Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  2012-05-27
  1. Kilka dni temu w ołtarzach bocznych zostały zainstalowane dwa drewniane relikwiarze. Na ołtarzu św. Józefa umieściliśmy relikwię fragmentu sutanny bł. Jana Pawła II, drugi relikwiarz – ustawiony na przeciwległym ołtarzu – oczekuje na przekazanie relikwii naszych bernardyńskich świętych – Jana z Dukli i Szymona z Lipnicy. Dziękujemy za ofiary, dzięki którym mogliśmy sfinansować relikwiarze i zapraszamy do modlitwy przed relikwiami błogosławionego Papieża Polaka.
 • 7 Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2012-05-20
  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tym samym kończy się okres wielkanocny, w którym każdy katolikpowinien przyjąć komunię świętą. Tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii świętejw najbliższych dniach.
 • 6 Niedziela Wielkanocna

  2012-05-13
  1. Dzisiaj w naszym kościele gościmy naszego współbrata – o. Seweryna Matyjasika pracującego w Argentynie wśród Polonii, Peruwiańczyków, Argentyńczyków i Indian. Po każdej Mszy świętej ojciec misjonarz będzie zbierał datki na rzecz placówek misyjnych. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złotówkę przeznaczoną na ten cel.
 • 5 Niedziela Wielkanocna

  2012-05-06
  1. Maj jest miesiącem szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszej Bazylice odprawiane są codziennie o 18.00.
 • Uroczystość NMP Królowej Polski

  2012-05-03
  1. We wtorek rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele o g. 18.00. Nabożeństwa we środy i soboty połączone z nowenną będą transmitowane przez Radio Via.
 • 4 Niedziela Wielkanocna

  2012-04-29
  1. W związku z przypadającą dzisiaj Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczynającym się tygodniem modlitw o powołania kapłańskie zachęcamy do szczególnej pamięci w modlitwie w intencji mężczyzn powołanych do szczególnej służby Bogu w Kościele.
 • 3 Niedziela Wielkanocna

  2012-04-22
  1. Od kilku dni na praktyce w naszym klasztorze przebywa brat diakon Fabian Wikiera, absolwent naszego Seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Witamy go serdecznie i życzymy owocnego przygotowania do przyjęcia święceń kapłańskich.
 • 2 Niedziela Wielkanocna

  2012-04-15
  1. Dzisiaj, z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z koronką o 18.00.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  2012-04-08
  1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na g. 18.00 na nabożeństwo eucharystycznei kolejny dzień nowenny przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
 • Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

  2012-04-01
  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Będzie to czas głębokiego przeżywania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa, a potem obchód Pachy Chrystusa. Prosimy o modlitwę w intencji spowiedników i przystępujących do spowiedzi.
 • 5 Niedziela Wielkiego Postu

  2012-03-25
  1. Dzisiaj przeżywamy 20 rocznicę powstania naszej Diecezji. Z tej okazji o 13.00 w kościele katedralnym zostanie(-ła) odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusz ks. Kazimierza Górnego.
 • 4 Niedziela Wielkiego Postu

  2012-03-18
  1. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P.. Zapraszamy na Msze święte z okolicznościowym kazaniem na godzinę 9.00 i 18.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.