Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Transmisje z Bazyliki w Radiu Via

Z wielką radością informujemy, że od kilku dni na antenie katolickiego Radia Via można słuchać bezpośrednich transmisji Mszy świętych sprawowanych w naszej Bazylice. Pierwsze transmisje ze stałego łącza były prowadzone z uroczystości odpustowych w naszym Sanktuarium w dniach od 7 do 12 września. Obecnie Msza święta o 18.30 będzie transmitowana dwa razy w tygodniu, w środy i  soboty. W środy przewodniczyć jej będą i kazania wygłoszą kapłani zakonni z Rzeszowa. W sobotę wieczorem będzie zaś przekazywana Msza święta z liturgii niedzielnej.

Oprócz tych stałych przekazów, Radio Via będzie transmitowało także ważniejsze uroczystości odbywające się w naszym kościele. Już 3 października o 18.00, w przeddzień uroczystości św. Franciszka z Asyżu, będzie można wysłuchać nabożeństwa "Transitus" upamiętniającego śmierć św. Franciszka z Asyżu, a także uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Górnego. Następnego dnia, w niedzielę,  w  uroczystość Biedaczyny z Asyżu będzie transmitowana Msza święta o  9.00.

Radio Via nadaje na dwóch częstotliwościach 103,8 MHz i 94,1MHZ. Nadajnik o mocy 10kW  nadający na częstotliwości 103,8 MHz umieszczony na Górze Marii Magdaleny k. Malawy, pod Rzeszowem swoim zasięgiem obejmuje prawie całe województwo podkarpackie poza Bieszczadami i okolicami Lubaczowa. Od 2007 r. Radio Via rozszerzyło swój zasięg. Uruchomiono częstotliwość na Górze Liwocz koło Jasła. Rozgłośnię na częstotliwości 94,1MHz można słuchać nawet w Tarnowie i okolicach. Mapę zasięgu Radia Via można zobaczyć tutaj.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.