Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 26 Niedziela Zwykła

  2015-09-27
  1. W tym tygodniu przypadają imieniny zakonne o. Rafała Klimasa, proboszcza, gwardiana klasztoru i kustosza Sanktuarium oraz Pana Michała Legowicza, organisty. Składając solenizantom serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Rzeszowskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji we wtorek, 29 września, o godz. 18.30.
   
  2. Dzisiaj na rzeszowskim Rynku w ramach Światowego Dnia Serca, promującego zdrowy tryb życia, będą punkty konsultacyjne, w których będzie można wykonać badania (ciśnienie, poziom cukru, EKG, itp.)
   
  3. W Watykanie w dniach 4 – 25 października odbędzie się Synod o rodzinie. Prosimy o modlitwę przed i w czasie trwania Synodu.
 • 25 Niedziela Zwykła

  2015-09-20
  1. W całej Polsce obchodzimy dziś 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji po każdej Mszy św. zorganizowana jest zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „Via” oraz rozdawane są okolicznościowe obrazki. Za wsparcie tej katolickiej rozgłośni składamy serdeczne Bóg zapłać.
   
  2. W dniach 25 – 26 września na Jasną Górę po raz XIX pielgrzymują maturzyści diecezji rzeszowskiej. Szczegóły pielgrzymki u katechetów i na stronie www.wk.rzeszow.pl
   
  3. Osoby zakonne, które chcą udać się w autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę w sobotę, 26 września, mogą się jeszcze zgłaszać
 • 24 Niedziela Zwykła

  2015-09-13
  1. Dobiegł końca główny odpust w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa. W ciągu tych sześciu dni modliliśmy się z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, oraz chorymi za nasze rodziny, diecezję i cały naród. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w to modlitewne czuwanie, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za ofiary i wsparcie materialne prac renowacyjnych i konserwatorskich przy Wielkim Ołtarzu.
   
  2. W zakrystii jest już terminarz Mszy św. na przyszły rok. Tych, którzy chcą zamówić okolicznościową Mszę św. z konkretnym terminem prosimy, aby nie odkładali tego na ostatnią chwilę, bo potem brakuje miejsca.
   
  3. W dniach od 13 do 19 września przeżywamy w Polsce V Tydzień Wychowania. Módlmy się o światło i mądrość dla wychowawców i nauczycieli, oraz o męstwo i odpowiedzialność dla rodziców, aby umieli bronić swoje dzieci przed złymi wpływami otoczenia, oraz niektórych instytucji.
 • 23 Niedziela Zwykła

  2015-09-06
  1 Jutro wieczorem rozpoczynamy główny, doroczny odpust w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa. W roku 1998 Rada Miasta podjęła Uchwałę, aby M.B. Rzeszowską ogłosić naszą Patronką. Decyzję tę przypieczętowała Stolica Apostolska, która w 2008 roku naszą świątynię podniosła do rangi Bazyliki Mniejszej i na dzień 12. września ustanowiła uroczystość ku czci Najśw. Maryi Panny Rzeszowskiej . To sprawiło, że uroczystość Narodzenia Matki Bożej 8. września rozpoczyna nasze religijne i liturgiczne świętowanie, a zamyka go uroczystość M.B. Rzeszowskiej 12. września.
  Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich: dzieci młodzież i starszych. Do modlitwy indywidualnej, rodzinnej i w grupach apostolskich. Mamy wiele ważnych spraw do powierzenia Bogu przez ręce Maryi, która tutaj zapewniła nas o swoim wstawiennictwie.
  Tygodniowy Odpust rozpoczynamy jutro Nieszporami Maryjnymi o godz. 18 i uroczystą Mszą św.,po której Zespół Szkół Muzycznych wykona piękny koncert. Zakończymy Odpust 12. września  w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18 uroczystą Sumą Pontyfikalną, po której koncert wykonają muzycy z Warszawy: Monika Grajewska i Dariusz Janus.
  Dokładny program Odpustu znajduje się w gablocie kościelnej, oraz na ulotkach rozłożonych pod chórem i na bocznych ołtarzach. Prosimy, abyście zabrali je do domu, zapoznali się z programem i zaplanowali czas na wspólną z nami modlitwę.
  Informujemy, że w dniu 8 i 12 września porządek Mszy św. w naszym Sanktuarium będzie jak Niedzielę, w pozostałe dni Odpustu jak w dni powszednie.
 • 22 Niedziela Zwykła

  2015-08-30
  1. Zapraszamy dziś na Dożynki Diecezjalne i Wojewódzkie. Początek przy Katedrze o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00.
   
  2. We wtorek, 1 września  76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. Rozpoczynamy również nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. A. Towarnickiego o godz. 8.00. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 będą inaugurować nowy rok szkolny Mszą św. 9 września o godz. 9.00 w ramach Odpustu M.B. Rzeszowskiej. Podejmijmy wielkie dzieło wychowania młodego pokolenia we współpracy z rodzicami, nauczycielami i katechetami oraz przez modlitwę.
   
  3. Zapraszamy na Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze w dniach 5-6 września.
 • 21 Niedziela Zwykła

  2015-08-23
  1. Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości zaprasza na Marsz na Rzecz Trzeźwości, który odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św.  o godz. 18.00 w kościele św. Krzyża, a po niej przejście ulicami:  3-go Maja i Kościuszki na Rzeszowski Rynek. Zachęcamy do udziału.
   
  2. Rektorat WSD w Rzeszowie informuje, że w sobotę, 29 sierpnia 2015 r. o godz. 9.00 odbędzie się egzamin wstępny na I rok studiów i formacji w Seminarium w Rzeszowie.
   
  3. Zapraszamy  na DiecezjalneDożynki, które  odbędą się w niedzielę 30 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. W tym roku  będą to także Dożynki Województwa Podkarpackiego.
 • 20 Niedziela Zwykła

  2015-08-16
  1. W związku z przedłużającymi się wysokimi temperaturami i suszą, zachęcamy do modlitwy o deszcz i dobre zbiory. Zachęcamy do śpiewu tradycyjnej pieśni: „Królu, Boże Abrahama”.
   
  2. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i podziękowania za 25 lat KSM w Polsce organizowana jest przez KSM pielgrzymka do Rzymu w dniach 27 września – 3 października. Szczegóły na plakacie.
   
  3. W dniach 26-27 września odbędzie się 31. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.
 • Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  2015-08-15
  1.Dzisiaj świętujemy tajemnicę Wniebowzięcia NMP, której wezwanie nosi nasza bazylika jak też parafia. Z tej racji można zyskać odpust zupełny, jeśli spełni się następujące warunki:
  - pobożne nawiedzenie bazyliki, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga,
  - sakrament pojednania ( może być przyjęty wcześniej ),
  - Komunia św.,
  - modlitwa wg intencji Ojca św.
   
  2. Kazania głosi rektor Wyższego Seminarium Diecezjalnego, ks. Paweł Pietrusiak, a Sumę odpustową o godz. 12 odprawi  i Słowo Boże wygłosi Ks. Abp Piotr Herkulan Malczuk, biskup łaciński diecezji kijowsko-żytomierskiej na Ukrainie. Ksiądz arcybiskup jest naszym współbratem w zakonie, pochodzi z polskiej rodziny w Mołdawii.
   
  3. 502 lata temu 15 sierpnia w tym miejscu gdzie dzisiaj się modlimy, objawiła się Matka Boża Jakubowi Ado, pobożnemu mieszczaninowi, zapewniając o opiece nad wiernym ludem.
 • 19 Niedziela Zwykła

  2015-08-09
  1. Jutro swoje imieniny zakonne obchodzi br. Wawrzyniec Smyrdek OFM, zakrystianin. Dziękując mu za codzienna posługę w Sanktuarium życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Rzeszowskiej. Msza św. w intencji solenizanta w poniedziałek o godz. 6.00.
  Z kolei we wtorek na Mszy św. o 18.30 naszą modlitwą z racji imienin obejmiemy także Panią Zuzannę, która przygotowuje od lat dekoracje kwiatowe w Bazylice.
   
  2. Trwa 38. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Każdy może włączyć się duchowo w pielgrzymowanie poprzez łączność na falach diecezjalnego radia Via, które codziennie na żywo transmituje Różaniec o 20.30 i Apel Jasnogórski a na zakończenie 13 sierpnia Msze św. o 11.30
   
  3. W sobotę 15 sierpnia Odpust Wniebowzięcia NMP w naszej Bazylice i Parafii, porządek Mszy św. niedzielny.
 • 18 Niedziela Zwykła - Odpust M.B. Anielskiej z Porcjunkuli

  2015-08-02
  I Odpowiedź Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na list Prezydenta RP z dnia 22 lipca 2015r.
   
  1.Dzisiaj z racji wspomnienia M.B. Anielskiej, można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”, który w XIII w. wyjednał u Stolicy Apostolskiej św. Franciszek z Asyżu.
   
  2. We wtorek 4 sierpnia wyruszy na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą św. na Placu Farnym o godz. 6.30. Zachęcamy, aby pożegnać pielgrzymów i włączyć się duchowo w pielgrzymowanie, również poprzez łączność na falach diecezjalnego radia Via, które każdego dnia na żywo transmitować będzie niektóre punkty pielgrzymkowego programu, szczególnie Mszy św. Jutro od godz. 14 do 20 w naszym Centrum przyjmowanie bagaży z grupy św. Jana z Dukli i będzie jeszcze możliwość zapisania się do naszej grupy.
   
  3. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w Cmolasie odpust. Jest to również dzień zaprzysiężenia prezydenta elekta Andrzeja Dudy. O godz. 18.30 Ks. Bp Kazimierz Górny odprawi w naszej bazylice Mszę św. w intencji o pomyślne rządy nowego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, oraz w intencji naszej Ojczyzny.
 • 17 Niedziela Zwykła

  2015-07-26
  I Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy dotyczącej procedury „In vitro”.
   
  1.Dzisiaj po każdej Mszy św. na parkingu pod ogrodami święcimy samochody i błogosławimy kierowców przez przyczynę św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Na parkingu czeka już z tą posługą kapłan, dlatego prosimy udać się na miejsce poświęcenia. Ofiary złożone przy tej okazji wesprą fundusz na środki transportu dla misjonarzy.
   
  2. Już 4 sierpnia wyruszy na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z  Rzeszowa na Jasną Górę. Dzisiaj o godz. 14 w naszym Bernardyńskim Centrum o godz. 14 Msza św. a następnie omówienie  spraw organizacyjnych dla naszej grupy św. Jana z Dukli, oraz możliwość zapisu na pielgrzymkę. Dodatkowo, będzie jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę w najbliższym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek w kancelarii parafialnej od godz. 16 do 18.
   
  3. Od jutra do końca sierpnia, przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony kosz na artykuły szkolne, dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Za wsparcie i każdy dar serca, Bóg zapłać.
 • 16 Niedziela Zwykła

  2015-07-19
  1. W poniedziałek, 20 lipca, przeżywać będziemy drugą rocznicę Ingresu do Katedry Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.
   
  2. W dniach 17-28 lipca br. Diecezja Rzeszowska gości stypendystów papieskich z całej Polski (ok. 1000 osób). Młodzież przeżywa w Rzeszowie obóz formacyjny pod hasłem: “Bądź chrześcijaninem naprawdę. Rzeszów 2015”. Przyjmijmy ich serdecznie w naszych parafiach i środowiskach.
   
  3.Od dziś do następnej Niedzieli trwa XVI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy.
Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 27 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.