Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 12 V 2019 r. - IV niedziela wielkanocna

  2019-05-12
  1. Dzisiejsza Niedziela – Dobrego Pasterza, jest Światowym Dniem modlitw o powołania. Przy tak zmasowanym ataku na Kościół, trzeba jeszcze goręcej modlić się od odwagę dla chłopców i dziewcząt, w sercu których zrodzi się myśl o powołaniu, aby umieli pójść za tym głosem Boga. Przy tej okazji informujemy, że również nasz zakon przyjmuje kandydatów na kapłanów po maturze, a na braci zakonnych po średniej i zawodowej szkole. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
   
  2. Jutro, 13 maja, dzień pierwszych objawień fatimskich. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Widzimy jak szatan atakuje Kościół i nasze rodziny, posługuje się przewrotnymi ludźmi, którzy w majestacie prawa chcą przyczynić się do deprawacji najmniejszych. Weźmy ponownie do ręki Różaniec, aby dla siebie i naszej Ojczyzny zjednywać Boże miłosierdzie, a dla błądzących opamiętanie. Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się jutro po Mszy św. o 18.00. Gorąco zapraszamy do udziału.
 • 5 V 2019 r. - III niedziela wielkanocna

  2019-05-05
  1. Dzisiaj rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny. Inicjatywa narodowego czytania Pisma Świętego ma nam jeszcze bardziej uzmysłowić prawdę, którą już w IV wieku wypowiedział św. Hieronim: „nieznajomość Pisma św., jest nieznajomością Chrystusa”. Największym dokonaniem Hieronima jest tłumaczenie tekstu Pisma Świętego z języków oryginalnych; greckiego i hebrajskiego, na łacinę. Zachęcamy was do czytania Pisma św., zwłaszcza Ewangelii, bowiem kiepskim członkiem wspólnoty Kościoła jest ten, który nie zna idei swojego Założyciela.  
   
  2. W środę 8 maja przeżywamy Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, Patrona Polski. W tym dniu młodzież naszej parafii przyjmie z rąk księdza biskupa sakrament bierzmowania. Uroczystość odbędzie się w kościele Chrystusa Króla o godz. 18. Módlmy się w intencji młodzieży o światło Ducha Św. dla nich, oraz by w śród swoich bliskich odnajdywali przykład żywej wiary.
 • 3 V 2019 r. - Uroczystość N.M.P. Królowej Polski

  2019-05-03
  1. Dzisiaj w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny.  3 maja to również Dzień modlitw za emigrację. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodakach za granicą.
   
  2. W najbliższą Niedzielę rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny oraz Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy do indywidualnego czytania Pisma św. 
 • 28 IV 2019 r. - Święto Miłosierdzia Bożego

  2019-04-28
  1. Dzisiaj za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Dzisiejsze Święto rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: “Miłosierdzie źródłem pojednania”.
   
  2. We wtorek 30 kwietnia przypadają imieniny O. Mariana Wachowicza, który od siedmiu lat posługuje w naszym Sanktuarium, pełni też funkcję wikarego parafii. Dostojnemu Solenizantowi wyrażamy wdzięczność za wszelkie dobro i życzymy zdrowia, obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Najświętszej. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszego solenizanta w poniedziałek o godz. 18 podczas Mszy św., której będzie przewodniczył.
 • 22 IV 2019 r. - Poniedziałek Wielkanocny

  2019-04-22
  1. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego przypadającym w najbliższą niedzielę. Dzisiaj modlitwy nowenny odmówimy o godz. 14.45.
   
  2. Ze względu na Oktawę Wielkanocną, która przedłuża Uroczystość Zmartwychwstania, liturgiczne święto św. Wojciecha - patrona Polski, przeniesione jest na wtorek – 30 kwietnia.
 • 14 IV 2019 r. - Niedziela Palmowa

  2019-04-14
  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna szczególny tydzień w liturgii Kościoła. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, poprzez które zostaliśmy odkupieni. Najpełniej te dni możemy przeżyć po dobrej spowiedzi świętej.
   
  2. Od dzisiaj do Wielkiej Środy  włącznie, w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6 do 19; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do 17, bowiem potem kapłani brać będą udział w liturgii triduum paschalnego. W Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6 do 12. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni, kiedy do konfesjonałów przyjdą osoby pracujące za granicą.
 • 7 IV 2019 r. - V niedziela Wielkiego Postu

  2019-04-07
  1.Dzisiaj w naszym sanktuarium i parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. W tym roku naszym rekolekcjom towarzyszą relikwie św. Bernardyna ze Sieny, którego figurę widzimy w prezbiterium. Rekolekcje głosi O. Bolesław Opaliński, który prowadzi peregrynację relikwii po klasztorach naszej bernardyńskiej prowincji.
   
  2. Na bocznych ołtarzach i na półkach za ławkami znajduje się program rekolekcji, gorąco prosimy aby go zabrać do domu i aktywnie uczestniczyć w tych duchowych ćwiczeniach. Przez najbliższe trzy dni rekolekcyjne porządek jest trochę zmieniony  i Msze św. odprawiane będą o godzinie:  6, 7.30, 9, 10.30 i 18.00. Zachęcamy do spowiedzi rekolekcyjnej we wtorek, aby w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię św. i wraz z błogosławieństwem rekolekcyjnym zyskać odpust zupełny. Gorąco zapraszamy na stanowe nauki rekolekcyjne: dla grup apostolskich jutro po Mszy św. o godz. 10.30. Nauka stanowa dla kobiet jutro po wieczornej Mszy św., nauka stanowa dla mężczyzn we wtorek po Mszy św. wieczornej. Tradycyjnie już, ofiary złożone na tacę we wtorek i środę przeznaczone będą na potrzeby wspólnoty klasztoru w Krakowie, gdzie obecnie pracuje O. Rekolekcjonista.
 • 31 III 2019 r. - IV niedziela Wielkiego Postu

  2019-03-31
  1.We wtorek 2 kwietnia przypada 14 rocznica śmierci Jana Pawła II, w dniu jego odejścia do Domu Ojca,  osobisty sekretarz Ojca św., ks. Abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski poświęci Kaplicę św. JPII, do której wniesiemy relikwie świętego – włosy z jego skroni. 
  W dobie, kiedy szatan posługując się złymi ludźmi, bezpardonowo atakuje Osobę i Apostolskie Dzieło św. Jana Pawła II, twórzmy żywy pomnik wielkiego rodaka. Gorąco zapraszamy:  2 kwietnia we wtorek na godz. 18. Po uroczystości będzie miał miejsce koncert pt. „Totus Tuus”, w wykonaniu kilku Chórów. Tym koncertem wznowimy „Bernardyńskie wieczory muzyczne” w naszej świątyni.
   
  2. Ze względu na ostatnie przygotowania kościoła i kaplicy do tej uroczystości, jutro i we wtorek do godz. 17, Bazylika będzie zamknięta, a Liturgia i spowiedź będą miały miejsce w Oratorium. Natomiast Droga Krzyżowa we wtorek już będzie w Bazylice.
 • 17 III 2019 r. - II niedziela Wielkiego Postu

  2019-03-17
  1.Niedziela 17 marca jest niedzielą "Ad Gentes" (Do narodów). Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w ich intencji. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wsparcie naszych misjonarzy, pracujących w Afryce.

  2. We wtorek przypada uroczystość ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP, na Staromieściu odpust. U nas porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

 • 10 III 2019 r. - I niedziela Wielkiego Postu

  2019-03-10
  1. 13 marca przypada szósta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Módlmy się za papieża oraz w intencjach jakie nam on wskazuje.
   
  2. 14 marca o godz. 18 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się debata poświęcona dylematom społecznym XXI wieku. Udział wezmą: Ks. prof. Paweł Bortkiewicz oraz Pan prof. Mieczysław Ryba. Serdecznie zapraszamy.
 • 6 III 2019 r. - Środa Popielcowa

  2019-03-06
  1.Trwamy w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy  za ludzi dotkniętych alkoholizmem, jak również do podjęcia w tej intencji, abstynencji od alkoholu na czas Wielkiego Postu. 
   
  2. Dzisiaj w Środę Popielcową w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msze św. sprawowane będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w  Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
  Dzisiaj też możemy jałmużną wesprzeć potrzebujących. Po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Przez cały okres Wielkiego Postu będzie również wystawiony kosz przy ołtarzu św. Franciszka na trwałe art. spożywcze dla ubogich.
 • 3 III 2019 r. - VIII niedziela zwykła

  2019-03-03
  1. Dzisiaj rozpoczynamy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się o mądrą i prawdziwą wolność w gospodarowaniu swoim życiem, której na drodze może stanąć niewłaściwe odniesienie do alkoholu. Jana Paweł II powiedział:  „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”. 
   
  2. Jutro liturgiczne święto św. Kazimierza, dzień imienin bpa Kazimierza, którego polecamy waszym modlitwom. Jutro również swoje imieniny obchodzi nasz współbrat O. Kazimierz Kowalski, który posługuje w naszym sanktuarium. Pasją jego duszpasterskiej działalności jest głoszenie rekolekcji i misji ludowych. Ojcu Solenizantowi dziękujemy za wszelkie dobro, które wnosi do naszej wspólnoty i życzymy dobrego zdrowia, opieki Matki Najświętszej i Bożego światła w dalszej pracy. O. Kazimierz jutro wieczorem przewodniczył będzie imieninowej Mszy św., zapraszamy do wspólnej modlitwy z nim i w jego intencji.
Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 44 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.