Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
VIII Narodowy Dzień Życia
Narodowy Dzień Życia został ustanowiony uchwałą Sejmu RP w 2004 roku. W tym roku obchodzimy go po raz ósmy. Z tej okazji w naszej Bazylice zgromadzili się obrońcy życia, którzy najpierw odmówili różaniec w intencji Ojczyzny, a potem w Drodze Krzyżowej powierzali Bogu sprawę ochrony ludzkiego życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. Uroczystej Mszy świętej na zakończenie czuwania modlitewnego, przewodniczył ks. inf. Wiesław Szurek, a kazanie wygłosił krajowy duszpasterz rodzin ks. Przemysław Drąg.
Obchodzy NDŻ będą miały swoją kontynuację w poniedziałek w Wojewódzkim Domu Kultury. Odbędzie się tam koncert pod hasłem „Młodzi – Młodym Kościół Naszym Domem” i wystawa uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie. Dzień później 27 marca od godziny 10:00 w sali widowiskowej WDK odbędzie się projekcja filmów o tematyce związanej z wartością życia ludzkiego.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.