Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej , tradycyjnie nazywana „Bożym Ciałem”, będąca jedną z największych uroczystości dla katolików, zgromadziła w Rzeszowie kilka tysięcy wiernych, liczne służby mundurowe, poczty sztandarowe, chóry działające przy kościołach, alumnów i siostry zakonne, oraz przedstawicieli władz.

Tego dnia w sposób bardzo podniosły dziękowaliśmy naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi za ustanowienie Sakramentu Eucharystii, a uczestnicząc w procesjach eucharystycznych publicznie wyznawaliśmy naszą wiarę w Jego obecność wśród nas pod postaciami chleba i wina.

Główne obchody rozpoczęły się Mszą świętą o godzinie 9.00 w rzeszowskiej Farze. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił J. E. ks bp Kazimierz Górny, ordynariusz diecezji, który poprowadził też uroczystą procesję. Wierni przeszli ulicami 3 Maja, Zamkową i i płk. Cieplińskiego do czterech ołtarzy przed naszą Bazylikę. Po modlitwie, zawierzeniu przez księdza biskupa wszystkich, zwłaszcza osób samotnych, cierpiących, niepełnosprawnych Matce Bożej Rzeszowskiej i odśpiewaniu pieśni „Boże coś Polskę” nastąpiło tu zakończenie uroczystości.

O godzinie 17.45 miały miejsce nieszpory o Najświętszym Sakramencie, oraz procesja po placu św. Jana z Dukli przed Bazyliką.

Dopełnieniem czwartkowych uroczystości był wieczorny, jubileuszowy X koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” w parku Sybiraków. To jedyny koncert na świecie, w którym w ten sposób uwielbia się Pana Boga.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.