Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 16 Niedziela Zwykła

  2017-07-23

  1. W dniach 23-30 lipca 2017 r. obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, którego hasłem są słowa: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr”). W związku z tym prosimy przy okazji poświecenia pojazdu o wolne datki do puszki, na środki transportu dla misjonarzy – organizowane przez MIVA Polska. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców na parkingach przed Bazyliką, a następnie pod Ogrodami.

   

  2. W sobotę 29 lipca o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się koncert w ramach 26. Festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Rzeszowie. Wykonawcami koncertu będą: znakomity organista, profesor Andrzej Chorosiński, oraz wspaniały bas, pan Marcin Wolak, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie, śpiewak-solista zespołu Królewscy Rorantyści. Artyści wykonają dzieła Jana Sebastiana Bacha, dzieła klasyków, oraz kompozycje wielkich europejskich twórców romantycznych. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 • 15 Niedziela Zwykła

  2017-07-16
  1. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście zarówno w naszej świątyni, jak również tam gdzie będziecie wstępować na Mszę św. czy zwiedzanie  sakralnych obiektów, pamiętali o odpowiednim stroju i uszanowali ciszę oraz świętość miejsca.

  2. W czwartek, 20 lipca, przeżywać będziemy czwartą rocznicę ingresu do katedry pasterza naszej diecezji księdza biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji księdza biskupa ordynariusza.

  3.  Od 19 do 26 lipca 2017 r. odbędzie się XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych – Rzeszów 2017. Uroczyste otwarcie festiwalu, poprzedzone korowodem, odbędzie się w piątek, 21 lipca. W niedzielę, 23 lipca
  o godz. 9.00 w katedrze rzeszowskiej odbędzie się Msza św. w intencji Polonii. Festiwal zakończy się 26 lipca.
 • 14 Niedziela Zwykła

  2017-07-09
  1. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście zarówno w naszej świątyni, jak również tam, gdzie będziecie wstępować na Mszę św. czy zwiedzanie  sakralnych obiektów, pamiętali o odpowiednim stroju i uszanowali ciszę oraz świętość miejsca.

  2. Od jutra do czwartku w Dębowcu trwać będzie Saletyńskie Spotkanie Młodych, natomiast Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w tym roku w dniach 17-19 sierpnia w Parku Papieskim w Rzeszowie. Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa młodzieży.

  3. Zbliża się 40-ta Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Rzeszowska na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli, której przewodnikiem jest o. Rafał, będą prowadzone 16 i 23 lipca od godziny 16.00 do 19.00 w Bernardyńskim Centrum. Koszty pielgrzymki jak w ubiegłym roku. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
 • 13 Niedziela Zwykła

  2017-07-02

  1. W czwartek, 22 czerwca żegnaliśmy naszych współbraci, którym Zarząd Prowincji wyznaczył pracę duszpasterską na nowych placówkach. Dzisiaj w naszej wspólnocie klasztornej witamy ojców, którzy podejmują duszpasterską posługę w naszym Sanktuarium i Parafii a są nimi: o. prof. Oktawian Jusiak, o. Kazimierz Kowalski, o. Zdzisław Makowiecki i o. Salwator Bartosik, który po 12 latach powraca do pracy w Rzeszowie. Nowoprzybyłym ojcom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, dobrego samopoczucia pośród nas i owocnej pracy.

  2. Zapraszamy na Saletyńskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Dębowcu w dniach od 10 do 14 lipca 2017 r.
                     
  3. Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w tym roku w dniach 17-19 sierpnia w Parku Papieskim w Rzeszowie. Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa młodzieży.

 • 11 Niedziela Zwykła

  2017-06-18
  1.Taca z dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na biedne kościoły.
   
  2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy do czci Najświętszego Sakramentu i Serca Jezusowego. Codziennie do piątku włącznie o godz. 17.45 Nieszpory a po nich procesja eucharystyczna. Zapraszamy do aktywnego udziału w uroczystości naszą asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne, oraz dzieci sypiące kwiaty. 
   
  3. W piątek, 23 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w rzeszowskiej katedrze o godz. 18.00., a u nas zakończenie procesji.
   
  4. W sobotę, 24 czerwca o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się rzeszowska prapremiera dzieła Siergieja Rachmaninowa „Całonocne Czuwanie op.37” w wykonaniu artystów z Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej.
 • Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

  2017-06-15
  1. Dziś przeżywamy nakazaną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, z tej racji w naszej Bazylice porządek Mszy św. niedzielny.
  W Rzeszowie centralna procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą i przejdzie ulicami miasta do naszej Bazyliki.
  Po zakończonej procesji również w Bazylice będzie odprawiona Msza św. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św.
   
  2. W Oktawie Bożego Ciała w Bazylice Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.45 a po nim Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do aktywnego udziału w uroczystości naszą asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci sypiące kwiaty. 
   
  3. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się dzisiaj w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie o godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam.
 • Niedziela Najświętszej Trójcy

  2017-06-11
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12 ulicami Rzeszowa przejdzie: Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się przy naszej Bazylice a zakończy przy Fontannie Multimedialnej. Więcej informacji na stronie: www.marsz.org. Zapraszamy do licznego udziału.
   
  2. Kino „Zorza” w Rzeszowie  zaprasza dzisiaj na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o nowym franciszkańskim zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.
   
  3. Jutro przypadają imieniny zakonne naszego współbrata o. Anastazego Popiela, katechety dzieci i opiekuna Franciszkańskiej Młodzieży.
 • Niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Św.

  2017-06-04
  1. Dziś przeżywamy X Święto Dziękczynienia, ze tej racji ofiary zebrane po Mszy św. do puszek zostaną przekazane na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
   
  2. Dziś kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. z kazaniem o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz 16.30 i 18.30.
   
  3. We wtorek o godz. 9.00 kolejna Msza św. z kazaniem i nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy w ramach nowenny przed jego uroczystością odpustową. Wieczorem o 18.30 Msza św. Prymicyjna sprawowana przez wyświęconych wczoraj Neoprezbiterów naszej diecezji rzeszowskiej.
   
  4. W sobotę, 10 czerwca, w naszym bernardyńskim Sanktuarium w Dukli o godz. 10.30 uroczysta Msza św. z racji 20. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II i kanonizacji św. Jana z Dukli. Zapraszamy do pielgrzymowania i modlitwy.
 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2017-05-28
  1. Dziś Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Duszpasterstwo Rzemiosła zapraszają na Papieską Kremówkę na ul. 3 - Maja oraz na Rynek na świętowanie Dnia Matki i Dziecka. Uroczystość rozpocznie Msza św. o 12.15 w kościele św. Krzyża, której będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba.  Szczegóły w gablocie.
   
  2. Parafialny Zespół Caritas ubogim z naszej parafii będzie wydawał żywność we wtorek (30.05) w godz. 15.30 – 18.00 oraz w środę (31.05) w godz. 16.00 – 18.00.
   
  3. We wtorek o godz. 9.00 kolejna Msza św. z kazaniem i nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy w ramach nowenny przed jego uroczystością odpustową.
   
  4. W środę zakończenie nabożeństw majowych. Od czwartku nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.
 • 6 Niedziela Wielkanocna

  2017-05-21
  1. Dzisiaj w naszej Parafii dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 przeżywają uroczystość I Komunii św. Prosimy o modlitwę w ich intencji oraz rodziców i bliskich, aby to religijne przeżycie nie było „ostatnim akordem” w praktykowaniu wiary, ale początkiem pogłębiania i umacniania więzów z Jezusem Chrystusem.
   
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary  na pomoc dla Syrii, złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Dziękujemy również parafialnemu zespołowi Caritas, który zebrał na ten cel kwotę 6589zł. Oprócz tego, nasza parafia od kwietnia tego roku, co miesiąc w ramach programu „Rodzina Rodzinie”, wspiera materialnie jedną rodzinę w Syrii.
   
  3. Składka dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Radia VIA.
 • 5 Niedziela Wielkanocna

  2017-05-14
  1. Wczoraj wraz z Ojcem św., który w Fatmie kanonizował dzieci: Franciszka i Hiacyntę, rozpoczęliśmy obchody 100-lecia objawień Matki Bożej w Cova da Iria (Dolina Pokoju) w Portugalii. W naszym Sanktuarium poświęcona została figura Matki Bożej z Fatimy, która towarzyszyć nam będzie do 13 października. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Weźmy do ręki Różaniec, aby dla siebie i bliźnich zjednywać Boże miłosierdzie.
   
  2. Jak zapowiadaliśmy, dzisiaj po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo.
   
  3. W sobotę, 20 maja, przeżywać będziemy 17 rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem Biskupa Rzeszowskiego w sobotę, 20 maja, o godz. 17.00 do Rzeszowskiej Katedry.
 • 4 Niedziela Wielkanocna

  2017-05-07
  1. Niedziela Dobrego Pasterza, którą dzisiaj przeżywamy rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Módlmy się, aby również w naszych rodzinach rodziły się powołania wśród chłopców i dziewcząt.
   
  2. Jutro w kościele Chrystusa Króla o godz.18 Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania, natomiast za dwa tygodnie w Niedzielę 21maja w naszej parafii będzie miała miejsce I Komunia św. Zarówno młodzież jak i dzieci polecamy waszej modlitwie, aby udzielone im duchowe dary obficie w nich owocowały.
Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 35 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.