Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 3 Niedziela Wielkiego Postu

  2016-02-28
  1.      W naszej Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP, przeżywamy  Kanoniczna Wizytacja Księdza Biskupa. Wikariusz Generalny naszej diecezji Ks. Bp Edward Białogłowski w dniach 28 i 29 lutego przybywa do nas jako Pasterz i Następca Apostołów, aby poprzez głoszone Słowo Boże, sprawowaną Eucharystię i błogosławieństwo, odnowić, pogłębić i umocnić naszą wiarę.
  - Dzisiaj po Sumie o godz. 12. spotka się z członkami Grup Duszpasterskich, na Mszy św. o godz. 15 będzie się modlił z chorymi, a na Mszy św. o 16.30 spotka się z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
   
  2.      Od poniedziałku do środy (28 – 29 luty) w naszej parafii trwać będą rekolekcje dla młodzieży szkolnej.
 • 2 Niedziela Wielkiego Postu

  2016-02-21
  1. W przyszłą Niedzielę w naszej Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP, rozpoczyna się Kanoniczna Wizytacja Księdza Biskupa. Wikariusz Generalny naszej diecezji Ks. Bp Edward Białogłowski w dniach 28 i 29 lutego przeprowadzi Wizytację Parafii.
   
  2.Powitamy Księdza Biskupa 28 lutego o godz. 9 w głównych drzwiach Bazyliki, następnie ksiądz proboszcz przekaże Pasterzowi symboliczne klucze i po ucałowaniu relikwii Krzyża św. przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia do ołtarza, gdzie rozpocznie się Msza św.
 • 1 Niedziela Wielkiego Postu

  2016-02-14
  1. W Środę Popielcową Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Zebrano 4.297zł 80gr i 10 euro. Ofiarodawców otaczamy modlitwą i składamy serdeczne Bóg zapłać.

  2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
   
  3. Od dzisiejszej 1 Niedzieli Wielkiego Postu w Roku Miłosierdzia co tydzień będziemy także odmawiać przed Najśw. Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45.
 • Środa Popielcowa

  2016-02-10
  1. Dziś rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. Zachęcamy do udziału Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
  Dzisiaj w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msza św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem. W Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
  W tym dniu jest również okazja, aby jałmużną wesprzeć potrzebujących.
 • 5 Niedziela Zwykła

  2016-02-07
  1. W poniedziałek, 8 lutego, we wspomnienie św. Józefiny Bakhity, obchodzimy II Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi ustanowiony przez Papieża Franciszka.

  2. W dniach 7- 13 lutego będziemy przeżywać 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
   
  3. W środę, 10 lutego br. rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. Zachęcamy do udziału Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
  W Środę Popielcową w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msza św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. W Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
 • 4 Niedziela Zwykła

  2016-01-31

  1. Dzisiaj przeżywamy 63. Światowy Dzień Trędowatych.Dziękując Bogu za dar własnego zdrowia, pamiętajmy w modlitwie o ludziach doświadczonych ciężką chorobą i różnymi epidemiami.


   2.Przypominamy, że już od przyszłego tygodnia w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym odbywać się będą co dwa tygodnie spotkanie GRUPY WSPARCIA – dla pacjentów onkologicznych, oraz dla osób które towarzyszą bądź opiekują się chorymi na nowotwór.
 • 3 Niedziela Zwykła

  2016-01-24
  1. W tym tygodniu swoje imieniny zakonne obchodzi. o. Konstancjusz Makówka. Życząc solenizantowi wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej zapraszamy na modlitwę w jego intencji w piątek o 18.30.
   
  2. Od lutego tego roku w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno –
  Kulturowym odbywać się będą co dwa tygodnie spotkania GRUP WSPARCIA:
  – dla pacjentów onkologicznych oraz dla bliskich osób chorych onkologicznie.
 • 2 Niedziela Zwykła

  2016-01-17
  1.Jutro rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o jedność chrześcijan w sobotę o godz. 18.30.Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.

  2. We wtorek, 19 stycznia przypada Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji. W Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej rzeszowskiej diecezji. 
 • Niedziela Chrztu Pańskiego

  2016-01-10
  1.Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w Liturgii Okres Bożego Narodzenia, ale w Polsce tradycyjnie Szopka Bożonarodzeniowa i kolędy towarzyszyć nam będą do 2. lutego, czyli do Matki Bożej Gromnicznej. Zachęcamy, aby również w domach i przy spotkaniach rodzinnych śpiewać pieśni bożonarodzeniowe.
   
  2. W przyszłą Niedzielę o godz. 14 w Bernardyńskim Centrum, odbędzie się Opłatek Pielgrzymkowy dla grupy św. Jana z Dukli, na który zapraszamy uczestników, jak też kandydatów na pielgrzymkę.
   
  3. W naszej parafii kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie (czyli tzw. "Kolędę").
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

  2016-01-06
  1. Dzisiaj w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Polecamy ich pasterską posługę waszej modlitwie. Msza św. w katedrze o 17.
   
   2. Po raz kolejny w Uroczystość Objawienia Pańskiego odbywa się Orszak Trzech Króli. W Rzeszowie rozpoczyna się on przy hali sportowej na Podpromiu. Orszak wyruszy o godz. 12.00 po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie  ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożenie darów w Szopce. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Orszak Trzech Króli.
   
  3. Pierwsze spotkanie dla uczestników Kursu Przedmałżeńskiego odbędzie się jutro - 7 stycznia - po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym (wejście od strony ogrodów)
 • 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  2016-01-03
  1. Wspólnota naszego zakonnego Seminarium wyraża gorące podziękowanie za ofiary złożone na tacę 1 stycznia br. w kwocie 7.975 zł.
   
  2. W środę, 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.  Msza św. w Katedrze w intencji Księży Biskupów o godz. 17.00.
   
  3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się od 11.45 na parkingu przy hali sportowej na Podpromiu. Orszak wyruszy o godz. 12.00 po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie  ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożeniem darów w Szopce. Przypominamy, że w dniu 6 stycznia każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy św. z racji święta nakazanego.
 • Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)

  2016-01-01
  1. Dzisiejsza Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest świętem nakazanym. Za publiczne wykonanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Dziś przeżywamy także 49.Światowy Dzień Modlitw o pokój.
   
  2. Dziś swoje imieniny zakonne obchodzi o.Przybysław Majewski OFM. Pamiętajmy w naszej modlitwie o solenizancie a szczególnie w czasie wieczornej Mszy św..
   
  3. Dziś przypada I piątek m-ca. Nabożeństwo wynagradzające przed Mszą św. wieczorną.
Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 29 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.