Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
29 czerwca w Kościele katolickim obchodzimy uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. To jedna z uroczystości, podczas których wierni w naszej Bazylice mogli zyskać odpust zupełny. Taka możliwość istnieje od 2008 r., kiedy kościół został wyniesiony przez Stolicę Apostolską do godności Bazyliki Mniejszej. Msze święte w tym dniu były sprawowane według porządku świątecznego, a słowo Boże głosił kustosz Sanktuarium o. Wiktor P. Tokarski OFM.
Kaznodzieja kreśląc sylwetki i przypominając najważniejsze fakty z życia tych wielkich świętych, wskazując przede wszystkim na ich ogromne zasługi dla Kościoła, podkreślił, że nie byli pozbawieni ludzkich słabości, niedoskonałości. Mimo to, a może właśnie dlatego, zostali wybrani przez Jezusa, któremu nie zależało na ludziach idealnych.
Piątkowa uroczystość stała się okazją, abyśmy spoglądając na św. św. Piotra i Pawła, zastanowili się nad własną drogą życia, dostrzegli być może kolejną szansę daną nam przez Boga, i z niej skorzystali.
- Wiele osób nie wierzy, że kiedy dopuszczają się niewierności, grzeszą, Bóg może ich kochać. Tymczasem przykład Szymona Piotra uczy, że każdy upadek przeżywany ze skruchą może zbliżyć do Jezusa. Historia Szawła z Tarsu natomiast powinna stać się przestrogą, że zaślepienie własną doskonałością prowadzi donikąd – mówił o. Wiktor.
Zapewniał, że Bóg każdego człowieka kocha bezinteresownie, trzeba tylko stworzyć Mu możliwość działania w naszym życiu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.