Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Świętej Rodziny
1. W dzisiejszą uroczystość pragniemy pamiętać w modlitwie o naszych rodzinach. Szczególną pamięcią obejmijmy rodziny przeżywające kryzysy i rozbite. Prośmy Jezusa o łaskę pojednania i pokoju dla wszystkich zwaśnionych, a także o umocnienie we wzajemnej miłości.

 2. Jutro ostatni dzień roku– wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-wynagradzające na zakończenie starego roku o 17.45 oraz na Mszę świętą z okolicznościowym kazaniem o 18.30.

 3. Nowy Rok w naszej Bazylice przywitamy Eucharystią sprawowaną o północy. Zapraszamy na nią wszystkich, którzy pragną spędzić ten czas na wspólnej modlitwie.

 4. We wtorek, 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w naszej Bazylice będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć w Eucharystii. Taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego zakonnego seminarium duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 5. W tym dniu swoje imieniny zakonne obchodzi o. Przybysław Majewski. Czcigodnemu solenizantowi dziękujemy za ofiarną pracę duszpasterską w sanktuarium, szkole i parafii oraz życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia.

 6. We wtorek, jak w każdą uroczystość maryjną w Roku Jubileuszowym, zapraszamy także do cudownej kaplicy na różaniec i Apel Maryjnyo 20.30.

 7. Od czwartku 3 stycznia rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Kapłani będą odwiedzać domy naszych parafian modląc się z nimi wspólnie i przynosząc im Boże błogosławieństwo. W dni robocze wizyta zaczyna się o 16.00, a w soboty o 14.00. Bardzo prosimy, aby w kolędzie brali udział wszyscy domownicy, a mieszkanie było przygotowane w odpowiedni sposób (krzyż, świece, woda święcona i kropidło). Wodę święconą można zabierać z pojemnika wystawionego przy zakrystii. Ofiary składane przy okazji wizyty księdza będą przeznaczone na przygotowania do głównych obchodów Roku Jubileuszowego w naszym Sanktuarium.

 8. Podajemy porządek kolędyna najbliższy tydzień:

  • czwartek (3 stycznia): ul. Kochanowskiego, Marszałkowska 12,14,16 oraz Sienkiewicza 1
  • piątek (4 stycznia): ul. Sienkiewicza 2 i 3
  • sobota (5 stycznia): ul. Sienkiewicza 5,7,9 oraz Konopnickiej 1,2,3,4

Harmonogram kolędy dostępny jest też na stronie www.bernardyni.rzeszow.pl w zakładce „Kolęda 2013”. Porządek kolędy na kolejny tydzień podamy w przyszłą niedzielę.
 

9. Na czas kolędy ulegają zmianie godziny otwarcia kancelariiparafialnej oraz stałego dyżuru w konfesjonale. Kancelaria będzie czynna w poniedziałki i piątki od 14.00 do 15.00 oraz w środy od 16.00 do 18.30, zaś dyżury spowiedzi w dni powszednie odbywać się będą od 10.30 do 12.00 oraz od 15.00 do 16.30.

 10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu o g. 12.00 na Placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się Orszak Trzech Króli. Będzie to radosne, wspólne przeżywanie tajemnicy Narodzenia Syna Bożego poprzez kolędowanie i udział w jasełkach ulicznych.

 11. O g. 15.00 w Katedrze zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna w 25 rocznicę święceń biskupich J. E. ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej uroczystości.

12. Z uwagi na przypadającą w I wtorek stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w tym roku kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się wyjątkowo w II wtorek miesiąca, czyli dnia 8 stycznia ok. godz. 19.00 (po Mszy św. wieczornej) w auli bł. Jana Pawła II. Poprowadzi go o. Marian Wachowicz, wikary parafii.

13  Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszporyo 18.00

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.