Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
VIII Rzeszowski Marsz za Życiem
W liturgiczne wspomnienie Świętych Młodzianków wierni w naszej Bazylice modlili się w intencji cierpiących z powodu odrzucenia daru życia, a także o szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski, a Słowo Boże wygłosił ks. dr Przemysław Drąg, sekretarz Episkopatu Polski do Spraw Rodziny. Mszę świętą poprzedził program słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu „Jutrzenka” z Krasnego.
W homilii kaznodzieja mówił przede wszystkim o wartości życia i miłości. - W miłości należy odkrywać Boga, który jest Miłością i jako pierwszy ukochał człowieka do końca. Pragnie On, abyśmy wzajemnie nią obdarowywali się, a Chrystus narodził się, aby nas do tej miłości zaprosić.
Ks. Przemysław podkreślał, że życie jest święte i każdy ma do niego prawo, a święto Świętych Młodzianków stało się okazją do głoszenia prawdy o życiu - w domu, miejscu pracy, szkole, na uczelni.  Powoływał się na osobę bł. Jana Pawła II wielokrotnie przypominającego o dobrej Ewangelii życia. Próbą jej głoszenia był kolejny, VIII Rzeszowski Marsz dla Życia, którego uczestnicy z zapalonymi świecami wraz z Orkiestrą Dętą OSP z Krasnego wyruszyli ze starego Cmentarza przy ul. Targowej do naszego kościoła. Wcześniej przed Pomnikiem Dzieci Nienarodzonych (na wspomnianym cmentarzu) uczcili pamięć dzieci pomordowanych w łonach matek. Wartę honorową pełnili harcerze Chorągwi Podkarpackiej, Koło Młodzieżowe „Odrodzenie” oraz siostry Sercanki Domu Samotnej Matki w Rzeszowie.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.