Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 1 Niedziela Wielkiego Postu

  2012-02-26
  1. Kilka dni temu rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Postarajmy się zadbać o szczególne przeżycie tego czasu przez pogłębioną modlitwę, post i jałmużnę. Bardzo serdecznie zachęcamy do codziennego rozważania Słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Zadbajmy także o post i pomoc bliźnim w potrzebie.
 • 7 Niedziela Zwykła

  2012-02-19
  1. Za kilka dni rozpocznie się okres Wielkiego Postu. Postarajmy się zadbać o szczególne przeżycie tego czasu przez modlitwę, post i jałmużnę. Bardzo serdecznie zachęcamy do codziennego rozważania Słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Zadbajmy także o post i pomoc bliźnim w potrzebie.
 • 6 Niedziela Zwykła

  2012-02-12
  1. W czwartek, 16 lutego br.  w Farze Rzeszowskiej odbędzie się VI Wieczór Modlitewny (17.30 – Adoracja; 18.00 – Msza św. i modlitwy za wstaw. bł. Jana Pawła II i bł. Natalii Tułasiewicz) w ramach comiesięcznej modlitwy za wspólnoty szkolne Rzeszowa i okolicy.Zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli oraz uczniów i rodziców. Po nabożeństwie spotkanie duszpasterstwa nauczycieli.
 • 5 Niedziela Zwykła

  2012-02-03
  1. W sobotę, 11 lutego we wspomnienie M.B. z Lourdes,  będziemy przeżywać XX Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość Diecezjalna odbędzie się  w Bazylice Mniejszej – Sanktuarium Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów o godz. 9.00. Eucharystię będzie sprawował Biskup Rzeszowski Kazimierz Górny. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem na „sposób lourdzki”.  Gorąco prosimy, aby pomóc osobom chorym i starszym, które chciałyby osobiście wziąć udział w tej modlitwie.
 • 4 Niedziela Zwykła

  2012-01-29
  1. Rozpoczęły się zimowe ferie szkolne. W związku z wyjazdami dzieci i młodzieży na obozy zimowe bardzo prosimy rodziców, by zadbali o uczestnictwo ich pociech w niedzielnych Mszach świętych.
 • 3 Niedziela Zwykła

  2012-01-22
  1. Dzisiaj o 13.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu obdarzonej niezwykłym głosem, laureatki programu „Mam talent” Magdy Welc. Po koncercie będzie można nabyć płytę z kolędami w wykonaniu artystki i w ten sposób wesprzeć rozwój jej talentu.
 • 2 Niedziela Zwykła

  2012-01-15
  1. Z radością informujemy, że nasza wspólnota klasztorna powiększyła się o jednego kapłana. Decyzją Ojca Prowincjała do pracy w tutejszym Sanktuarium został skierowany o. Paweł Furmanik. Witając go serdecznie życzymy mu Bożego błogosła-wieństwa w posłudze duszpasterskiej oraz życiu osobistym.
 • 1 Niedziela Zwykła. Święto Chrztu Pańskiego

  2012-01-08
  1. Chociaż dzisiaj w Kościele rozpoczyna się tzw. okres zwykły jednak – zgodnie z polską tradycją – w naszych świątyniach kolędy śpiewać będziemy do 2 lutego. Do tego czasu w naszej Bazylice będzie też można oglądać szopkę.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego

  2012-01-06
  1. W naszym kościele Msze święte odprawiane są dzisiaj wg porządku niedzielnego. Informujemy, że – z racji uroczystości Objawienia Pańskiego – w dniu dzisiejszym nie ma obowiązku zachowania piątkowego postu.
 • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

  2012-01-01
  1. Dzisiejsza uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjść” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  2011-12-25
  1. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy oktawę Bożego Narodzenia. Jutro w naszym kościele Msze święte wg porządku niedzielnego. Uroczystej sumie o g. 12.00 przewodniczyć będzie J.E. ks. bp Kazimierz Górny, Ordynariusz naszej Diecezji. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • 4 Niedziela Adwentu

  2011-12-18
  1. Nieustająco zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Młodzież i dorosłych zapraszamy codziennie na g. 6.00, natomiast dzieci na 17.00 w najbliższy poniedziałek i środę. Zakończenie rorat nastąpi w sobotę o g. 6.00. Porannej Mszy świętej będzie przewodniczyć ks. bp Kazimierz Górny.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.