Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Stop narkotykom! Spotkanie ze Wspólnotą "Cenacolo"

W ramach comiesięcznych katechez audiowizualnych organizowanych przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i Franciszkańską Młodzież Oazową, we wtorkowy wieczór gościliśmy młodych mężczyzn ze Wspólnoty "Cenacolo" z Podęby Radlnej koło Tarnowa. Nasi goście: Krzysztof, Szymon, Adrian, Łukasz i Miszko przyjechali, aby podzielić się swoim świadectwem wychodzenia z nałogu narkotykowego.

Wspólnota została założona w 1983 roku przez włoską zakonnicę - s. Elwirę. Obecnie na całym świecie istnieje około 60 domów wspólnoty, w których młodzi ludzie, dzięki modlitwie, przyjaźni i pracy wychodzą ze swoich uzależnień. W Polsce istnieją obecnie trzy domy dla mężczyzn. Fenomenem Wspólnoty jest to, że około 80 procent osób, które korzysta ze wszystkiego, co proponuje Wspólnota, wychodzi ze swoich nałogów i rozpoczyna nowe życie.

Po katechezie chłopcy ze Wspólnoty sprzedawali przygotowane przez siebie różańce, oraz książki i płyty. Dochód ze sprzedaży i wszystkie datki zostaną przeznaczone na utrzymanie domu Wspólnoty w Porębie Radlnej.

Więcej informacji nt. "Cenacolo" można znaleźć tutaj.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.