Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Wielki Czwartek
Obchody Świętego Triduum Paschalnego, najważniejszych dni w Roku Liturgicznym rozpoczęły się w rzeszowskiej Bazylice w Wielki Czwartek o godzinie 18. 00 Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej. Uroczystą Mszę świętą, przypominającą o ustanowieniu Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa poprzedziła Droga Krzyżowa. Podczas Eucharystii kapłani dziękowali Bogu za wspomniane sakramenty, a licznie zgromadzeni wierni modlili się w ich intencji. Była to okazja do złożenia podziękowań kapłanom za sprawowaną posługę i powierzenia ich Bożej Opatrzności. Mszy świętej przewodniczył o. Wiktor P. Tokarski, kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa, a słowo Boże skierował do wiernych o. Fabian Wikiera, neoprezbiter.
Kaznodzieja przypominając wydarzenia związane z Ostatnią Wieczerzą, kierował uwagę wiernych na wartości, które w życiu są najważniejsze. – Eucharystia to dar Bożej Miłości do człowieka, miłości oddającej wszystko dla drugiego. Komunia święta jest źródłem cudownej przemiany człowieka. Przynosząc pokój, czyni nasze życie szczęśliwym. Każdy może z tego źródła korzystać. Jezus chce przyjść z pomocą zwłaszcza ludziom słabym, grzesznym, nie potrafiącym sobie radzić ze swoimi słabościami. Staje się Lekarstwem na nasze duchowe choroby – zapewniał.
Podkreślał, że Sakrament Kapłaństwa podobnie jak Sakrament Eucharystii jest darem Boga dla człowieka, a jednocześnie tajemnicą przemieniającą życie człowieka. Dlatego prosił, aby modlić się w intencji kapłanów, których Pan Bóg stawia na naszej drodze. Oni bowiem mocą Boga prowadzą nas do wieczności.
Po zakończeniu Eucharystii w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament przeniesiono do „Ciemnicy” znajdującej się przy ołtarzu Męki Pańskiej.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.