Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej
1. Dzisiaj  przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki Miasta. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie będzie tylko Mszy św. o 16.30. Centralna Uroczystość na ołtarzu polowym w Ogrodach o godz. 18. Przewodniczył jej będzie metropolita lwowski Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki. Jest to dzień Pielgrzymki Rodzin i Pielgrzymki Służb Mundurowych. Dzisiejszym kaznodzieją jest Ks. dr Janusz Sądel, wiceoficjał Sądu Biskupiego.
 
2. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są deklaracje abstynencji od alkoholu, z racji 100-lecia niepodległości, które złożone zostaną jako wotum dla Maryi w darach ołtarza, podczas Mszy św. o godz. 18. 
 
3. Jutro 13 września o godz. 16.30 rozpoczną się spotkania młodzieży naszej parafii, która w ubiegłym roku rozpoczęła przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, natomiast spotkanie organizacyjne dla uczniów klas siódmych szkół podstawowych odbędzie się w piątek 14 września o godz. 16.00. Oba spotkania mają miejsce w Bernardyńskim Centrum Religijno Kulturowym. Jutro po Mszy św. o godz. 18.30 Nabożeństwo Fatimskie.
 
4. Przy okazji Odpustu serdecznie dziękujemy za modlitwę i składane ofiary na rzecz sanktuarium i klasztoru, oraz prowadzonych prac remontowo-konserwatorskich. Cegiełki na figurę i kaplicę św. Jana Pawła II, będziemy rozprowadzać od Niedzieli 23 września.
 
5. W intencji naszych dobrodziejów i darczyńców, modlimy się codziennie, w naszej wspólnocie zakonnej. Niech wam Pan błogosławi i strzeże Was Matka Boża Rzeszowska.
Autor:Klasztor / 2018-09-12
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.