Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Świętej Bozej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)
1. Dzisiejsza Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest świętem nakazanym. Za publiczne wykonanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Dziś przeżywamy także 48.Światowy Dzień Modlitw o pokój.
 
2. Także dziś swoje imieniny zakonne obchodzi o.Przybysław Majewski OFM. Pamiętajmy w naszej modlitwie o solenizancie, który aktualnie przebywa na urlopie świątecznym.
 
3. Jutro przypada I piątek m-ca. Spowiedź dzieci od 16.00 i Msza św. dla nich o 16.30. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. z godz. 9.00 i o godz.18.15.
 
4. W I sobotę miesiąca (3 stycznia) zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, po której będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Przed południem odwiedzimy także chorych z posługa sakramentalną.
 
5. Również w sobotę nasza Franciszkańska Młodzież Oazowa uda się z tradycyjną kolędą do bloku przy ul. Jabłońskiego. Złożone przy tej okazji wolne datki przeznaczone zostaną na ich wakacyjne rekolekcje. Będziemy wdzięczni za życzliwe ich przyjęcie. Z kolei w niedzielę 4 stycznia Młodzież Franciszkańska zaprasza na koncert kolęd i pastorałek oraz adorację Żłóbka, który odbędzie się w Bazylice po Mszy św. z godz. 12.00
 
6. O. Rafał Klimas (kustosz) i Pan Michał Legowicz (organista), serdecznie zapraszają na „wspólne kolędowanie w bazylice”, w przyszłą niedzielę o godz. 17.30.
 
7. Zapraszamy na Spotkanie opłatkowe  Podkarpackiej Rodziny  Radia Maryja, które odbędzie się w dniu 3 stycznia 2015 r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9. 00 w Katedrze w Rzeszowie.
 
8. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie (czyli tzw. "Kolęda"), w naszej parafii rozpocznie się w dniu 7 stycznia br., czyli po uroczystości Trzech Króli.  Program Kolędy podamy w najbliższą niedzielę.
 
9. Pierwsze spotkanie dla zainteresowanych Kursem Przedmałżeńskim odbędzie się 7 stycznia br. po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Kurs poprowadzi o. Marian Wachowicz OFM, wikary parafii.
 
10. Dziś usłyszeliśmy List Rektora WSD oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pamiętajmy, aby naszymi ofiarami i modlitwami wspierać przygotowujących się do życia zakonnego i kapłańskiego zwłaszcza w naszej bernardyńskiej prowincji zakonnej.
 
11. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do oglądania ruchomej szopki w naszej Bazylice i adoracji Dzieciątka Jezus.
 
12. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo o godz. 18.00.
Autor:AS / 2015-01-01
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.