góry przepraszamy za utrudnienia. Prosząc o wyrozumiałość, serdecznie dziękujemy za składane ofiary na prowadzone prace renowacyjne.
   
  2. W przyszłą niedzielę, 11 lutego będziemy przeżywać XXVI Światowy Dzień Chorego. Centralna diecezjalna uroczystość odbędzie się w naszej Bazylice o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła ludziom chorym i o przesunięcie swojego udziału w Mszy św. na inną godzinę, przez osoby zdrowe.
 • Święto Ofiarowania Pańskiego

  2018-02-02
  1.Dzisiaj w naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny. W Dniu Życia Konsekrowanego informujemy, że przy naszym sanktuarium istnieje wspólnota wdów konsekrowanych, które jako osoby świeckie postanowiły resztę swojego życia powierzyć Bogu, prowadząc życie samotne. Poprzez modlitwę i codzienną Eucharystię, starają się prowadzić pogłębione życie wewnętrzne. Istnieje możliwość dołączenia do nich. Więcej informacji na stronie internetowej lub u o. Rafała. 
   
  2. Jutro  3 lutego liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, bpa i męczennika. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo gardła.
 • IV Niedziela Zwykła

  2018-01-29
  1. Dzisiaj przypada 65. Światowy Dzień Trędowatych. Prosimy o modlitwę za naszych misjonarzy pracujących  wśród trędowatych.
   
  2. W piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny.W katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Rozpoczęcie o godz. 10.15.  Przy naszym sanktuarium istnieje wspólnota wdów konsekrowanych, które jako osoby świeckie postanowiły resztę swojego życia powierzyć Bogu, prowadząc życie samotne. Poprzez modlitwę i codzienną Eucharystię, starają się prowadzić pogłębione życie wewnętrzne. Istnieje możliwość dołączenia do nich. Więcej informacji na stronie internetowej lub u o. Rafała.
 • III Niedziela Zwykła

  2018-01-21
  1. Dzisiaj w naszym sanktuarium odbędzie się  spotkanie opłatkowe grupy pielgrzymiej św. Jana z Dukli. Rozpoczęcie o 14 Mszą św. w oratorium Bernardyńskiego Centrum.

  2. W dniach 18 - 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie w czwartek,  25 stycznia o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o jedność chrześcijan.  Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.
Strony: « Poprzednia 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.