Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Triduum Paschalne i Wielkanoc
Jak co roku od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty w Sanktuarium trwała przedświateczna spowiedź od 6.00 do godzin wieczornych. Pojednani z Bogiem i ludźmi weszliśmy w obchody Liturgii Triduum Paschalnego.
W Wielki Czwartek Mszy Ostatniej Wieczerzy wraz z obrzędem obmycia nóg przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazmierz Górny, a po jej zakończeniu odbyła się adoracja Pana Jezusa w "ciemnicy". W Wielki Piątek liturgii przewodniczył o. Artur Stępień OFM, wikariusz klasztoru. W tym dniu Kościół nie odprawia Mszy św., dlatego odczytaliśmy Mękę Pańską i adorowaliśmy Chrystusa na Krzyżu a póżniej przy Grobie, przy którym wartę pełniła Straż Grobowa.
Liturgią Wigilii Paschalnej, która rozpoczęła się przy ogniu na Placu św. Jana z Dukli, pod przewodnictem o. Rafała Klimasa OFM, kustosza i proboszcza, rozpoczęliśmy obchody Zmartwychwstania Pańskiego.
W wielkanocny poranek Procesji Rezurekcyjnej oraz Mszy św. , które transmitowała w tym roku na żywo w odziałach regionalny TVP, przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji, który wygłosił homilie a przed uroczystym błogosławieństwem złożył wszystkim życzenia i podziekowania za zaangażowanie i udział w obchodach najważniejszych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Autor:AS / 2017-04-16

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.