Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Święta Zmartwychwstania Pańskiego
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesję rezurekcyjną podobnie jak w latach ubiegłych poprowadził J. E. ks. bp Edward Białogłowski, który przewodniczył Mszy świętej o godzinie 6.00 i wygłosił homilię. Kaznodzieja przypomniał, że Krzyż Chrystusa odmienił losy człowieka i świata. Chrystus na Krzyżu dokonując zbawienia, objawił tajemnicę niepojętej, wielkiej Bożej Miłości. Mówiąc o Zmartwychwstaniu Jezusa, zapewnił, że Chrystus żyje i jest obecny wśród nas. - Wielkanoc to dziękczynienie Bogu za Chrystusowe zwycięstwo i Jego świadków, którzy przez pokolenia swoim życiem dają świadectwo o zmartwychwstałym i działającym Jezusie. Święta Wielkanocne są również okazją do złożenia Bogu podziękowań za dar wiary, która pomaga człowiekowi pokonywać trudności i przekraczać samego siebie. Wiara staje się natchnieniem, aby życia nie zmarnować, ale służyć nim Bogu i ludziom – mówił ksiądz biskup.
W Wielkanocny Poniedziałek uroczystej sumie o godzinie 12. przewodniczył J. E. ks. bp Kazimierz Górny, ordynariusz diecezji, a kazanie wygłosił ks. Jerzy Buczek, kanclerz kurii diecezjalnej. Tego dnia na pozostałych Mszach świętych czytano List Rektora Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.