Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Urocz. Chrystusa Króla (XXXIV N. Z.)
Przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, a zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej i LSO. Po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Akt oddania Chrystusowi Królowi. Dzisiaj też przypada świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej, dlatego otoczmy modlitwą naszego p. organistę.  
 
W tym tygodniu: w środę – świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy; w czwartek - świętego Leonarda; w piątek - świętego Franciszka Fasaniego; w sobotę - świętego Jakuba z Marchii; w przyszłą niedzielę – rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na Narodzenie Pańskie przez refleksję, modlitwę, czyny pokuty, roraty, które będą za tydzień od poniedziałku do soboty o 6.00, dobrą spowiedź i rozważanie słowa Bożego podczas oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP.  
 
Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenJeszcze przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych (listopadowych) jest przez cały listopad Msza św. o 18.00 (w niedzielę o 18.30) poprzedzona modlitwą z wypominkami od godz. 17.15 (a w niedziele od 17.45). Przez cały listopad można też zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.  
 
Ze względu na pandemię poświęcone opłatki wigilijne i świece wigilijne z Cartitas’u rozprowadzamy w zakrystii i w sklepiku.  
 
Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ubogich.  
 
W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Bogusława Bieniasz z ul. Konopnickiej, śp. Adam Stanisław Wisz z ul. Grunwaldzkiej, śp. Danuta Cypryś z ul. Ks. Jałowego, śp. Zbigniew Pazdan z ul. Konopnickiej, śp. Janusz Zembroń z ul. Szwoleżerów i śp. Stanisław Barćul z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek…
 
Autor:Klasztor / 2020-11-22
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.