Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość świętego Antoniego

Rzeszowski kościół Bernardynów cieszy się bardzo żywym kultem świętego Antoniego z Padwy. Czciciele tego wielkiego świętego gromadzą się w naszym kościele w każdy wtorek na Mszy świętej o godzinie 9.00, po której odprawiane jest specjalne nabożeństwo ku czci św. Antoniego z odczytaniem próśb i ucałowaniem jego relikwii.

Przez ostatnie dziewięć tygodni wtorkowe nabożeństwo przybrało szczególnie uroczystą formę nowenny. Na Mszach świętych głoszone były kazania przybliżające postać i cnoty świętego Antoniego i przygotowujące do uroczystości na jego cześć. Uroczystość ta przypada, jak co roku, 13 czerwca. Od rana nasza Bazylika wypełniona jest zapachem lilii i obecnością rodzin z małymi dziećmi. Po każdej Mszy świętej odbywa się poświęcenie tych kwiatów, a także indywidualne błogosławieństwo dzieci.

W tym świątecznym dniu w naszej Bazylice modlił się też biskup pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej J. E. ks. bp Edward Białogłowski. Sprawował on poranną Eucharystię.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.