Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 11 Niedziela Zwykła

  2016-06-12
  1. Dziś przypadają imieniny zakonne o. Anastazego Popiela OFM, któremu składamy życzenia wielu łask Bożych oraz opieki M. B. Rzeszowskiej w posłudze kapłańskiej, życiu zakonnym i pracy duszpasterskiej. W szczególny sposób naszą modlitwą otoczymy solenizanta w czwartek podczas Mszy św. konwenckiej o 18.30.
   
  2. Jutro przypada Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy świętej będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom oraz poświęcimy lilie.
 • 10 Niedziela Zwykła

  2016-06-05
  1. Dzisiaj o godz. 19.30 w naszej Bazylice zostanie wykonany koncert pt.: „ Gloria in excelsis Deo” z IX Mszy św. Jubileuszowej na cześć Błogosławionej Dziewicy Maryi.Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
   
  2. We wtorek dziewiąty dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny oraz w intencjach próśb złożonych w skarbonie. Już dzisiaj zapraszamy na Uroczystość Odpustową w dniu 13.czerwca.
 • 9 Niedziela zwykła

  2016-05-29
  1.Dzisiaj Caritas Diecezjalna zaprasza na Rzeszowski Rynek, gdzie organizuje  Dzień Matki i Dziecka. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 13.15.

  2. We wtorek kolejny dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny.
 • Niedziela Najświętszej Trójcy

  2016-05-22
  1.Dzisiaj na zaproszenie kustosza głosi Słowo Boże jego rodzony brat O. Narcyz Klimas, który od 28 lat pracuje w Ziemi św. Obecnie jest archiwistą  i wykładowcą w Jerozolimie, oraz na naszym uniwersytecie św. Antoniego w Rzymie.
   
  2.Jak zapowiadaliśmy, dzisiajpo Mszach św. zbieramy do puszek ofiaryna pomoc dla parafii w Ekwadorze, w których pracują misjonarzenaszej diecezji, a które ostatnio przeżyły bardzo dotkliwe trzęsienie ziemi.
   
  3. W najbliższy czwartek przypada Boże Ciało. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9 sprawowanej na Placu Farnym, a zakończy przy naszej Bazylice. W naszej świątyni porządek Mszy św. w tym dniu niedzielny.
 • Niedziela Zesłania Ducha Św.

  2016-05-15
  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień
  Zielonych Świąt - Święto NMP Matki Kościoła. W naszej Bazylice obowiązuje porządek
  Mszy św. świąteczny (godz.6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30).
   
  2. Zapraszamy do licznego udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie marszu przy naszej Bazylice po Mszy św.o godz. 15.00, a zakończenie na Rynku. Gościem specjalnym będzie prof. Bogdan Chazan.
   
  3. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 • 7 Niedziela wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

  2016-05-08
  1.W przyszłą sobotę – 14 maja, w naszej bazylice odbędzie się Nocne Czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 20.00, a zakończenie Mszą św. o 24.00. Czuwanie modlitewne poprowadzą Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z diecezji Rzeszowskiej.
   
  2. W Niedzielę, 15 maja, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie przy naszej Bazylice po Mszy św.o godz. 15.00, zakończenie na Rynku. Gościem specjalnym Marszu będzie prof. Bogdan Chazan. Zapraszamy do licznego udziału.
   
  3. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu,naNiedzielę 15 maja została wyznaczona IV ogólnopolska składka na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 • 6 Niedziela wielkanocna

  2016-05-01
  1.Gorąco dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli na pomoc dla Ukrainy w kwocie 4243 złote, a Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzenie zbiórki.
   
  2.Jutro  2 maja,  przeżywamy  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag na domach i poprzez to dania również świadectwa wierności naszym narodowym tradycjom i Polsce, której Hetmanką jest NMP.
   
  3. We wtorek, 3 maja,  Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i uroczystości patriotyczne – Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na uroczystości w Rzeszowie: Msza św. o godz. 9.30 w Farze, a po niej dalsza część  na Rynku.
 • 5 Niedziela wielkanocna

  2016-04-24
  1. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, dzisiaj po każdej Mszy św. prowadzimy  zbiórkę na pomoc humanitarną dla Ukrainy, która zostanie przekazana za pośrednictwem Nuncjatury do Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

  2. Ostatnia niedziela kwietnia, 24 kwietnia, zgodnie z kalendarzem duszpasterskim KEP, jest obchodzona w Polsce jako dzień modlitw za kierowców. Hasłem tegorocznej niedzieli są słowa: „Miłosierni na drogach”. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców wraz z MIVA Polska przygotowali materiały z tej okazji. Prosimy o modlitwę w intencji kierowców.
 • 4 Niedziela wielkanocna

  2016-04-17
  1. Wczoraj z klasztoru w Radecznicy do naszej rzeszowskiej wspólnoty zakonnej przybył o.Oskar Poździk. Witając go serdecznie, życzymy mu zarazem wielu łask Bożych i opieki M.B. Rzeszowskiej w posłudze duszpasterskiej w tym Sanktuarium.
   
  2. W ostatnich dnicha przeżywaliśmy Główne Uroczystości jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zapraszamy na ogólnopolskie sympozjum naukowe: Wiarygodne oblicze Kościoła w Polsce. 1050. Rocznica chrztu, które odbędzie się w czwartek 21 kwietnia 2016 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a w godz. 9.00-12.30. Wstęp wolny.
   
  3. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież naszej diecezji do udziału w Patriotycznym Dniu Młodzieży w 1050 rocznicę Chrztu Polski, w sobotę 23 kwietnia, o godz. 9.30.
 • 3 Niedziela wielkanocna

  2016-04-10
  1.      Dzisiaj przypada 6 - ta rocznica tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. Módlmy się w intencji ofiar katastrofy i w intencji wszystkich, którzy dla Ojczyzny oddali swoje siły, umiejętności, a nawet życie.
   
  2.      W dniach od 14 do 16 kwietnia odbędzie się Konferencja Plenarna KEP i Uroczystości jubileuszowe 1050. rocznicy Chrztu Polski w Poznaniu i Gnieźnie z udziałem Legata Papieskiego, Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy, oraz Polskiego Rządu. Zachęcamy do żarliwej modlitwy w intencji Ojczyzny, oraz do udziału w tych wydarzeniach przez media.
   
  3.      W przyszłą Niedzielę 17 kwietnia,  przeżywać będziemy Niedzielę  Dobrego Pasterza – patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, które rozpocznie Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 • 2 Niedziela wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

  2016-04-03
  1.Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pełnej ochrony życia człowieka.
   
  2. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy 72.Tydzień Miłosierdzia.
   
  3. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach z racji Roku Miłosierdzia, organizuje ciekawe duchowe akcje, do których zaprasza. My możemy je praktykować także w naszej Bazylice. Są to: SMS-owa Koronka za Konających, Dzieło Pokutne i Całodobowa Pierwszopiątkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły na plakatach w gablocie.
   
  4. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny (Msze św. o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30, 18.30). Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej członkowie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego rozpoczną kolejny dziewięciomiesięczny cykl modlitwy o ratowanie dzieci nienarodzonych.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  2016-03-27
  1.      Święta są czasem składania życzeń, ale są tez dobrą okazją aby złożyć podziękowanie za wszelkie dobro, którego doświadczamy i które również i nam wobec bliźnich Bóg pomaga uczynić. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim ojcom, którzy jako kapłani Chrystusa przez siedem kolejnych dni  ochotnie podjęli trud pracy w konfesjonale (przez 80 ciągłych godzin od rana Niedzieli Palmowej do W. Soboty włącznie, w pięciu konfesjonałach), pełnili posługę miłosierdzia. Gorąco dziękujemy bratu Wawrzyńcowi, panu Kamilowi i Markowi oraz wspierającym ich panom, za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Pani Zuzannie za poświęcenie i pieczołowitość w strojeniu naszej świątyni, oraz wszystkim za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Gorąco dziękujemy LSO, FMO, Straży Grobu Pańskiego i Asyście oraz przedstawicielom grup duszpasterskich za udział w Triduum Paschalnym i ubogacenie Liturgii. Szczególne podziękowanie składamy Parafialnemu Zespołowi Caritas na czele z Panią Grażyną i Panią Ewą za posługę ludziom ubogim i potrzebującym pomocy, a także samarytańską pomoc świadczoną naszemu O. Andrzejowi. Parafialna Caritas wsparła na Święta Wielkanocne 253 osoby i rozdzieliła 1109 kg żywności. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
   
  2.      1 kwietnia przypada I piątek miesiąca, w Roku Miłosierdzia zawierzymy Sercu Jezusowemu nas samych i nasze rodziny, natomiast w I sobotę miesiąca 2 kwietnia, w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego, odwiedzimy chorych naszej parafii.
Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 30 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.