Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 34 Niedziela Zwykła. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  2013-11-24
  1. W ostatnim czasie w naszym klasztorze nastąpiły zmiany personalne. O. Emil Basak został przeniesiony do Chęcin, gdzie będzie pełnił posługę kapelana sióstr, ekonomem klasztoru został mianowany o. Ryszard Rusinek, a posługę w naszym Sanktuarium rozpoczął o. Radosław Gulba, którego serdecznie witamy.
 • 33 Niedziela Zwykła

  2013-11-17
  1. Zgodnie z prośbą ks. bp Jana Wątroby, ordynariusza naszej Diecezji, w dniu dzisiejszym zachęcamy do modlitwy i pomocy materialnej dla Filipin zniszczonych przez tajfun. Datki na ten cel będzie można złożyć do puszki przed Bazyliką.
 • 32 Niedziela Zwykła

  2013-11-10
  1. Trwa miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe codziennie o 17.30. Po każdym nabożeństwie odprawiana jest Msza święta w intencji wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 • 31 Niedziela Zwykła

  2013-11-03
  1. Dzisiaj przypada Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów naszego Zakonu. Ogarniamy wszystkich naszą modlitwą.
 • 30 Niedziela Zwykła. Uroczystość poświęcenia kościoła

  2013-10-27
  1. W dniu dzisiejszym z racji uroczystości poświęcenia kościoła w naszej Bazylice można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • 29 Niedziela Zwykła

  2013-10-20
  1. Przeżywamy dziś „niedzielę misyjną” i z tej okazji gościmy w naszej Bazylice misjonarza z Argentyny o. Sylwana Jędrykę, który głosi Słowo Boże, a po zakończeniu Mszy św. przy wyjściu będzie zbierał ofiary na pomoc naszym zakonnym misjonarzom. Prosimy o wsparcie dla tych, który niosą Dobrą Nowinę w krajach misyjnych.
 • 28 Niedziela Zwykła

  2013-10-13
  1. Dzisiaj, pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu” obchodzimy XIII Dzień Papieski. Zachęcamy do składania datków do puszek, z których zostaną ufundowane stypendia papieskie dla uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin.
 • 27 Niedziela Zwykła

  2013-10-06
  1. W dniu dzisiejszym swoje zakonne imieniny obchodzi o. Artur Stępień, wikariusz naszego klasztoru. Uroczysta Msza święta z tej okazji zostanie odprawiona o g. 12.00. Czcigodnemu solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa i radości z obowiązków pełnionych w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.
 • 26 Niedziela Zwykła

  2013-09-29
  1. Dziś przypada dzień imienin o. Rafała Klimasa - byłego kustosza i proboszcza, który przez swój wieloletni trud i starania także przygotowywał nasz Klasztor i Sanktuarium do Jubileuszu 500-lecia objawień M.B. Rzeszowskiej oraz Pana Michała Legowicza – naszego organisty. Życząc im Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi otoczmy solenizantów także naszą modlitwą. Natomiast za tydzień swoje imieniny zakonne będzie obchodził o. Artur Stępień.
 • 25 Niedziela Zwykła

  2013-09-22
  1. W najbliższą niedzielę przypada dzień imienin o. Rafała Klimasa, który przez swój wieloletni trud i starania przygotowywał nasz Klasztor i Sanktuarium do Jubileuszu 500-lecia objawień M.B. Rzeszowskiej uroczyście przeżyty w ostatnim czasie oraz Pana Michała Legowicza – naszego organisty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów na sumę o 12.00.
 • 24 Niedziela Zwykła

  2013-09-15
  1. We czwartek zakończyliśmy główne obchody Wielkiego Jubileuszu 500-lecia naszego Sanktuarium. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli w nich udział, wspierali nas swoimi modlitwami i składali środki materialne na organizację uroczystości. Szczególe podziękowania należą się wszystkim ojcom i bratu pracującym w sanktuarium, świeckim pracownikom klasztoru, a także członkom grup duszpasterskich, którzy podjęli się różnych zadań w tym czasie, a zwłaszcza: Odnowie w Duchu Świętym, Męskiej Grupie, Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej i Ministrantom. Dziękujemy także za dary ofiarne złożone w czasie procesji z darami podczas Mszy koronacyjnej. Od piątku cudowna figura została przyozdobiona w nową jubileuszową sukienkę, która jest darem dziękczynnym wszystkich wiernych nawiedzających nasze sanktuarium.
 • Uroczystość Narodzenia NMP. 23 Niedziela Zwykła

  2013-09-08
  1. Wczoraj rozpoczęliśmy główne obchody Wielkiego Jubileuszu 500-lecia naszego Sanktuarium. Dzisiaj przypada 250 rocznica pierwszej koronacji figury Matki Najświętszej, która odbyła się w 1763 r. Z tej okazji Mszy świętej o 12.00 będzie przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny, pierwszy biskup naszej diecezji.
Strony: « Poprzednia 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.