Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ordynariusz w Sanktuarium
Bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, przewodniczył naszemu zgromadzeniu liturgicznemu w kolejnym dniu obchodów Wielkiego Jubileuszu. W ten symboliczny sposób pragnęliśmy ugościć u tronu Matki Bożej wszystkich diecezjan.
Homilia biskupa Jana była szczególnym wezwaniem do modlitwy, do modlitwy owocnej, czego na przestrzeni wieków doświadczyło tak wielu pielgrzymów do naszego sanktuarium. Wychodząc od modlitwy samego Jezusa opisanej w Ewangelii, odniósł się do Jezusowego wezwania do modlitwy skierowanej do Ojca. Stwierdził, że Modlitwa Pańska jest modlitwą ryzykowną, gdyż sam orant uzależnia Boże przebaczenie od swojej postawy serca wobec winowajców. Ordynariusz wskazał także postać Maryi, której modlitwa także opisana jest w przekazie ewangelistów. Jest to modlitwa we wspólnocie Kościoła w Wieczerniku, czy uwielbienie Boga hymnem Magnificat. Hymn ten niesie także przesłanie: postawa służby Bogu jest wywyższeniem człowieka. Wskazuje również na Maryję – Orędowniczkę ludzi wszystkich pokoleń.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.