Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • XXIX niedziela zwykła

  2018-10-21
  1.Dzisiaj w Niedzielę Misyjną jeszcze bardziej uświadamiamy sobie naszą odpowiedzialność za to, by Ewangelia była przez każdego z nas głoszona słowem i świadectwem chrześcijańskiego życia. Serdecznie dziękujemy wam, za duchową jedność i ofiary złożone dzisiaj na wsparcie naszych dzieł misyjnych.
   
  2. Cztery dni temu przeżywaliśmy 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w poniedziałek przeżywać będziemy liturgiczne święto ku jego czci. Z tej racji chcemy Was gorąco zaprosić na koncert poświęcony największemu z rodu Polaków. Dzisiaj w naszym Sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy dziękować Bogu za pontyfikat i osobę Jana Pawła II, a o godz. 19.30 wysłuchamy pięknego koncertu w wykonaniu Chóru i Orkiestry NICOLAUS, w ramach tzw. Koncertów Papieskich. Koncert współorganizujemy z włodarzami naszej Małej Ojczyzny - Podkarpacia: Wojewodą i Marszałkiem.
 • XXVIII niedziela zwykła

  2018-10-14
  1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. młodzież przeprowadza zbiórkę ofiar do puszek na fundusz papieski. Z Dniem Papieskim jest ściśle związana budowa tzw. „żywego pomnika Jana Pawła II”. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin z naszych parafii, których kształcenie wspieramy poprzez złożone ofiary. Obecnie wspieramy w diecezji 58 osób. Specjalny koncert  Dnia Papieskiego będzie miał miejsce dzisiaj o godz. 16 w Parku Papieskim koło katedry.
   
  2. Dzisiaj o godz. 14 spotkanie Grupy św. Jana z Dukli. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w Oratorium naszego Centrum. Serdecznie zapraszamy również tych, którzy chcieliby z nami pielgrzymować w przyszłym roku.
 • XXVII niedziela zwykła

  2018-10-07
  1.Papież i Episkopat, proszą o odmawianie różańca w intencji Kościoła. Zapraszamy  do wspólnej modlitwy różańcowej w Bazylice, codziennie o 17.45. Dzisiaj zapraszamy też na Rzeszowską Procesję Różańcową, która rozpocznie się o godzinie 15.00 na Placu Śreniawitów przy krzyżu, a zakończy w naszej Bazylice Mszą św. o 16.30.
   
  2. W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie katechetyczne kandydatów do bierzmowania. Przypominamy, że zarówno uczniowie 7 klas szkoły podstawowej, jak też ostatniej już klasy gimnazjum, mają religijny obowiązek brać udział w takiej katechezie w swojej parafii i przyjąć sakrament bierzmowania. Katecheza rozpocznie się w naszym Centrum 12 października o godz. 16, a poprowadzi ją o. Oskar.
 • XXVI niedziela zwykła

  2018-09-30
  1. Dzisiaj od godz. 13, Centrum Medyczne „Medyk” organizuje na rzeszowskim rynku „Dzień Serca”. Nieodpłatne badania połączone z festynem rekreacyjno-edukacyjnym.
   
  2. Już jutro rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy do naszej Bazyliki na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.45. Dziękując Bogu za dar niepodległości módlmy się szczególnie gorąco za nasz naród, by zdał egzamin z odpowiedzialności za duchowe dziedzictwo, przekazane nam przez przodków.
 • XXV niedziela zwykła

  2018-09-24
  1.Od jutra do piątku włącznie, w Bazylice trwać będą prace remontowo-konserwatorskie, liturgia i spowiedź sprawowane będą w naszym Oratorium.
   
  2. W zakrystii jest terminarz Mszy św. na rok 2019. Bardzo prosimy, aby osoby które chcą zamówić Mszę św. okolicznościową na konkretny termin (imieniny, urodziny, rocznica ślubu, rocznica śmierci itp.), ze znacznym wyprzedzeniem dokonały rezerwacji, bo kalendarz z terminami szybko się zapełnia.
 • XXIV niedziela zwykła

  2018-09-16
  1.Po odpuście ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, wznawiamy prace remontowo-konserwatorskie w sanktuarium. Od jutra do końca tygodnia, liturgia i spowiedź przeniesione zostają do Oratorium, w naszym Centrum religijno-kulturowym.
   
  2. Pragniemy raz jeszcze wyrazić naszą wdzięczność za wyrozumiałość, cierpliwość i życzliwość przy prowadzonych pracach. Nie zawsze wszystko można dostrzec z dołu, jak choćby to, jaki jest stan wnętrza kopuły na trzydziestym drugim metrze wysokości ( a jest różny). Prace wykonywane są fachowo i solidnie, aby nie zmarnować żadnej złotówki. Mamy też świadomość, że nie szybko ktoś w przyszłości powróci do takiego remontu. Ostatni remont bazyliki i klasztoru na tak szeroką skalę, miał miejsce 120 lat temu.
 • Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej

  2018-09-12
  1. Dzisiaj  przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki Miasta. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie będzie tylko Mszy św. o 16.30. Centralna Uroczystość na ołtarzu polowym w Ogrodach o godz. 18. Przewodniczył jej będzie metropolita lwowski Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki. Jest to dzień Pielgrzymki Rodzin i Pielgrzymki Służb Mundurowych. Dzisiejszym kaznodzieją jest Ks. dr Janusz Sądel, wiceoficjał Sądu Biskupiego.
   
  2. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są deklaracje abstynencji od alkoholu, z racji 100-lecia niepodległości, które złożone zostaną jako wotum dla Maryi w darach ołtarza, podczas Mszy św. o godz. 18. 
 • XXIII niedziela zwykła

  2018-09-09

  1. Przeżywamy doroczny Odpust ku czci Matki BożejRzeszowskiej. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: Maryjo, dziękujemy Ci za dar niepodległości. Dzisiaj porządek Mszy św. niedzielny, ale wieczorna Msza św. sprawowana będzie o godz. 18. 

   

  2. W ramach odpustu, organizujemy dzisiaj na Ogrodach Piknik Rodzinny. Bardzo ciekawy program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: maluchy, dzieci i młodzież oraz dorośli. Zespoły taneczne i śpiewacze, zabawy, konkursy, teatr. Piknik rozpoczniemy o godz. 12 modlitwą Anioł Pański a zakończymy o godz. 17, pięknym koncertem w wykonaniu Filharmonii Podkarpackiej i Chóru Uniwersytetu Papieskiego JPII w Krakowie oraz solistów. W programie koncertu: najpiękniejsze modlitwy, pieśni, arie operowe i operetkowe. Wstęp wolny. Będzie też stoisko na którym można będzie zakupić najnowszą książkę o historii i autentyczności Bożego Grobu w Jerozolimie i poprosić o dedykację autora książki, o profesora Narcyza Klimasa.

 • XXII niedziela zwykła

  2018-09-02

  1.Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny 2018/2019. Drodzy rodzice, podejmijcie wielkie dzieło wychowania młodego pokolenia we współpracy z kapłanami, nauczycielami i władzami samorządowymi. Cieszymy się, że już po raz 10, w program naszego odpustu zostały włączone szkoły. W poniedziałek 10 września o godz. 12 uczniowie naszej Szkoły Podstawowej Nr 1 i delegacje pozostałych podstawówek będą miały w Bazylice Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Natomiast Zespół Szkół Średnich Nr 1, Liceum Sióstr Prezentek i delegacje ponadpodstawowych szkół w naszym mieście, będą miały Mszę św. w Bazylice we wtorek 11 września o godz. 12.

    

  2. W najbliższy piątek rozpoczynamy doroczny odpust ku czci M. B. Rzeszowskiej. Uroczystości odpustowe rozpoczniemy 7 września Maryjnymi Nieszporami w Bazylice o godz. 17.30. O godz. 18 Msza św. odpustowa z kazaniem, a po niej w Bazylice odbędzie się Koncert Muzyczny ku czci Matki Bożej, w wykonaniu Szkoły Muzycznej Nr 2 im. Wojciecha Kilara.

 • XXI niedziela zwykła

  2018-08-27
  1.Od najbliższego poniedziałku do soboty włącznie, liturgię Mszy świętej adorację oraz spowiedź święta przenosimy do Oratorium, w związku z kontynuowaniem prac renowacyjnych w Bazylice.
   
  2. W czwartek i piątek – 30 i 31 sierpnia w godz. od 16 do 18.30, Parafialny Zespół Caritas wydawać będzie żywność oraz przybory szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych naszą pomocą. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji.
 • XX niedziela zwykła

  2018-08-19
  1. Od najbliższego poniedziałku do soboty włącznie, liturgię Mszy świętej adorację oraz spowiedź święta przenosimy do Oratorium, w związku z kontynuowaniem prac renowacyjnych w Bazylice.

  2. W najbliższy piątek - 24 sierpnia w ramach wakacyjnego kina plenerowego w naszych Ogrodach wyświetlony zostanie film pt.: „80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka. Film „80 milionów" pokazuje młodemu pokoleniu solidarnościowy zryw w konwencji kina akcji.  W filmie Waldemara Krzystka, wchodzącym w piątek na ekrany, przeszłość ukazana jest bez martyrologii. Reżyser pokazuje, że w związku byli faceci mający dość tupetu, by zgarnąć SB sprzed nosa tytułowe miliony. I zrobili to w stylu, którego nie powstydziliby się bohaterowie hollywoodzkich produkcji. „80 milionów" to znakomity przykład kina popularnego, łączącego fakty historyczne z czystą rozrywką.
 • Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  2018-08-15
  1.Dzisiaj świętujemy tajemnicę Wniebowzięcia NMP, której wezwanie nosi nasza nasza parafia i nasza świątynia. Z tej racji można zyskać odpust zupełny, jeśli spełni się następujące warunki:
  - pobożne nawiedzenie bazyliki, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga,
  - godnie i w stanie łaski przyjęta Komunia św.,
  - brak przywiązania do grzechu
  - modlitwa wg intencji Ojca św. 
   
  2. Dzisiaj też świętujemy 505-tą rocznicę objawienia się tutaj Matki Bożej pobożnemu mieszczaninowi Jakubowi Ado. 
  Przy okazji tej Uroczystości pragniemy gorąco podziękować Wam, że ukochaliście to miejsce i tę świątynię. Dziękujemy również za duchowe i materialne wsparcie naszej tutaj posługi i prowadzonych prac remontowych i konserwatorskich.
  Równocześnie już dziś zapraszamy do udziału w odpuście ku czci M.B. Rzeszowskiej, który rozpoczniemy 7 września Nieszporami Maryjnymi, a zakończymy Sumą Pontyfikalną 12 września pod przewodnictwem Metropolity Lwowskiego Abpa Mieczysława Mokrzyckiego.
Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.