Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 20 X 2019 r. - XXIX niedziela zwykła

  2019-10-20
  1.Dzisiaj przeżywamy 93. Światowy Dzień Misyjny. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie pracy misjonarzy. 
   
  2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na fundusz papieski, ubiegłej niedzieli. Młodzież zebrała kwotę 4200 złotych. 
 • 6 X 2019 r. - XXVII niedziela zwykła

  2019-10-06
  1. Trwamy w miesiącu modlitwy różańcowej, który papież Franciszek przeznaczył na czas szczególnej modlitwy za misje i ewangelizację. Jedną z form naszego zaangażowania na rzecz naszej misyjności w Kościele może być udział w nabożeństwie różańcowym, które w naszej Bazylice ma miejsce o godz. 17.20 a w niedzielę o godz. 17.50.
   
  2. Dzisiejsza procesja różańcowa o godz. 15 rozpocznie tegoroczne, obchody XIX Dnia Papieskiego, które trwać będą do 16 października. W przyszłą niedzielę 13 października po Mszach św. młodzież franciszkańska zbierać będzie do puszek datki na stypendia dla ubogiej młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Św. Jana Pawła II.
 • 29 IX 2019 r. - XXVI niedziela zwykła

  2019-09-29
  1. W związku z Światowym Dniem Serca dzisiaj o godz. 13.00 w Rzeszowie na Rynku organizowany jest festyn edukacyjno-rekreacyjny połączony z możliwością skorzystania z bezpłatnych badań i porad lekarskich.
   
  2. We wtorek o godz. 17.00 w auli naszego Centrum odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy młodzież naszej parafii, która przygotowywała się w ubiegłym roku do bierzmowania oraz uczniów klas siódmych i ósmych. Sakrament bierzmowania jest wyrazem troski o rozwój swojej wiary, dlatego wymagany jest, aby zostać rodzicem chrzestnym oraz przy zawarciu małżeństwa. Młodzież powinna go przyjmować w parafii swojego zamieszkania.
 • 22 IX 20019 r. - XXV niedziela zwykła

  2019-09-22
  1. Od jutra do czwartku włącznie Liturgia Mszy św. i spowiedź w ciągu dnia przeniesione zostają do Oratorium w Centrum, bowiem chcemy dokończyć prace konserwatorskie w kruchcie kościoła, malowanie korytarza przy zakrystii oraz dokonać czyszczenia i impregnacji posadzki w kościele. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
   
  2. We wtorek o godz. 17 w Auli naszego Centrum odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy młodzież naszej parafii, która przygotowywała się w ubiegłym roku do bierzmowania oraz uczniów klas siódmych i ósmych. Sakrament Bierzmowania jest wyrazem troski o rozwój swojej wiary, dlatego wymagany jest, aby zostać rodzicem chrzestnym oraz przy zawarciu małżeństwa. Młodzież powinna go przyjmować w parafii swojego zamieszkania.
 • 15 IX 2019 r. - XXIV niedziela zwykła

  2019-09-14
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w Odpuście M.B. Rzeszowskiej. Zachęcamy, abyście często nawiedzali Cudowną Kaplicę Matki Bożej i Kaplicę św. Jana Pawła II. Rodziny polskie i Ojczyzna potrzebują naszej modlitwy.
   
  2. Dzisiaj przypada święto Matki Bożej Bolesnej. Nadto w naszym dekanacie Rzeszów - Fara, na ul. 3 Maja odpust w kościele św. Krzyża.
 • 12 IX 2019 r. - Uroczystość M.B. Rzeszowskiej

  2019-09-12
  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Pani Rzeszowa, porządek Mszy św. następujący: 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Od godz. 17 będą miały miejsce powitania pieszych pielgrzymek w kaplicy Matki Bożej. Dzisiejszy, szósty już dzień naszego Odpustu, to dzień Pielgrzymki Rodzin i Służb Mundurowych Podkarpacia. Słowo Boże głosi Ks. Piotr Steczkowski, Kanclerz Kurii w naszej rzeszowskiej diecezji.
   
  Centralna Uroczystość na ołtarzu polowym w Ogrodach o godzinie 18. Przed Mszą św. wprowadzenie pocztów sztandarowych i pododdziałów Służb Mundurowych. Sumie Pontyfikalnej z udziałem naszych Księży Biskupów, duchowieństwa władz państwowych i samorządowych oraz pielgrzymów do M.B. Rzeszowskiej, przewodniczył będzie Ks. Bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Dzisiaj pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny.
 • 8 IX 2019 r. - Uroczystość Narodzenia N.M.P.

  2019-09-08
  1. 20 lat temu w 1999 roku Ojciec św. Jan Paweł II ustanowił M. B. Rzeszowską Patronką Miasta. W 2008 roku papież Benedykt XVI ustanowił liturgiczne święto naszej Pani na dzień 12 września. Jest to data Odsieczy Wiedeńskiej. 
  Odpust ku czci naszej Matki, rozpoczęliśmy wczoraj wieczorem Maryjnymi Nieszporami, a zakończymy centralną Mszą św. 12 września na Ogrodach o 18. 
  Odpust, to czas łaski dla nas i czas wynagradzania Maryi za zniewagi Jej i Bogu oraz Kościołowi Chrystusowemu wyrządzone. Jest to wreszcie czas powierzania Jej w opiekę naszych trosk, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Dzisiaj przypada 256 rocznica koronacji M.B. Rzeszowskiej papieskimi koronami.
   
  2. Po raz drugi w ramach Odpustu, na naszych Ogrodach odbędzie się Piknik Rodzinny z różnymi atrakcjami dla dzieci, zabawą, występami zespołów muzycznych i tanecznych. Rozpoczęcie Pikniku o godz. 13, a zakończenie o 16.30 koncertem pt.: „Muzyka Moniuszki w Ogrodach Bernardyńskich” w 200. Rocznicę Urodzin Kompozytora”, w wykonaniu Filharmonii Podkarpackiej, oraz solistów. W programie: pieśni, arie, utwory orkiestrowe Stanisława Moniuszki. Wstęp wolny. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • 1 IX 2019 r. - XXII niedziela zwykła

  2019-09-01
  1. 20 lat temu w 1999 roku Ojciec św. Jan Paweł II ustanowił M. B. Rzeszowską  - Patronką Miasta. W 2008 roku papież Benedykt XVI ustanowił liturgiczne święto naszej Pani na dzień 12 września. Jest to data Odsieczy Wiedeńskiej. Od 2009 roku Odpust ku czci naszej Matki, rozpoczynamy wieczorem 7 września Maryjnym Nieszporami i kończymy centralną Mszą św. 12 września na Ogrodach. Już dzisiaj chcemy Was gorąco zaprosić do udziału w odpuście. Jest to czas łaski dla nas i czas wynagradzania Maryi za zniewagi Jej i Bogu oraz Kościołowi Chrystusowemu wyrządzone. Jest to wreszcie czas powierzania Jej w opiekę naszych trosk, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. 
  Zapraszamy więc już w sobotę 7 września na Nieszpory o 17.30, Mszę św. o 18 i o 19.15 muzyczny koncert w Bazylice. Szczegółowy program Odpustu zamieszczony jest w gablocie oraz na stronie Sanktuarium.
   
  2. W przyszłą niedzielę – 8 września, w drugim dniu Odpustu, przypada 256 rocznica koronacji M.B. Rzeszowskiej papieskimi koronami. W tym dniu o. Metody Kornacki – wieloletni proboszcz naszej parafii i przełożony klasztoru, o godz. 12 odprawi Mszę św. dziękczynną za 50 lat kapłaństwa. Polecamy go waszej modlitwie.
 • 25 VIII 2019 r. - XXI niedziela zwykła

  2019-08-25
  1. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych informuje, że we wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl lub w parafii Bożego Miłosierdzia w Białej.
   
  2. W najbliższą sobotę – 31 sierpnia w ramach Kina Plenerowego na naszych Ogrodach o godz. 21 zostanie wyświetlony film pt. „Wenecja” w reż. Jana Jakuba Kolskiego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 • 18 VIII 2019 r. - XX niedziela zwykła

  2019-08-18
  1. Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych informuje, że we wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowania dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl lub w parafii Bożego Miłosierdzia w Białej.
   
  2. W piątek 23 sierpnia w Nowym Żmigrodzie odbędą się uroczystości ku czci błogosławionego księdza Władysława Findysza, pierwszego męczennika komunizmu w Polsce, wyniesionego na ołtarze, zmarłego w 1964 roku.
 • 11 VIII 2019 r. - XIX niedziela zwykła

  2019-08-11
  1.    We czwartek  15 sierpnia przypada w naszej Bazylice Odpust Wniebowzięcia NMP, w tym dniu mija 506 rocznica objawienia się tutaj pobożnemu Jakubowi Ado, Matki Bożej. Porządek Mszy Świętych  jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za fundatorów i dobrodziejów kościoła i klasztoru. O godz. 18.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Kazimierz Górny wraz z kapłanami naszego dekanatu. Kazania będzie głosił o. Piotr Czapliński – Pasjonista, który po Mszach św. będzie zbierał ofiary na wymianę dachu na Domu Miłosierdzia w Smotryczu na Ukrainie.  Przypominamy, że jest to święto nakazane i obowiązuje nas w tym dniu uczestnictwo we Mszy św.
   
  2.    We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy. 
 • 4 VIII 2019 r. - XVIII niedziela zwykła

  2019-08-04
  1.Każda niedziela nazywana jest Małą Paschą, bo jest pamiątką zmartwychwstania Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. W Uroczystość Zesłania Ducha Św. oddajemy cześć trzeciej Osobie Boskiej. W lipcu i sierpniu 1932 roku s. Eugenia Ravasio we Francji, miała objawienie  pierwszej Osoby Boskiej – Boga Ojca Stworzyciela, w którym usłyszała m.in.: „Jestem Oceanem Miłości Miłosiernej. Pragnę, aby ludzie mnie poznali i odczuwali, że jestem blisko każdego”. W tym prywatnym objawieniu zatwierdzonym przez ówczesnego biskupa Grenoble, a w 1989 przez  wikariusza generalnego w Watykanie, biskupa Petrusa Canisiusa usłyszała prośbę, o ustanowienie święta Boga Ojca na pierwszą niedzielę sierpnia. Kult ten powoli rozwija się w Kościele katolickim.
   
  2. Dzisiaj wyrusza na szlak 42 Piesza Pielgrzymka Rzeszowska na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowej łączności i modlitwy z pielgrzymami za pośrednictwem diecezjalnego Radia VIA, które codziennie transmitować będzie nabożeństwa z pielgrzymki.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.