Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
1.Dzisiejsza Uroczystość staje się dniem publicznego proklamowania wiary poprzez „Orszak Trzech Króli”. W naszym mieście wyruszy on z Podpromia o godz. 12 i podąży na Rzeszowski Rynek. Gorąco zachęcamy do udziału równocześnie przypominając, że udział w Orszaku nie zastępuje uczestnictwa w Mszy św., do czego dzisiaj jesteśmy zobowiązani.
Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się w intencji misji. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na pomoc w trudnej pracy naszym misjonarzom.
 
2. W najbliższą Niedzielę 8 I w naszym Bernardyńskim Centrum odbędzie się spotkanie opłatkowe grupy św. Jana z Dukli. Rozpoczęcie Mszą św. w Oratorium o godz. 14. Natomiast po Mszy św. o 16.30 w Bazylice odbędzie się bożonarodzeniowy program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży, na który serdecznie zapraszamy..
 
3. Wizytę duszpasterską ( tzw. kolędę) w naszej parafii, rozpoczniemy w najbliższy poniedziałek 9 stycznia. Program odwiedzin duszpasterskich naszych parafian jest następujący:
- w poniedziałek 9 stycznia - ul. M. Konopnickiej numery od 1 do 10
- we wtorek 10 stycznia - ul. M. Konopnickiej nr 12 i 14 oraz ul. Różana i Jabłońskiego
- w środę 11 stycznia - ul. H. Sienkiewicza numery 1 i 2
- w czwartek 12 stycznia - ul. H. Sienkiewicza numery 3,5,7 i 9
- w piątek 13 stycznia - ul. Marszałkowska – wszystkie numery
- w sobotę 14 stycznia - ul. J. Kochanowskiego, Ks. Jałowego, Sokoła i Bernardyńska
- w poniedziałek 16 stycznia - ul. Podchorążych i Szwoleżerów
- we wtorek 17 stycznia - ul. Asnyka, Grunwaldzka, Grottgera, Sobieskiego i Syrokomli.
 
Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w dni robocze o godz. 16, w sobotę o 14. Wraz z kapłanem przychodzą ministranci, którzy wcześniej informują o przybyciu duszpasterza. Ofiary złożone z racji Kolędy przeznaczone będą na rozliczenie za II etap renowacji Wielkiego Ołtarza, ministranci będą zbierać wolne datki na swoje wakacyjne rekolekcje.
Bardzo prosimy o należyte przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, dwie świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowane zeszyty z religii i indeksy do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli w mieszkaniu.
Kolęda uzupełniającaw rodzinach, które były przeszkodzono w wyznaczonym czasie, odbędzie się we wtorek 17 stycznia od godz.16, po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii. Program kolędy zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej naszego Sanktuarium.
 
4. Pomódlmy się w intencji naszej Ojczyzny, aby ustały swary i niedobre prowokacje, byśmy mogli żyć w pokoju i bezpieczeństwie, zwłaszcza wobec różnych zewnętrznych zagrożeń. Wołajmy słowami Modlitwy Księdza Piotra Skargi:
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.