Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 7 IV 2019 r. - V niedziela Wielkiego Postu

  2019-04-07
  1.Dzisiaj w naszym sanktuarium i parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. W tym roku naszym rekolekcjom towarzyszą relikwie św. Bernardyna ze Sieny, którego figurę widzimy w prezbiterium. Rekolekcje głosi O. Bolesław Opaliński, który prowadzi peregrynację relikwii po klasztorach naszej bernardyńskiej prowincji.
   
  2. Na bocznych ołtarzach i na półkach za ławkami znajduje się program rekolekcji, gorąco prosimy aby go zabrać do domu i aktywnie uczestniczyć w tych duchowych ćwiczeniach. Przez najbliższe trzy dni rekolekcyjne porządek jest trochę zmieniony  i Msze św. odprawiane będą o godzinie:  6, 7.30, 9, 10.30 i 18.00. Zachęcamy do spowiedzi rekolekcyjnej we wtorek, aby w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię św. i wraz z błogosławieństwem rekolekcyjnym zyskać odpust zupełny. Gorąco zapraszamy na stanowe nauki rekolekcyjne: dla grup apostolskich jutro po Mszy św. o godz. 10.30. Nauka stanowa dla kobiet jutro po wieczornej Mszy św., nauka stanowa dla mężczyzn we wtorek po Mszy św. wieczornej. Tradycyjnie już, ofiary złożone na tacę we wtorek i środę przeznaczone będą na potrzeby wspólnoty klasztoru w Krakowie, gdzie obecnie pracuje O. Rekolekcjonista.
 • 31 III 2019 r. - IV niedziela Wielkiego Postu

  2019-03-31
  1.We wtorek 2 kwietnia przypada 14 rocznica śmierci Jana Pawła II, w dniu jego odejścia do Domu Ojca,  osobisty sekretarz Ojca św., ks. Abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski poświęci Kaplicę św. JPII, do której wniesiemy relikwie świętego – włosy z jego skroni. 
  W dobie, kiedy szatan posługując się złymi ludźmi, bezpardonowo atakuje Osobę i Apostolskie Dzieło św. Jana Pawła II, twórzmy żywy pomnik wielkiego rodaka. Gorąco zapraszamy:  2 kwietnia we wtorek na godz. 18. Po uroczystości będzie miał miejsce koncert pt. „Totus Tuus”, w wykonaniu kilku Chórów. Tym koncertem wznowimy „Bernardyńskie wieczory muzyczne” w naszej świątyni.
   
  2. Ze względu na ostatnie przygotowania kościoła i kaplicy do tej uroczystości, jutro i we wtorek do godz. 17, Bazylika będzie zamknięta, a Liturgia i spowiedź będą miały miejsce w Oratorium. Natomiast Droga Krzyżowa we wtorek już będzie w Bazylice.
 • 17 III 2019 r. - II niedziela Wielkiego Postu

  2019-03-17
  1.Niedziela 17 marca jest niedzielą "Ad Gentes" (Do narodów). Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w ich intencji. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wsparcie naszych misjonarzy, pracujących w Afryce.

  2. We wtorek przypada uroczystość ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP, na Staromieściu odpust. U nas porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

 • 10 III 2019 r. - I niedziela Wielkiego Postu

  2019-03-10
  1. 13 marca przypada szósta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Módlmy się za papieża oraz w intencjach jakie nam on wskazuje.
   
  2. 14 marca o godz. 18 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się debata poświęcona dylematom społecznym XXI wieku. Udział wezmą: Ks. prof. Paweł Bortkiewicz oraz Pan prof. Mieczysław Ryba. Serdecznie zapraszamy.
 • 6 III 2019 r. - Środa Popielcowa

  2019-03-06
  1.Trwamy w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy  za ludzi dotkniętych alkoholizmem, jak również do podjęcia w tej intencji, abstynencji od alkoholu na czas Wielkiego Postu. 
   
  2. Dzisiaj w Środę Popielcową w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msze św. sprawowane będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w  Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
  Dzisiaj też możemy jałmużną wesprzeć potrzebujących. Po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Przez cały okres Wielkiego Postu będzie również wystawiony kosz przy ołtarzu św. Franciszka na trwałe art. spożywcze dla ubogich.
 • 3 III 2019 r. - VIII niedziela zwykła

  2019-03-03
  1. Dzisiaj rozpoczynamy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się o mądrą i prawdziwą wolność w gospodarowaniu swoim życiem, której na drodze może stanąć niewłaściwe odniesienie do alkoholu. Jana Paweł II powiedział:  „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”. 
   
  2. Jutro liturgiczne święto św. Kazimierza, dzień imienin bpa Kazimierza, którego polecamy waszym modlitwom. Jutro również swoje imieniny obchodzi nasz współbrat O. Kazimierz Kowalski, który posługuje w naszym sanktuarium. Pasją jego duszpasterskiej działalności jest głoszenie rekolekcji i misji ludowych. Ojcu Solenizantowi dziękujemy za wszelkie dobro, które wnosi do naszej wspólnoty i życzymy dobrego zdrowia, opieki Matki Najświętszej i Bożego światła w dalszej pracy. O. Kazimierz jutro wieczorem przewodniczył będzie imieninowej Mszy św., zapraszamy do wspólnej modlitwy z nim i w jego intencji.
 • 24 II 2019 r. - VII niedziela zwykła

  2019-03-03
  1. Zakończyliśmy zasadnicze prace renowacyjne w świątyni. Przed nami jeszcze odnowienie i konserwacja ławek, żyrandoli w kaplicach i kinkietów w nawie głównej, oraz wymiana nagłośnienia, abyśmy lepiej mogli słyszeć kierowane do nas Słowo Boże. Po odnowieniu ławek, na dwa dni znowu przeniesiemy się do Oratorium, aby dokończyć czyszczenie i impregnowanie posadzki.
   
  2. Możemy powiedzieć, że warunki do modlitwy i sprawowania Liturgii poprawiają nam się z dnia na dzień, zatem zapraszamy was do nawiedzania sanktuarium również w tygodniu. W powszednie dni tygodnia oprócz Eucharystii, możemy uczestniczyć w nabożeństwach ku czci Serca Pana Jezusa i Matki Bożej, św. Antoniego, Jana z Dukli, Szymona z Lipnicy, Władysława z Gielniowa czy Jana Pawła II. To szczególna okazja, aby naszym patronom oddać cześć i powierzyć swoje troski. Zapraszamy też do adoracji Najświętszego Sakramentu, która codziennie trwa od rana do wieczora.
 • 17 II 2019 r. - VI niedziela zwykła

  2019-02-16
  1.Trwają szkolne ferie. Dzieci i młodzież zachęcamy do aktywnego wypoczynku, nie przy tabletach, komputerze czy telewizorze. Przypominamy też, że od codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy św. nie ma ferii.
   
  2. Wczoraj zakończyliśmy czyszczenie świątyni; ołtarzy i kaplic oraz organów, które po dziewięciu latach od ich powstania w obecnej wersji, przeszły mały remont. Trwa renowacja ławek w Bazylice oraz remont Sali Jana Pawła, który chcemy zakończyć na 2 kwietnia – 14 rocznicę śmierci JPII, by dokonać poświęcenia już nowej kaplicy dedykowanej największemu z rodu Polaków. Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają nasze działania, składamy staropolskie Bóg zapłać.
 • 10 II 2019 r. - V niedziela zwykła

  2019-02-10
  1. Jutro - 11 lutego, wspominamy w liturgii NMP z Lourdes i obchodzimy 27 Światowy Dzień Chorego. W tym roku myślą przewodnią Dnia Chorego są Jezusowe słowa: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Jest to wezwanie skierowane do nas osób zdrowych, abyśmy otwarli się na niepełnosprawnych. Diecezjalny dzień chorego będzie miał miejsce w naszej Bazylice. O godz. 9. Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby, połączona ze sprawowaniem sakramentu namaszczenia chorych.
  Bardzo prosimy, aby pomóc osobom chorym a niepełnosprawnym, uczestniczyć w tym nabożeństwie. Może czasem trzeba wziąć dzień urlopu, aby spełnić uczynek miłosierdzia, bo Chrystus mówi: cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnie uczyniliście.


 • 3 II 2019 r. - IV niedziela zwykła

  2019-02-03
  1.Wczoraj zakończył się okres kolędowy w polskiej tradycji, ale ze względu na duże zainteresowanie dzieci, jeszcze dzisiaj funkcjonować będzie Betlejemska Szopka w naszej Bazylice. Ruchome elementy szopki włączamy po każdej Mszy św., dlatego gorąco prosimy, aby podczas trwania Eucharystii, nie przemieszczać się z dziećmi po kościele.
   
  2. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Błażeja, bpa i męczennika. Przez Jego wstawiennictwo chcemy prosić Boga, który jest źródłem życia, o zdrowie gardła i o właściwe korzystanie z daru mowy, abyśmy go umieli używać na chwałę Bożą i pożytek ludzi. Z tej okazji po każdej Mszy Świętej poświęcamy jabłka.  
 • 27 I 2019 r. - III niedziela zwykła

  2019-01-27
  1. Do 2 lutego włącznie, funkcjonować będzie betlejemska szopka. Ruchome elementy szopki włączamy w dni powszednie od godz. 10 do 17.30, w niedzielę poza czasem Mszy św., dlatego gorąco prosimy, aby podczas trwania Eucharystii, nie spacerować po kościele do szopki, bowiem jest to czas modlitwy, do której potrzebna jest cisza i skupienie.
   
  2. W tym tygodniu przypada I piątek i I-a sobota miesiąca, w którą odwiedzimy chorych parafii.
 • 20 I 2019 r. - II niedziela zwykła

  2019-01-20
  1. Do 2 lutego włącznie, funkcjonować będzie Betlejemska Szopka. W naszej Szopce każdego roku przybywają nowe postacie i ruchome elementy. Uważne wpatrywanie się w Szopkę, której centralnym punktem jest Boże Dziecię, pomaga w refleksji nad prawdą, że do Jezusa może przyjść każdy: ubogi i bogaty, prosty i uczony, świecki i duchowny, dziecko i starzec. Różnorodna i duża ilość postaci różnych stanów i zawodów, może pomóc w tej refleksji. Tutaj każdy jest u siebie, bo Jezus kocha wszystkich. Ruchome elementy szopki włączamy w dni powszednie od godz. 10 do 17.30, w Niedzielę poza czasem Mszy św., dlatego gorąco prosimy, aby podczas trwania Eucharystii, nie spacerować po kościele do szopki, bowiem jest to czas modlitwy, do której potrzebna jest cisza i skupienie.
   
  2. Przypominamy, że w naszej Bazylice od początku roku, wieczorna Msza św. w dni powszednie odprawiana jest o godz. 18, natomiast w Niedziele i Uroczystości (jak dotąd), o godz. 18.30. 
Strony: « Poprzednia 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.