Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  2018-05-20
  1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12 będzie miała miejsce Rocznica I Komunii. Bardzo prosimy te osoby, które regularnie chodzą na „12”, aby w te dni, skorzystały z innej godziny.
   
  2. 20 maja 2000 roku miała miejsce konsekracja biskupia naszego Ordynariusza Bpa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Pasterza naszej diecezji.
 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2018-05-12
  1. Od dzisiaj do 13 października towarzyszyć nam będzie w Bazylice figura Matki Bożej Fatimskiej, która w ubiegłym roku poświęcona została na pamiątkę obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatmie w Portugalii. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Zapraszamy dzisiaj na Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie po Mszy św. o 18.30.
  2. Przez cały maj zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o godz. 18. Zachęcamy do udziału w tych pięknych maryjnych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież.
 • VI niedziela wielkanocna

  2018-05-06
  1. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada na najbliższy czwartek. Od średniowiecza, w Kościele w trzy dni poprzedzające Wniebowstąpienie, obchodzono Dni błagalne o urodzaje. W Polsce nazywano je Dniami Krzyżowymi, bowiem procesje modlitewne ruszały w kierunku krzyży stojących w polu, przy których odprawiano nabożeństwa błagalne.
  W poniedziałek odprawia się mszę z wotywy w okresie zasiewów, we wtorek - o uświęcenie pracy ludzkiej, zaś w środę: za głodujących. W naszej świątyni podczas wieczornych Mszy św. w kolejne trzy dni, będziemy się modlić w tych intencjach, oraz o bardzo potrzebny deszcz.
   
  2. W ubiegłym roku na pamiątkę obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatmie w Portugalii, w naszym Sanktuarium poświęcona została figura Matki Bożej Fatimskiej, która i w tym roku towarzyszyć będzie naszej modlitwie od 13 maja do 13 października. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Weźmy ponownie do ręki Różaniec, aby dla siebie i naszej Ojczyzny zjednywać Boże miłosierdzie. Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o 18.30.
 • Uroczystość N.M.P. Królowej Polski

  2018-05-03
  1. Dzisiaj, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny.  3 maja to również Dzień modlitw za emigrację. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodakach za granicą.
  2. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w którą kapłani odwiedzą chorych naszej parafii.
 • V niedziela wielkanocna

  2018-04-29
  1. Dzisiaj przeżywamy XII Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za kierowców pod hasłem: „W Duchu i Prawdzie”. Zachęcamy wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, abyśmy zawsze poruszali się po drogach i w miejscach publicznych odpowiedzialnie, bezpiecznie, spokojnie i z życzliwością do ludzi.
   
  2. Jutro przypadają imieniny zakonne naszego współbrata, o. Mariana Wachowicza, który oprócz posługi przy ołtarzu i w konfesjonale, pełni też funkcję wikarego parafii. O. Marianowi dziękujemy za oddaną pracę w kościele oraz parafialnej kancelarii i życzymy obfitości Bożych darów, dobrego zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Jutro podczas wieczornej Mszy św. o 18.30 polecać będziemy Bogu osobę naszego solenizanta. Zapraszamy do wspólnej z nami modlitwy w jego intencji.
 • IV niedziela wielkanocna

  2018-04-22
  1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Coraz bardziej odczuwamy brak powołań, dlatego prosimy o gorącą modlitwę o nowych kapłanów i osoby zakonne z naszych rodzin.
   
  2. W sobotę, 28 kwietnia, w stulecie święceń kapłańskich św. Maksymiliana Kolbego, odbędzie się w Niepokalanowie I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim członkom Apostolatu za modlitwy w naszej intencji.
 • III niedziela wielkanocna

  2018-04-15
  1.Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku będzie czytany list do Rzymian. Zachęcamy abyście w bieżącym tygodniu przeczytali List św. Pawła Apostoła do Rzymian.
   
  2. W piątek, 20 kwietnia  w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie odbędzie się 4 edycja „Noc na Taborze”. Jest to całonocne spotkanie z Bogiem w świadectwie, Słowie Bożym i wspólnocie wiary. Gościem specjalnym będzie grupa Wyrwani z Niewoli. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 a zakończy o 4.30 rano w sobotę. Zapraszamy młodzież w wieku 15-20 lat. bilety wstępu w cenie 5 zł są dostępne w recepcji DD Tabor oraz w Kinie Zorza w Rzeszowie.
 • II niedziela wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego

  2018-04-08
  1. Dzisiaj  obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. O godz. 14.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Gorąco zachęcamy do kultu Bożego Miłosierdzia.

  2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W naszym Maryjnym Sanktuarium porządek Mszy św. świąteczny, czyli sprawowane one będą o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30. Zachęcamy Was do włączenia się w duchową adopcję dziecka poczętego. Można ją rozpocząć jutro podczas wieczornej Mszy św. o 18.30, a blankiety do wypełnienia zabrać już dzisiaj z ławek pod chórem. Szczegółowe informacje można uzyskać też u O. Przybysława.
 • Poniedziałek Wielkanocny

  2018-04-02
  1. W najbliższą sobotę – 7 kwietnia odbędą się odwiedziny chorych w naszej parafii.
   
  2. W przyszłą Niedzielę 8 kwietnia,  obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. O godz. 14. 45 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
   
  3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia. Zachęcamy Was do duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczegółowe informacje można uzyskać u O. Przybysława.
   
  4. Z powodu prac konserwatorskich w Bazylice Liturgia Mszy św. i spowiedź św. od jutra do soboty zostają przeniesione do Oratorium w naszym Bernardyńskim Centrum.
 • Niedziela Palmowa

  2018-03-25
  1. Dzisiaj przypada 26-rocznica powstania naszej Diecezji. Z racji Niedzieli Palmowej Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia.
   
  2. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa
 • V niedziela Wielkiego Postu

  2018-03-18
  1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje, które trwać będą do środy 21 marca. Pośród nas witamy rekolekcjonistę ks. dra Józefa Kulę, Oficjała Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Módlmy się o światło Ducha Św. dla kaznodziei oraz słuchaczy, aby ten czas duchowych ćwiczeń wydał dobre owoce.
   
  2. Porządek rekolekcji parafialnych zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej sanktuarium. Dla przypomnienia informujemy, że podczas każdej Mszy św. zarówno dzisiaj jak w dni powszednie głoszone będą nauki dla wszystkich. Dodatkowe nauki rekolekcyjne wygłoszone zostaną: w poniedziałek po Mszy św. o 9 nauka rekolekcyjna dla grup apostolskich i po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30  nauka stanowa dla mężczyzn. Natomiast nauka stanowa dla kobiet we wtorek po Mszy św. wieczornej. Natomiast we wtorek wszystkich zapraszamy do spowiedzi rekolekcyjnej w godz. od 10.30 do 12 i od 15 do 16.30, tak abyśmy w stanie łaski będąc mogli w środę wraz z błogosławieństwem rekolekcyjnym uzyskać odpust zupełny.
 • IV niedziela Wielkiego Postu

  2018-03-11
  1.Już dzisiaj zapraszamy gorąco na nasze wielkopostne rekolekcje, które odbywać się będą w dniach od 18 do 21 marca, a głosił je będzie ksiądz dr Józef Kula, oficjał Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Każdy katolik powinien co roku brać udział w rekolekcjach, bowiem jest to czas pogłębiania i umacniania wiary poprzez refleksję, ale jest to także czas porządkowania swojego duchowego życia i ożywiania go poprzez modlitwę.
   
  2. Równolegle z rekolekcjami dla dorosłych, w Bazylice odbywać się będą rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej. Dla dorosłych na mszach św. o 6, 7, 8, 9 i 18.30 dla uczniów o godz. 10.30.
Strony: « Poprzednia 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.