Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • XXIII niedziela zwykła

  2018-09-09

  1. Przeżywamy doroczny Odpust ku czci Matki BożejRzeszowskiej. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: Maryjo, dziękujemy Ci za dar niepodległości. Dzisiaj porządek Mszy św. niedzielny, ale wieczorna Msza św. sprawowana będzie o godz. 18. 

   

  2. W ramach odpustu, organizujemy dzisiaj na Ogrodach Piknik Rodzinny. Bardzo ciekawy program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: maluchy, dzieci i młodzież oraz dorośli. Zespoły taneczne i śpiewacze, zabawy, konkursy, teatr. Piknik rozpoczniemy o godz. 12 modlitwą Anioł Pański a zakończymy o godz. 17, pięknym koncertem w wykonaniu Filharmonii Podkarpackiej i Chóru Uniwersytetu Papieskiego JPII w Krakowie oraz solistów. W programie koncertu: najpiękniejsze modlitwy, pieśni, arie operowe i operetkowe. Wstęp wolny. Będzie też stoisko na którym można będzie zakupić najnowszą książkę o historii i autentyczności Bożego Grobu w Jerozolimie i poprosić o dedykację autora książki, o profesora Narcyza Klimasa.

 • XXII niedziela zwykła

  2018-09-02

  1.Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny 2018/2019. Drodzy rodzice, podejmijcie wielkie dzieło wychowania młodego pokolenia we współpracy z kapłanami, nauczycielami i władzami samorządowymi. Cieszymy się, że już po raz 10, w program naszego odpustu zostały włączone szkoły. W poniedziałek 10 września o godz. 12 uczniowie naszej Szkoły Podstawowej Nr 1 i delegacje pozostałych podstawówek będą miały w Bazylice Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Natomiast Zespół Szkół Średnich Nr 1, Liceum Sióstr Prezentek i delegacje ponadpodstawowych szkół w naszym mieście, będą miały Mszę św. w Bazylice we wtorek 11 września o godz. 12.

    

  2. W najbliższy piątek rozpoczynamy doroczny odpust ku czci M. B. Rzeszowskiej. Uroczystości odpustowe rozpoczniemy 7 września Maryjnymi Nieszporami w Bazylice o godz. 17.30. O godz. 18 Msza św. odpustowa z kazaniem, a po niej w Bazylice odbędzie się Koncert Muzyczny ku czci Matki Bożej, w wykonaniu Szkoły Muzycznej Nr 2 im. Wojciecha Kilara.

 • XXI niedziela zwykła

  2018-08-27
  1.Od najbliższego poniedziałku do soboty włącznie, liturgię Mszy świętej adorację oraz spowiedź święta przenosimy do Oratorium, w związku z kontynuowaniem prac renowacyjnych w Bazylice.
   
  2. W czwartek i piątek – 30 i 31 sierpnia w godz. od 16 do 18.30, Parafialny Zespół Caritas wydawać będzie żywność oraz przybory szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych naszą pomocą. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencji.
 • XX niedziela zwykła

  2018-08-19
  1. Od najbliższego poniedziałku do soboty włącznie, liturgię Mszy świętej adorację oraz spowiedź święta przenosimy do Oratorium, w związku z kontynuowaniem prac renowacyjnych w Bazylice.

  2. W najbliższy piątek - 24 sierpnia w ramach wakacyjnego kina plenerowego w naszych Ogrodach wyświetlony zostanie film pt.: „80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka. Film „80 milionów" pokazuje młodemu pokoleniu solidarnościowy zryw w konwencji kina akcji.  W filmie Waldemara Krzystka, wchodzącym w piątek na ekrany, przeszłość ukazana jest bez martyrologii. Reżyser pokazuje, że w związku byli faceci mający dość tupetu, by zgarnąć SB sprzed nosa tytułowe miliony. I zrobili to w stylu, którego nie powstydziliby się bohaterowie hollywoodzkich produkcji. „80 milionów" to znakomity przykład kina popularnego, łączącego fakty historyczne z czystą rozrywką.
 • Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  2018-08-15
  1.Dzisiaj świętujemy tajemnicę Wniebowzięcia NMP, której wezwanie nosi nasza nasza parafia i nasza świątynia. Z tej racji można zyskać odpust zupełny, jeśli spełni się następujące warunki:
  - pobożne nawiedzenie bazyliki, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga,
  - godnie i w stanie łaski przyjęta Komunia św.,
  - brak przywiązania do grzechu
  - modlitwa wg intencji Ojca św. 
   
  2. Dzisiaj też świętujemy 505-tą rocznicę objawienia się tutaj Matki Bożej pobożnemu mieszczaninowi Jakubowi Ado. 
  Przy okazji tej Uroczystości pragniemy gorąco podziękować Wam, że ukochaliście to miejsce i tę świątynię. Dziękujemy również za duchowe i materialne wsparcie naszej tutaj posługi i prowadzonych prac remontowych i konserwatorskich.
  Równocześnie już dziś zapraszamy do udziału w odpuście ku czci M.B. Rzeszowskiej, który rozpoczniemy 7 września Nieszporami Maryjnymi, a zakończymy Sumą Pontyfikalną 12 września pod przewodnictwem Metropolity Lwowskiego Abpa Mieczysława Mokrzyckiego.
 • XIX niedziela zwykła

  2018-08-12
  1. W środę 15 sierpnia przypada w naszej Bazylice Odpust Wniebowzięcia NMP, w tym dniu mija 505 rocznica objawienia się tutaj pobożnemu Jakubowi Ado, Matki Bożej. Porządek Mszy Świętych  jak w każdą Niedzielę. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 modlić się będziemy za Fundatorów i Dobrodziejów kościoła i klasztoru. O godz. 18.30 uroczystej Mszy Świętej przewodniczyć będzie J. E. ks. Bp. Edward Białogłowski wraz z kapłanami naszego dekanatu. Przypominamy, że jest to święto nakazane i obowiązuje nas w tym dniu uczestnictwo we Mszy Świętej. 
  2. Jutro po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.  
 • XVII niedziela zwykła

  2018-07-31
  1. Dzisiaj na zakończenie 19. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa po każdej Mszy św., na parkingu pod Ogrodami święcimy pojazdy 
i błogosławimy kierowców, aby bezpiecznie poruszali się po drogach 
i szczęśliwie docierali do celu podróży. Przy tej okazji zbieramy wolne datki na cel: Akcja św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej pomocnej misjom kwesty.
  2. Dzisiaj o godz. 16 w naszym Bernardyńskim Centrum odbędzie się spotkanie organizacyjne przed 41. Pieszą Rzeszowską Pielgrzymką na Jasną Górę, która w dniu 4 sierpnia wyruszy w trasę, by 13 sierpnia wejść do Częstochowy. Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się Mszą św. w Oratorium. Po Mszy św. będzie jeszcze można zapisać się na pielgrzymkę. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, do pożegnania pielgrzymów podczas Mszy św. na Placu Farnym 4 sierpnia o godzinie 6.30. Tych, którzy nie wyruszą na pielgrzymkę zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki o godz.: 7.30, 12.30, 15.30 i 20.00.
 • XVI niedziela zwykła

  2018-07-22
  1.Dzisiaj jeszcze trwają zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, na 41. Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbywają się one w naszym Centrum w godzinach od 16 do 18.30. Natomiast w przyszłą Niedzielę, będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16, Mszą św. w Oratorium.    Tegoroczna pielgrzymka jest czasem dziękczynienia za odzyskaną 100 lat temu niepodległość, a zarazem jest czasem modlitwy o pomyślność  naszej Ojczyzny. Możesz i ty dołączyć do pątników, którzy wyruszą na jasnogórski szlak. Jeszcze dziś lub w przyszłą Niedzielę po godzinie 16, możesz zapisać się, aby pójść z nami. Zapraszamy.  

  2.W dniach 22 – 29 lipca 2018 obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Z tej okazji organizowana jest Akcja św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. W przyszłą Niedzielę, na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. na parkingu pod Ogrodami, dokonamy poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców.
 • XV niedziela zwykła

  2018-07-15
  1. Dzisiaj i w następną Niedzielę lipca, mają miejsce zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, na 41. Rzeszowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbywają się one w naszym Centrum w godzinach od 16 do 18.30. O. Rafał, przewodnik grupy, serdecznie zaprasza do licznego udziału w pielgrzymce.
   
  2. W piątek, 20 lipca, minie pięć lat od ingresu księdza biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Polecamy waszej modlitwie osobę ks. Biskupa oraz całą diecezję.
 • XIII niedziela zwykła

  2018-07-01
  1. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście zarówno w naszej świątyni, jak również tam gdzie będziecie wstępować na Mszę św. czy na zwiedzanie  sakralnych zabytków, przywdziewali odpowiedni strój ( spodnie co najmniej do kolan i okryte ramiona ), oraz uszanowali ciszę i świętość miejsca. Jest to nie tylko wymóg kultury, ale także naszej wiary.
   
  2. W każdy piątek wakacji, w naszych Ogrodach Bernardyńskich będzie miało miejsce wakacyjne kino plenerowe, zorganizowane z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wyświetlane będą filmy o tematyce historycznej i patriotycznej. Seanse rozpoczynać się będą o godz. 21. W najbliższy piątek – 6 lipca, wyświetlony zostanie „ Pan Tadeusz” w reżyserii A. Wajdy. W razie deszczu czy niepewnej pogody, seanse odbywać się będą na parkingu pod Ogrodami, jak to miało miejsce w miniony piątek. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
 • Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła

  2018-06-29
  1. Dzisiaj w naszej świątyni, podniesionej w 2008 roku do godności Bazyliki, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.
   
  2. W każdy piątek wakacji, poczynając od dzisiaj, w naszych Ogrodach będzie miało miejsce wakacyjne kino plenerowe, zorganizowane z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Wyświetlane będą filmy o tematyce historycznej i patriotycznej. Seanse rozpoczynać się będą o godz. 21. Dzisiaj wyświetlony zostanie film p.t. "Rok 1863" wyreżyserowany w 1922 przez Edwarda Puchalskiego. Jest on pierwszą w polskiej kinematografii ekranizacją "Wiernej rzeki" Stefana Żeromskiego. Muzykę do zdigitalizowanej wersji filmu skomponował Michał Lorenc.
 • Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

  2018-06-24
  1. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy 4 sierpnia z Rzeszowa, a na Jasną Górę wchodzić będzie 13 sierpnia. Zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, która formowana jest przy naszym Sanktuarium, będą miały miejsce dzisiaj i przez wszystkie Niedziele lipca w naszym Centrum od godziny 16 do 18.30. O. Rafał, przewodnik grupy, serdecznie zaprasza do licznego udziału w pielgrzymce.
   
  2. Od jutra do czwartku włącznie, ze względu na prace budowlane w Bazylice, Msze św. i spowiedź sprawowane będą w Oratorium naszego Centrum, do którego wejść można od strony przystanku dla busów.
Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.