Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • III niedziela Wielkiego Postu

  2018-03-04
  1. Ubiegłej niedzieli zebraliśmy na wsparcie misjonarzy kwotę 2690 złotych. Gorąco dziękujemy za złożone ofiary i zachęcamy do dalszego wspierania potrzbujących pomocy. Przy ołtarzu św. Franciszka i w oratorium jest wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich.
   
  2. Dzisiaj po Mszach św. sprzedawane są „serca kaziukowe”, z których dochód przeznaczony jest na pomoc młodzieży ze Wschodu, uczącej się w Rzeszowie.
 • II niedziela Wielkiego Postu

  2018-02-25
  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św.  przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Gorąco dziękujemy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która pod opieką o. Oskara przeprowadza tę zbiórkę.
   
  2. Ubiegłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas na wsparcie dla ubogich zebrał kwotę 2956 złotych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i informujemy, że przez okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka i w oratorium jest wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich. Prosimy również o zabranie do domu skarbonek „Jałmużny wielkopostnej”, z których ofiary przeznaczone są na leczenie chorych dzieci.
 • I niedziela Wielkiego Postu

  2018-02-18
  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. nasz parafialny zespół "Caritas" przeprowadza zbiórkę pieniędzy do puszek, przeznaczonych na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Przez  okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich, a podczas remontu bazyliki przy wejściu do oratorium. Przekazujemy również skarbonki „Jałmużny wielkopostnej”, z których dochód przeznaczony jest na leczenie chorych dzieci.
   
  2. W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą miały miejsce w niedziele o godz. 17.30.
 • VI Niedziela Zwykła

  2018-02-11
  ul. Marszałkowskiej. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.
  1. Od dzisiaj do 17 lutego  przeżywać będziemy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne modlitwy w intencji trzeźwości Polaków odbędą się w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwy będą nawiązywać m.in. do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”. 
   
  2. W najbliższą środę 14 lutego rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania do świąt paschalnych także przez modlitwę, pokutę i jałmużnę.
 • V Niedziela Zwykła

  2018-02-04
  1.W ramach prowadzonych prac konserwatorskich, w nawie głównej archeolodzy odkryli ślady starych pochówków, które trzeba przebadać, dlatego od poniedziałku do piątku Msze św. i spowiedź święta sprawowane będą w oratorium (kaplicy) naszego Centrum Bernardyńskiego, według normalnego porządku. Wejście do oratorium od strony przystanku dla busów z drugiej strony kościoła. Z góry przepraszamy za utrudnienia. Prosząc o wyrozumiałość, serdecznie dziękujemy za składane ofiary na prowadzone prace renowacyjne.
   
  2. W przyszłą niedzielę, 11 lutego będziemy przeżywać XXVI Światowy Dzień Chorego. Centralna diecezjalna uroczystość odbędzie się w naszej Bazylice o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła ludziom chorym i o przesunięcie swojego udziału w Mszy św. na inną godzinę, przez osoby zdrowe.
 • Święto Ofiarowania Pańskiego

  2018-02-02
  1.Dzisiaj w naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny. W Dniu Życia Konsekrowanego informujemy, że przy naszym sanktuarium istnieje wspólnota wdów konsekrowanych, które jako osoby świeckie postanowiły resztę swojego życia powierzyć Bogu, prowadząc życie samotne. Poprzez modlitwę i codzienną Eucharystię, starają się prowadzić pogłębione życie wewnętrzne. Istnieje możliwość dołączenia do nich. Więcej informacji na stronie internetowej lub u o. Rafała. 
   
  2. Jutro  3 lutego liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, bpa i męczennika. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo gardła.
 • IV Niedziela Zwykła

  2018-01-29
  1. Dzisiaj przypada 65. Światowy Dzień Trędowatych. Prosimy o modlitwę za naszych misjonarzy pracujących  wśród trędowatych.
   
  2. W piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny.W katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Rozpoczęcie o godz. 10.15.  Przy naszym sanktuarium istnieje wspólnota wdów konsekrowanych, które jako osoby świeckie postanowiły resztę swojego życia powierzyć Bogu, prowadząc życie samotne. Poprzez modlitwę i codzienną Eucharystię, starają się prowadzić pogłębione życie wewnętrzne. Istnieje możliwość dołączenia do nich. Więcej informacji na stronie internetowej lub u o. Rafała.
 • III Niedziela Zwykła

  2018-01-21
  1. Dzisiaj w naszym sanktuarium odbędzie się  spotkanie opłatkowe grupy pielgrzymiej św. Jana z Dukli. Rozpoczęcie o 14 Mszą św. w oratorium Bernardyńskiego Centrum.

  2. W dniach 18 - 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie w czwartek,  25 stycznia o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o jedność chrześcijan.  Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.
 • Święto Chrztu Pańskiego

  2018-01-07
  1. Wczoraj wspieraliśmy duchowo i materialnie naszych misjonarzy. Dzisiaj mamy możliwość materialnego wsparcia ofiar wojny w Syrii. O godzinie 20.00 w TVP2 transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka esemesowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Dochód trafi na konto Caritas Polska, która prowadzi regularną pomoc, zwłaszcza dla dręczonych i prześladowanych katolików na Bliskim Wschodzie.

  2. Przypominamy, że comiesięczne odwiedziny chorych w parafii z racji I piątku, odbędą się za tydzień, w sobotę – 13 stycznia o zwykłej porze.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego

  2018-01-06
  1. Dzisiaj w Uroczystość Objawienia Pańskiego Orszak Trzech Króli jest wyrazem publicznego świadectwa wiary, o ile nie zostanie potraktowany przez uczestniczących w nim jako religijny folklor. Orszak wyruszy (ł) z parkingu przy hali na Podpromiu o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie (przeszedł)  ulicami miasta do Rynku. Udział w Orszaku nie zastępuje udziału w Mszy św., w której dzisiaj mamy obowiązek uczestniczyć.

  2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego  w sposób szczególny wspieramy misje i misjonarzy. Taca przeznaczona jest na wsparcie dzieł misyjnych, które prowadzą nasi duchowni i świeccy misjonarze w różnych stronach świata. Dzisiaj też przypada rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego (33-a) i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego (30-ta). Zachęcamy do modlitwy w intencji jubilatów.
 • Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  2017-12-31
  1. Dzisiaj w Niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia, zakończenie „Starego Roku”. Dziękujemy Bogu za otrzymane łaski  i przepraszamy za grzechy. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.45. O północy w naszej bazylice zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku.

  2. Jutro 1 stycznia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W naszym sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. Przypominamy że w Nowy Rok mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Taca przeznaczona jest na nasze zakonne WSD.
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  2017-12-25
  1. Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca.

  2. Gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom którzy złożyli dary dla ubogich, a członkom parafialnego Zespołu Caritas za wielki trud zorganizowania i przeprowadzenia zbiórek.
Strony: « Poprzednia 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.