Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 28 VII 2019 r. - XVII niedziela zwykła

  2019-07-28
  1. Na zakończenie Tygodnia Św. Krzysztofa, dzisiaj po każdej Mszy Świętej święcimy samochody na parkingu pod Ogrodami. Przy tej okazji zbieramy ofiary na środki transportu dla naszych misjonarzy.
   
  2. Dzisiaj o godz. godz. 14.00 w Oratorium naszego Centrum będzie miała miejsce Msza Święta i spotkanie przed pielgrzymkowe. Po Mszy Świętej będzie jeszcze możliwość zapisania się na 42 Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską, do Grupy św. Jana z Dukli. Wszystkich, którym pozwala czas 
  i siły zapraszamy, aby wyruszyli z nami na szlak.
 • 21 VII 2019 r. - XVI niedziela zwykła

  2019-07-21
  1. Dzisiaj od godz. 14.30 do 18 w naszym Bernardyńskim Centrum można zapisać się na 42 Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską do Grupy św. Jana z Dukli. W przyszłą Niedziele 28 lipca od godz. 14 w Oratorium w Centrum będzie Msza św. i spotkanie przed pielgrzymkowe. Po Mszy św. będzie jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę. Wszystkich, którym pozwala czas i siły zapraszamy, aby wyruszyli z nami na szlak.
   
  2. Dzisiaj rozpoczynamy XX Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o kulturę, roztropność i odpowiedzialność. Grzechy nadmiernej prędkości, wymuszania pierwszeństwa i braku uprzejmości wobec pieszych niestety są nagminne. Wielu pieszych czy rowerzystów niespodziewanie w targujących na przejście, grzeszy brakiem wyobraźni i odpowiedzialności za swoje i cudze zdrowie i życie. Pan Bóg głupoty nie usprawiedliwia i od niej nawet św. Krzysztof nie uchroni. W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. będziemy święcić samochody i modlić się za kierowców, na parkingu pod Ogrodami. Przy tej okazji zbierać będziemy ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
 • 14 VII 2019 r. - XV niedziela zwykła

  2019-07-14
  1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę (4 – 13 sierpnia) do Grupy św. Jana z Dukli odbywać się będą w naszym Centrum w niedziele 21 i 28 lipca od godz. 14.30 do 18. Spotkanie przed pielgrzymkowe będzie miało miejsce w dniu 28 lipca o godz. 14, również w Bernardyńskim Centrum. Do udziału w pielgrzymce serdecznie zapraszamy młodzież ale także dorosłych.
   
  2. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 • 7 VII 2019 r. - XIV niedziela zwykła

  2019-07-07
  1. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę (4 – 13 sierpnia) do Grupy św. Jana z Dukli odbywać się będą w naszym Centrum w niedziele 21 i 28 lipca od godz. 14.30 do 18. Natomiast spotkanie przed pielgrzymkowe, również w Bernardyńskim Centrum będzie miało miejsce w dniu 28 lipca o godz. 14. Do udziału w pielgrzymce serdecznie zaprasza, o. Rafał Klimas, przewodnik grupy św. Jana z Dukli.
   
  2. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2019/2020. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 • 30 VI 2091 r. - XIII niedziela zwykła

  2019-06-30
  1. Dzisiaj nasza parafia uwielbia Boga za dar kapłaństwa dla naszego współbrata o.  Maksymina Ferenca, który podczas Mszy św. prymicyjnej o godz. 12, dziękuje za to szczególne powołanie. Misja kapłana jest dzisiaj trudna. Polecamy go waszej modlitwie i prosimy módlcie się również o nowe i dobre powołania z naszych rodzin.
   
  2. Ubiegłej Niedzieli dziękowaliśmy za posługę w naszym Sanktuarium współbraciom, którzy Decyzją Zarządu Prowincji zmienili miejsce pracy. Dzisiaj witamy pośród nas tych, którzy podejmują pracę tutaj, a są to: o. Lucjusz, o. Leon, o. Emil, o. Dominik i br. Ananiasz – zakrystian. Przybyłym współbraciom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej naszej Rzeszowskiej Pani i powierzamy ich waszej modlitwie.
 • 23 VI 2019 r. - XII niedziela zwykła

  2019-06-23
  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie do piątku włącznie, o godz. 17.15 Nieszpory z procesją, a o 18 Msza św. wieczorna. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne i Asystę kościelną: panie do feretronów, panów do baldachimu i chorągwi oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.
   
  2. Decyzją Zarządu Prowincji, w tym roku z naszej wspólnoty klasztornej odchodzą współbracia: o. Kazimierz, o. Józef, o. Szczepan, o. Oskar, o. Klemens i br. Wawrzyniec, którzy podejmą pracę i zadania w innych klasztorach w kraju i za granicą. Składamy im serdeczne podziękowania za trud pracy i dobro jakie wnieśli do naszej klasztornej i sanktuaryjnej wspólnoty. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz zrozumienia i życzliwości ludzi, do których są posłani. Polecamy ich waszej modlitwie.
 • 16 VI 2019 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  2019-06-16
  1. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.   
   
  2. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
   
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć w Mszy św. W naszym sanktuarium porządek niedzielny. W Rzeszowie centralna procesja do czterech ołtarzy rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 9.00. przed rzeszowską Farą, a zakończy przy naszej Bazylice około 12. Przypominamy, że udział w procesji nie zwalnia z udziału w Mszy św. Procesja nie jest pochodem czy marszem, lecz modlitwą uwielbienia i publicznego wyznania wiary i ekspiacji za bluźnierstwa i znieważania Eucharystii, co w dobie obecnej jest szczególnie ważne.
 • 9 VI 2019 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  2019-06-09
  1. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzimy Święto NMP, Matki Kościoła. U nas porządek Mszy św. świąteczny: 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18. O 17.30 Nabożeństwo.
   
  2. We wtorek ostatni dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z odczytaniem próśb i uczczenie relikwii świętego.
 • 2 VI 2019 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2019-06-02
  1. Ofiary dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na rzecz osób i rodzin na Podkarpaciu, które ucierpiały w czasie ostatniej powodzi.
   
  2. W dniach 4 i 5 czerwca (wtorek i środa) od godz.18.00 do 22.00 na Bulwarach Rzeszowskich nad Wisłokiem będą miały miejsce spotkania ewangelizacyjne prowadzane przez Witka Wilka - świeckiego ewangelizatora, min. świadectwa, konferencje i uwielbienie. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!
 • 26 V 2019 r. - VI niedziela wielkanocna

  2019-05-26
  1. Stary Kontynent – Europa, jeśli ma się odrodzić, potrzebuje nawrócenia i duchowych wartości. Bardzo ważne jest, jacy kandydaci zasiądą w euro parlamencie. Nasz głos jest ważny, nie zaniedbajmy głosowania. 
   
  2. W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji w dniu 2 czerwca, czyli w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. organizuje zbiórkę do puszek, na rzecz poszkodowanych.
 • 19 V 2019 r. - V niedziela wielkanocna

  2019-05-19
  1. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Dar na Stulecie" dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl
   
  2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej wraz z rzemieślnikami zapraszają mieszkańców Rzeszowa w niedzielę 26 maja na "papieską kremówkę" z okazji Dnia Matki i Dziecka. O godz. 12.15 Eucharystia w kościele Świętego Krzyża a następnie o godz. 14.00 festyn na Rynku.
 • 12 V 2019 r. - IV niedziela wielkanocna

  2019-05-12
  1. Dzisiejsza Niedziela – Dobrego Pasterza, jest Światowym Dniem modlitw o powołania. Przy tak zmasowanym ataku na Kościół, trzeba jeszcze goręcej modlić się od odwagę dla chłopców i dziewcząt, w sercu których zrodzi się myśl o powołaniu, aby umieli pójść za tym głosem Boga. Przy tej okazji informujemy, że również nasz zakon przyjmuje kandydatów na kapłanów po maturze, a na braci zakonnych po średniej i zawodowej szkole. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
   
  2. Jutro, 13 maja, dzień pierwszych objawień fatimskich. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Widzimy jak szatan atakuje Kościół i nasze rodziny, posługuje się przewrotnymi ludźmi, którzy w majestacie prawa chcą przyczynić się do deprawacji najmniejszych. Weźmy ponownie do ręki Różaniec, aby dla siebie i naszej Ojczyzny zjednywać Boże miłosierdzie, a dla błądzących opamiętanie. Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się jutro po Mszy św. o 18.00. Gorąco zapraszamy do udziału.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.