Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczysta procesja Bożego Ciała
Tradycyjnie uroczysta procesja eucharystyczna z racji Uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczeła się po Eucharystii przy Kościele Farnym w Rzeszowie. Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył Ordynariusz Diecezji bp Jan Wątroba, który wygłosił także homilię. W Eucharystii oraz procesji wzieli udział także: Ks. Bp Kazimierz Górny, kapłani Kurii oraz dekanatów, zakonnicy i zakonnice, przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych oraz cechów rzemieślników, poczty sztadarowe a także uczniowie szkół katolickich oraz wielu wiernych. Szczególnie licznie ze swymi rodzicami zgromadziły się dzieci, które słały kwiaty i dzwoniły dzwoneczkami.
Procesja prowadziła do 4 ołtarzy przy których odśpiewano Ewangelie i Suplikacje. Orkiestra Dęta z Zaczernia uświetniła oprawę liturgiczną tej publicznej modlitwy.
Na zakończnie przy Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej odśpiewano dziękczynne Te Deum i Ks. Biskup udzielił błogosławieństwa Najśw. Sakramentem. Następnie z racji święta poświęcił chleby przygotowane przez cechy rzemieślników i Caritas, które wierni mogli zabrać do swych domów.
Pan Jan Budziaszek zaprosił wszystkich na wieczorny koncert Jednego Serca Jednego Ducha.
Autor:AS / 2016-05-26

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.