Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP minęło pięćset lat od wydarzenia, które zmieniło życie ówczesnych rzeszowian jak również licznych pokoleń pielgrzymów przybywających do tronu Maryi, do naszego sanktuarium. To właśnie objawienie maryjne w 1513 roku dało początek tak licznym cudom, które dokonują się przez wstawiennictwo Tej, która pięć wieków temu mówiła do mieszczanina, Jakuba Ado: „Chcę na tym miejscu chwałę Syna mego widzieć i nieść pociechę utrapionym”.
 Uroczystej Eucharystii w rocznicę tamtego wydarzenia przewodniczył J. E. abp Edward Nowak z Rzymu, zasłużony także dla naszej prowincji zakonnej przez prowadzenie procesów kanonizacyjnych świętych naszego zakonu. W swoim kazaniu ukazywał on powszechność Kościoła i Jego ponadczasową wartość. Przybliżył także w obrazowy sposób historię sanktuarium oraz apokryficzny i dogmatyczny kontekst Uroczystości Wniebowzięcia. Podkreślił, że nasza przyszłość także nie kończy się w momencie śmierci, ale jest ponadczasowa. Arcybiskup nawoływał, by za bł. Janem Pawłem II powierzać się Maryi. Jego Ekscelencja refleksją umiejscowił swój jubileusz – 50 lecia kapłaństwa w kontekście jubileuszu półwiecza sanktuarium rzeszowskiego.
Podczas uroczystości został także przekazany dar Ojca Świętego Franciszka dla naszego sanktuarium: ornat z herbem papieskim. Jest to kolejny gest życzliwości jaki w ostatnim czasie wyraził Ojciec Święty. Nasze sanktuarium cieszy się już bowiem uroczystym błogosławieństwem udzielonym przez Papieża.
Uroczystościom towarzyszyła Orkiestra Dęta WSK pod dyrekcją p. Andrzeja Kunerta.

Fot. Piotr Szobak

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.