Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 30 Niedziela Zwykła

  2017-10-29
  1.Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to maryjne nabożeństwo i prosimy, abyście nadal nie wypuszczali różańca ze swych rąk. Św. Franciszek mawiał: „piekło drży, gdy odmawiamy zdrowaś Maryjo”.

  2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych, w naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Natomiast na rzeszowskich cmentarzach Msza św. w tym dniu sprawowana będzie o godz. 14. Jedynie na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się 2 listopada o godz. 17.
  W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy będzie miało miejsce 1 i 2 listopada o godz. 17.45. Przypominamy, że w dniu Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św.
 • 29 Niedziela Zwykła

  2017-10-22
  1.Dzisiejszą Niedzielą Misyjną, rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszej modlitwie pamiętajmy o duchownych i świeckich polskich misjonarzach, aby trud głoszenia Ewangelii wśród innych narodów przynosił obfite owoce. Dzisiejsza taca  przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

  2. Zgodnie z „Instrukcją dotyczącą przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania w Diecezji Rzeszowskiej"  w roku szkolnym 2017/18 formację do bierzmowania powinni rozpocząć uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej i klasy II Gimnazjum. Formacja ma trwać 2 lata. Najbliższe spotkanie kandydatów naszej parafii do bierzmowania odbędzie się w naszym Centrum w czwartek o godz. 16.30
 • 28 Niedziela Zwykła

  2017-10-15
  1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Dzień Dziecka Utraconego. W modlitwie chciejmy pamiętać o smutku i bólu tych rodziców, którym urodziło się martwe dziecko, bądź po porodzie zmarło.

  2. Dzisiaj gościmy na naszych Ogrodach Ogólnopolskie Hubertusy, o 11 uroczysta Msza św. na ołtarzu polowym z udziałem delegatów z całego kraju.
 • 27 Niedziela Zwykła

  2017-10-08
  1. Dzisiaj przeżywamy w Polsce XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Nasza młodzież zbiera po Mszy św. ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  W Rzeszowie główne uroczystości odbędą się w Parku Papieskim obok katedry. Od godz. 12.00 wioska papieska, o godz. 15.00 Msza św. w katedrze rzeszowskiej, po Mszy św. koncert Pueri Cantores i Mietka Szcześniaka.

  2. Zapraszamy na uroczystość zawierzenia środowiska akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej, która odbędzie się w środę, 11 października w naszej Bazylice o godz. 18.30. W programie: Msza święta o błogosławieństwo Boże w nowym roku akademickim, zawierzenie Matce Bożej i agapa w Centrum Bernardyńskim.
 • 26 Niedziela Zwykła

  2017-10-01
  1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W tym roku, w związku ze stuleciem objawień fatimskich, zachęcamy do tworzenia nowych róż różańcowych i zachęcamy do częstego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszej Bazylice odprawiane jest o godz. 17.45.

  2. Wraz z Radą Ruchów i Stowarzyszeń zapraszamy dzisiaj na Rzeszowską Procesję Różańcową w intencji Ojczyzny, pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Procesja z różańcem w ręku rozpocznie się o godzinie 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów, następnie przejdzie ulicami Rzeszowa do naszej Bazyliki, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św.  Matka Boża powiedziała w Fatimie: „Odmawiajcie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”. Gorąco wszystkich zapraszamy na tę modlitwę.
 • 25 Niedziela Zwykła

  2017-09-24
  1. Dzisiejsza Niedziela jest dniem modlitw o trzeźwość narodu. Naszą osobistą modlitwą wspierajmy tych, którzy podjęli próbę wyzwolenia się z nałogu oraz tych, którzy cierpią z powodu swoich bliskich nadużywających alkoholu. Dbajmy również o to, aby w życiu towarzyskim i rodzinnym nie nakłaniać innych do picia, a wręcz promować abstynencję.

  2. Dzisiaj z racji Światowego Dnia Serca, na Rzeszowskim Rynku  organizowany jest festyn edukacyjno-rekreacyjny przez Centrum Medyczne Medyk i Oddział Podkarpackiego Towarzystwa Kardiologicznego. Można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Będzie także wiele atrakcji artystycznych, sportowych i tanecznych. Rozpoczęcie o godz. 12.00.
 • 24 Niedziela Zwykła

  2017-09-17
  1. W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce  obchodzi 51 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji po każdej Mszy Świętej są zbierane ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA".

  2. Serdecznie zapraszamy na obchody 78. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę w dniu 17 września. W programie: 1830 Msza Święta w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie, 1930 modlitewne przejście pod Krzyż Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów i dalsza część uroczystości.
 • 23 Niedziela Zwykła

  2017-09-10
  1.Trwa Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. W roku 100-lecia objawień fatimskich  przeżywamy go pod hasłem: „Moje Niepokalane Serce zwycięży”.  Dzisiaj przeżywamy go we wspólnocie parafialnej oraz sympatyków naszego sanktuarium. Jutro pielgrzymuje młodzież szkolna naszego miasta. O godz. 12 Szkoły Ponadgimnazjalne, a o 17 na Ogrodach młodzież gimnazjalna i kandydaci do bierzmowania. Dla kandydatów do bierzmowania obecność obowiązkowa.
 • 22 Niedziela Zwykła

  2017-09-03
  1. Dobiegły końca wakacje i jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Módlmy się o dary Ducha Św. dla uczniów i nauczycieli, aby ich praca owocowała rozwojem duchowym i intelektualnym. 8 września o godz. 12 podczas Odpustu ku czci M. B. Rzeszowskiej odbędzie się pielgrzymka uczniów szkół podstawowych a 11 września również o godz. 12 pielgrzymka uczniów szkół ponadgimnazjalnych, na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego.

  2. We wtorek 5 września o godz. 17 w naszym Centrum odbędzie się powakacyjne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii. Jest to ważne spotkanie, bowiem przygotuje ono kandydatów do uroczystego przyjęcia z rąk księdza biskupa symboli wiary w dniu 11 września o godz. 18 podczas naszego Odpustu. Zatem obecność konieczna.
 • 21 Niedziela Zwykła

  2017-08-27
  1. Dzisiaj w Katedrze Rzeszowskiej Dożynki Diecezjalne, dziękujemy Bogu za dar pożywienia i modlimy się za tych, którym chleba brakuje. Naszymi modlitwami i ofiarami wspierajmy wszystkich poszkodowanych w ostatnich nawałnicach. Dzisiaj parafialna „Caritas” zbiera po Mszy św. ofiary do puszek. Z góry dziękujemy za waszą ofiarność.

  2. We wtorek, 29 sierpnia odbędzie się X Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości. Rozpoczęcie marszu Mszą św. w kościele Św. Krzyża o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału.
 • 20 Niedziela Zwykła

  2017-08-20
  1.W środę przypada wspomnienie bł. Władysława Findysza, niezmordowanego i nieustraszonego kapłana, pierwszego męczennika komunizmu w Polsce, beatyfikowanego w 2005 roku w Warszawie. O godz. 11.00 - uroczysta Msza św. w Nowym Żmigrodzie, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, bowiem miejsce kultu błogosławionego Władysława znajduje się na terenie naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  2. W najbliższy czwartek i piątek -  24 i 25 sierpnia w godzinach od 15.30 do 18 Parafialny Zespół Caritas wydawał będzie żywność i artykuły szkolne dla osób objętych naszą opieką.
 • 19 Niedziela Zwykła

  2017-08-13
  1. We wtorek 15 sierpnia przypada w naszej Bazylice Odpust Wniebowzięcia NMP. W tym dniu mija 504 rocznica objawienia się tutaj Matki Bożej pobożnemu Jakubowi Ado. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za fundatorów i dobrodziejów kościoła i klasztoru. O godz. 18.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Kazimierz Górny wraz z kapłanami naszego dekanatu. Przypominamy, że jest to święto nakazane i obowiązuje nas w tym dniu uczestnictwo we Mszy św.

  2. Od 17 do 19 sierpnia trwać będą „Dni Młodych Diecezji Rzeszowskiej". Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 17 sierpnia o godz. 18.00 przy katedrze rzeszowskiej (Park Papieski), a zakończy 19 sierpnia Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Zaproszeni są wszyscy młodzi biorący udział w rekolekcjach wakacyjnych, Światowych Dniach Młodzieży, pieszej pielgrzymce na Jasną Górę oraz wszyscy chętni.
Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.