Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • XIX niedziela zwykła

  2018-08-12
  1. W środę 15 sierpnia przypada w naszej Bazylice Odpust Wniebowzięcia NMP, w tym dniu mija 505 rocznica objawienia się tutaj pobożnemu Jakubowi Ado, Matki Bożej. Porządek Mszy Świętych  jak w każdą Niedzielę. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 modlić się będziemy za Fundatorów i Dobrodziejów kościoła i klasztoru. O godz. 18.30 uroczystej Mszy Świętej przewodniczyć będzie J. E. ks. Bp. Edward Białogłowski wraz z kapłanami naszego dekanatu. Przypominamy, że jest to święto nakazane i obowiązuje nas w tym dniu uczestnictwo we Mszy Świętej. 
  2. Jutro po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.  
 • XVII niedziela zwykła

  2018-07-31
  1. Dzisiaj na zakończenie 19. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa po każdej Mszy św., na parkingu pod Ogrodami święcimy pojazdy 
i błogosławimy kierowców, aby bezpiecznie poruszali się po drogach 
i szczęśliwie docierali do celu podróży. Przy tej okazji zbieramy wolne datki na cel: Akcja św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej pomocnej misjom kwesty.
  2. Dzisiaj o godz. 16 w naszym Bernardyńskim Centrum odbędzie się spotkanie organizacyjne przed 41. Pieszą Rzeszowską Pielgrzymką na Jasną Górę, która w dniu 4 sierpnia wyruszy w trasę, by 13 sierpnia wejść do Częstochowy. Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się Mszą św. w Oratorium. Po Mszy św. będzie jeszcze można zapisać się na pielgrzymkę. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, do pożegnania pielgrzymów podczas Mszy św. na Placu Farnym 4 sierpnia o godzinie 6.30. Tych, którzy nie wyruszą na pielgrzymkę zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki o godz.: 7.30, 12.30, 15.30 i 20.00.
 • XVI niedziela zwykła

  2018-07-22
  1.Dzisiaj jeszcze trwają zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, na 41. Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbywają się one w naszym Centrum w godzinach od 16 do 18.30. Natomiast w przyszłą Niedzielę, będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16, Mszą św. w Oratorium.    Tegoroczna pielgrzymka jest czasem dziękczynienia za odzyskaną 100 lat temu niepodległość, a zarazem jest czasem modlitwy o pomyślność  naszej Ojczyzny. Możesz i ty dołączyć do pątników, którzy wyruszą na jasnogórski szlak. Jeszcze dziś lub w przyszłą Niedzielę po godzinie 16, możesz zapisać się, aby pójść z nami. Zapraszamy.  

  2.W dniach 22 – 29 lipca 2018 obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Z tej okazji organizowana jest Akcja św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. W przyszłą Niedzielę, na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. na parkingu pod Ogrodami, dokonamy poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców.
 • XV niedziela zwykła

  2018-07-15
  1. Dzisiaj i w następną Niedzielę lipca, mają miejsce zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, na 41. Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbywają się one w naszym Centrum w godzinach od 16 do 18.30. O. Rafał, przewodnik grupy, serdecznie zaprasza do licznego udziału w pielgrzymce.
   
  2. W piątek, 20 lipca, minie pięć lat od ingresu księdza biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Polecamy waszej modlitwie osobę ks. Biskupa oraz całą diecezję.
 • XIII niedziela zwykła

  2018-07-01
  1. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście zarówno w naszej świątyni, jak również tam gdzie będziecie wstępować na Mszę św. czy na zwiedzanie  sakralnych zabytków, przywdziewali odpowiedni strój ( spodnie co najmniej do kolan i okryte ramiona ), oraz uszanowali ciszę i świętość miejsca. Jest to nie tylko wymóg kultury, ale także naszej wiary.
   
  2. W każdy piątek wakacji, w naszych Ogrodach Bernardyńskich będzie miało miejsce wakacyjne kino plenerowe, zorganizowane z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wyświetlane będą filmy o tematyce historycznej i patriotycznej. Seanse rozpoczynać się będą o godz. 21. W najbliższy piątek – 6 lipca, wyświetlony zostanie „ Pan Tadeusz” w reżyserii A. Wajdy. W razie deszczu czy niepewnej pogody, seanse odbywać się będą na parkingu pod Ogrodami, jak to miało miejsce w miniony piątek. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
 • Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła

  2018-06-29
  1. Dzisiaj w naszej świątyni, podniesionej w 2008 roku do godności Bazyliki, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
   
  2. W każdy piątek wakacji, poczynając od dzisiaj, w naszych Ogrodach będzie miało miejsce wakacyjne kino plenerowe, zorganizowane z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wyświetlane będą filmy o tematyce historycznej i patriotycznej. Seanse rozpoczynać się będą o godz. 21. Dzisiaj wyświetlony zostanie film p.t. "Rok 1863" wyreżyserowany w 1922 przez Edwarda Puchalskiego. Jest on pierwszą w polskiej kinematografii ekranizacją "Wiernej rzeki" Stefana Żeromskiego. Muzykę do zdigitalizowanej wersji filmu skomponował Michał Lorenc.
 • Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

  2018-06-24
  1. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy 4 sierpnia z Rzeszowa, a na Jasną Górę wchodzić będzie 13 sierpnia. Zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, która formowana jest przy naszym Sanktuarium, będą miały miejsce dzisiaj i przez wszystkie Niedziele lipca w naszym Centrum od godziny 16 do 18.30. O. Rafał, przewodnik grupy, serdecznie zaprasza do licznego udziału w pielgrzymce.
   
  2. Od jutra do czwartku włącznie, ze względu na prace budowlane w Bazylice, Msze św. i spowiedź sprawowane będą w Oratorium naszego Centrum, do którego wejść można od strony przystanku dla busów.
 • XI niedziela zwykła

  2018-06-17
  1.Informujemy, że zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Grupy św. Jana z Dukli, która organizowana jest przy naszym sanktuarium, będą miały miejsce w przyszłą niedzielę w Bernardyńskim Centrum od godziny 16 do 18.30. O. Rafał, przewodnik grupy, serdecznie zaprasza do licznego udziału w pielgrzymce.
   
  2. W dniach 15 i 16 czerwca w rzeszowskiej farze odbył się XXII Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej - Cantate Deo. Nasz Chór Bazyliki M.B. Rzeszowskiej, którym dyryguje Pani dr Anna Marek-Kamińska, zdobył 3 miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy i ciągle poszukujemy nowych głosów, szczególnie męskich. Najbliższa lekcja chóru odbędzie się w środę 20 czerwca o godz. 19 w naszym Centrum. Nowi kandydaci bardzo mile widziani.
 • Uroczystość św. Antoniego z Padwy

  2018-06-13
  1.Dzisiaj przeżywając odpust ku czci św. Antoniego dziękujemy Bogu za dar bardzo lubianego świętego, który w naszym Sanktuarium odbiera szczególną cześć. W każdy wtorek o godzinie 9 podczas specjalnego nabożeństwa ku czci św. Antoniego, za jego przyczyną powierzamy Bogu różnorakie, często codzienne, a czasem trudne ludzkie sprawy. Gorąco zachęcamy do składania próśb do skarbony św. Antoniego. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcamy lilie św. Antoniego, które używane z wiarą mają moc uzdrawiania w chorobie. Wielką łaską dla rodziny jest błogosławieństwo dzieci, także tych najmniejszych, którym św. z Padwy uprasza u Boga opiekę i potrzebne łaski. Zapraszamy więc do licznego udziału w świętowaniu kultu św. Antoniego z Padwy. Dzisiaj u nas porządek Mszy św. niedzielny.
   
  2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 • X niedziela zwykła

  2018-06-10
  1.W środę 13 czerwca w naszej bazylice odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie lilii św. Antoniego i specjalne błogosławieństwo dzieci. Do św. Antoniego często zwracamy się w różnorakich potrzebach. Mamy możliwość, aby w dniu jego imienin oddać mu cześć i podziękować za różnorakie łaski wyproszone u Boga. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

  2. Również w środę po wieczornej Mszy św. będzie miało miejsce nabożeństwo fatimskie. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy do wspólnej z nami modlitwy.
 • IX niedziela zwykła

  2018-06-03
  1.Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Do najbliższego piątku nabożeństwa wieczorne rozpoczynamy Nieszporami o godz. 17.45. Gorąco zapraszamy do licznego udziału dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich dorosłych. Procesje eucharystyczne zakończymy w piątek w Uroczystość Serca Jezusowego. Od soboty Nabożeństwa Czerwcowe rozpoczynać się będą o godz. 18.

  2. We wtorek ósmy dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny wraz z odczytaniem próśb złożonych w skarbonie. Zachęcając do udziału w Nowennie, równocześnie już dzisiaj zapraszamy na Uroczystość ku czci świętego cudotwórcy w dniu 13.czerwca.
 • Uroczystość Najświętszej Trójcy

  2018-05-27
  1.Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, do której powinien przystąpić każdy katolik, jeśli nie ma przeszkody kanonicznej.
   
  2. W środę przypadają imieniny O. Zdzisława Makowieckiego, który od roku posługuje w naszym Sanktuarium jako spowiednik i kaznodzieja. Jest również opiekunem wspólnoty Żywego Różańca. Naszemu Solenizantowi życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, oraz dobrego zdrowia i życzliwości ludzi. Wszystkich, którzy chcą duchowo i modlitwą wspierać O. Solenizanta, zapraszamy 30 maja na wieczorną Mszę św. o 18.30.
Strony: « Poprzednia 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.