Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość św. Franciszka z Asyżu
1. W dniu dzisiejszym Msze święte sprawowane są według porządku świątecznego, czyli o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30. W naszej Bazylice można uzyskać dzisiaj odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
2. Trwa miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele sprawowane są o 17.45.
 
3. Jutro przypada pierwszy piątek miesiąca października. W tym dniu spowiadamy od 6.00 do 12.00 i od 14.30 do 19.30. Spowiedź dzieci rozpocznie się o godzinie 16.00, a o 16.30 będzie sprawowana specjalna Msza święta z kazaniem dla nich. Po Mszy świętej dzieci otrzymają specjalne karnety oraz naklejki potwierdzające przystąpienie do spowiedzi i komunii świętej.
 
4. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą  i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o 9.00.
 
5. Istniejący przy naszym klasztorze „Teatr młodych” zaprasza na przedstawienie o świętym Franciszku z Asyżu, które zostanie wystawione trzykrotnie w przyszłą niedzielę w auli bł. Jana Pawła II. Zapraszamy o godzinie 13.00, 16.00 i 19.30.
 
6. W niedzielę, 7 października, przypada też wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Domowy Kościół, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Akcja Katolicka organizuje „Rzeszowską Krucjatę Różańcową z bł. Janem Pawłem II”. Rozpocznie się ona o godz. 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów. Potem nastąpi przemarsz do naszej Bazyliki, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny.
 
7. Przy naszym klasztorze działają dwie grupy duszpasterskie żyjące ideałami św. Franciszka z Asyżu: Franciszkańska Młodzież Oazowa oraz Franciszkański Zakon Świeckich. Więcej informacji na temat tych i innych grup można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.bernardyni.rzeszow.pl
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.