Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • IV niedziela wielkanocna

  2018-04-22
  1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Coraz bardziej odczuwamy brak powołań, dlatego prosimy o gorącą modlitwę o nowych kapłanów i osoby zakonne z naszych rodzin.
   
  2. W sobotę, 28 kwietnia, w stulecie święceń kapłańskich św. Maksymiliana Kolbego, odbędzie się w Niepokalanowie I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim członkom Apostolatu za modlitwy w naszej intencji.
 • III niedziela wielkanocna

  2018-04-15
  1.Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku będzie czytany list do Rzymian. Zachęcamy abyście w bieżącym tygodniu przeczytali List św. Pawła Apostoła do Rzymian.
   
  2. W piątek, 20 kwietnia  w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie odbędzie się 4 edycja „Noc na Taborze”. Jest to całonocne spotkanie z Bogiem w świadectwie, Słowie Bożym i wspólnocie wiary. Gościem specjalnym będzie grupa Wyrwani z Niewoli. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 a zakończy o 4.30 rano w sobotę. Zapraszamy młodzież w wieku 15-20 lat. bilety wstępu w cenie 5 zł są dostępne w recepcji DD Tabor oraz w Kinie Zorza w Rzeszowie.
 • II niedziela wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego

  2018-04-08
  1. Dzisiaj  obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. O godz. 14.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Gorąco zachęcamy do kultu Bożego Miłosierdzia.

  2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W naszym Maryjnym Sanktuarium porządek Mszy św. świąteczny, czyli sprawowane one będą o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30. Zachęcamy Was do włączenia się w duchową adopcję dziecka poczętego. Można ją rozpocząć jutro podczas wieczornej Mszy św. o 18.30, a blankiety do wypełnienia zabrać już dzisiaj z ławek pod chórem. Szczegółowe informacje można uzyskać też u O. Przybysława.
 • Poniedziałek Wielkanocny

  2018-04-02
  1. W najbliższą sobotę – 7 kwietnia odbędą się odwiedziny chorych w naszej parafii.
   
  2. W przyszłą Niedzielę 8 kwietnia,  obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. O godz. 14. 45 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
   
  3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia. Zachęcamy Was do duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczegółowe informacje można uzyskać u O. Przybysława.
   
  4. Z powodu prac konserwatorskich w Bazylice Liturgia Mszy św. i spowiedź św. od jutra do soboty zostają przeniesione do Oratorium w naszym Bernardyńskim Centrum.
 • Niedziela Palmowa

  2018-03-25
  1. Dzisiaj przypada 26-rocznica powstania naszej Diecezji. Z racji Niedzieli Palmowej Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia.
   
  2. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa
 • V niedziela Wielkiego Postu

  2018-03-18
  1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje, które trwać będą do środy 21 marca. Pośród nas witamy rekolekcjonistę ks. dra Józefa Kulę, Oficjała Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Módlmy się o światło Ducha Św. dla kaznodziei oraz słuchaczy, aby ten czas duchowych ćwiczeń wydał dobre owoce.
   
  2. Porządek rekolekcji parafialnych zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej sanktuarium. Dla przypomnienia informujemy, że podczas każdej Mszy św. zarówno dzisiaj jak w dni powszednie głoszone będą nauki dla wszystkich. Dodatkowe nauki rekolekcyjne wygłoszone zostaną: w poniedziałek po Mszy św. o 9 nauka rekolekcyjna dla grup apostolskich i po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30  nauka stanowa dla mężczyzn. Natomiast nauka stanowa dla kobiet we wtorek po Mszy św. wieczornej. Natomiast we wtorek wszystkich zapraszamy do spowiedzi rekolekcyjnej w godz. od 10.30 do 12 i od 15 do 16.30, tak abyśmy w stanie łaski będąc mogli w środę wraz z błogosławieństwem rekolekcyjnym uzyskać odpust zupełny.
 • IV niedziela Wielkiego Postu

  2018-03-11
  1.Już dzisiaj zapraszamy gorąco na nasze wielkopostne rekolekcje, które odbywać się będą w dniach od 18 do 21 marca, a głosił je będzie ksiądz dr Józef Kula, oficjał Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Każdy katolik powinien co roku brać udział w rekolekcjach, bowiem jest to czas pogłębiania i umacniania wiary poprzez refleksję, ale jest to także czas porządkowania swojego duchowego życia i ożywiania go poprzez modlitwę.
   
  2. Równolegle z rekolekcjami dla dorosłych, w Bazylice odbywać się będą rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej. Dla dorosłych na mszach św. o 6, 7, 8, 9 i 18.30 dla uczniów o godz. 10.30.
 • III niedziela Wielkiego Postu

  2018-03-04
  1. Ubiegłej niedzieli zebraliśmy na wsparcie misjonarzy kwotę 2690 złotych. Gorąco dziękujemy za złożone ofiary i zachęcamy do dalszego wspierania potrzbujących pomocy. Przy ołtarzu św. Franciszka i w oratorium jest wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich.
   
  2. Dzisiaj po Mszach św. sprzedawane są „serca kaziukowe”, z których dochód przeznaczony jest na pomoc młodzieży ze Wschodu, uczącej się w Rzeszowie.
 • II niedziela Wielkiego Postu

  2018-02-25
  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św.  przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Gorąco dziękujemy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która pod opieką o. Oskara przeprowadza tę zbiórkę.
   
  2. Ubiegłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas na wsparcie dla ubogich zebrał kwotę 2956 złotych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i informujemy, że przez okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka i w oratorium jest wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich. Prosimy również o zabranie do domu skarbonek „Jałmużny wielkopostnej”, z których ofiary przeznaczone są na leczenie chorych dzieci.
 • I niedziela Wielkiego Postu

  2018-02-18
  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. nasz parafialny zespół "Caritas" przeprowadza zbiórkę pieniędzy do puszek, przeznaczonych na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Przez  okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich, a podczas remontu bazyliki przy wejściu do oratorium. Przekazujemy również skarbonki „Jałmużny wielkopostnej”, z których dochód przeznaczony jest na leczenie chorych dzieci.
   
  2. W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą miały miejsce w niedziele o godz. 17.30.
 • VI Niedziela Zwykła

  2018-02-11
  ul. Marszałkowskiej. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.
  1. Od dzisiaj do 17 lutego  przeżywać będziemy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne modlitwy w intencji trzeźwości Polaków odbędą się w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwy będą nawiązywać m.in. do słów św. Jana Pawła II, który powiedział: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”. 
   
  2. W najbliższą środę 14 lutego rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania do świąt paschalnych także przez modlitwę, pokutę i jałmużnę.
 • V Niedziela Zwykła

  2018-02-04
  1.W ramach prowadzonych prac konserwatorskich, w nawie głównej archeolodzy odkryli ślady starych pochówków, które trzeba przebadać, dlatego od poniedziałku do piątku Msze św. i spowiedź święta sprawowane będą w oratorium (kaplicy) naszego Centrum Bernardyńskiego, według normalnego porządku. Wejście do oratorium od strony przystanku dla busów z drugiej strony kościoła. Z góry przepraszamy za utrudnienia. Prosząc o wyrozumiałość, serdecznie dziękujemy za składane ofiary na prowadzone prace renowacyjne.
   
  2. W przyszłą niedzielę, 11 lutego będziemy przeżywać XXVI Światowy Dzień Chorego. Centralna diecezjalna uroczystość odbędzie się w naszej Bazylice o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła ludziom chorym i o przesunięcie swojego udziału w Mszy św. na inną godzinę, przez osoby zdrowe.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 34 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.